بهمن 1397
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ضمن عرض سلام وخوش امد گویی خدمت سروران گرامی هدفم از وبلاگ نویسی فقط رضای خداوند است شاید بتوانم در این راستا عماری برای سید علی زمان باشم از نظرات وپیشنهادات وانتقادات شما گرامیان به گرمی استقبال میکنم ومتشکرم یاعلی(عمار)


 موضوعات 

 • همه
 • سبک زندگی اسلامی
 • طوفان جاهلیت
 • یاد شهدا
 • بیانات حکیمانه حضرت اقا
 • تزکیه نفس
 • جنگ نرم
 • معارف اهل بیت
 • مناسبتهای ملی
 • تزکیه نفس
 • اسلام ستیزی
 • موضوعات اخلاقی
 • احکام
 • تربیت فرزند(تاثیرپاداشهای اجتماعی دررفتار فرزند
 • باشهدا(اخلاص شهیدبروجردی)
 • انتخابات
 • پزشکی درمانی
 • دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران
 • 8سال دفاع مقدس
 • حقوق بشرامریکایی


 •  نوای وبلاگ رهبرمن 


   روزشمار عیدغدیر 

  روزشمار غدیر روزشمارعیدغدیر

   دعای عظم البلا 

  دعای عظم البلا

   دفاع مقدس 

  جنگ دفاع مقدسجنگ

   روزشمارفاطمیه 

  روزشمار فاطمیهفاطمیه


   روزشمارمحرم 

  روزشمار محرم عاشوراروزشمارمحرم

   مرگ بر امریکا 

  مرگ بر آمریکا

   یادگار انقلاب 

  انقلاب اسلامی

   ذکرایام هفته 

  ذکر روزهای هفته

   انس با قران 

  آیه قرآن تصادفی

   دانشنامه مهدویت 

  مهدویت امام زمان (عج)

   پخش زنده حرمها 

  پخش زنده حرم

   زیارت عاشورا 

  زیارت عاشورا

   دعای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه 

  دعای فرج

   جانم فدای رهبر 

  اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ما را به غیر داغ تو گریان نمیکنند جز در هوای روضه بریشان نمیکنن انان که مومنن امتحان شده اند هر چه کنند بشت به ایمان نمیکنند تا برچم حسین رو بام خانه هاست باور کنید حمله به ایران نمیکنند یاد شهیدان یاد ولایت میاورد بیهوده نیست یاد شهیدان نمیکنند پیران مدعی همین انقلاب ما کاری که میکنند جوانان نمیکنند با نهضت حسینی دوران مخالفند حفظ حریم بیر جماران نمیکنند اسلام زنده است ببینید دشمنان دیگر هوای حمله به لبنان نمیکنند این گردباد های به غیرت درامده تسلیم رهبرند که طوفان نمیکنند صد شکرکه دستان ولی برسرماست دستان ابوالفضل علی یاور ماست ما فاتح فتنه های دورانیم چون سید علی خامنه ای رهبر ماست ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم امروز اگر سینه و زنجیر میزنیم فردا به عشق فاطمه شمشیر میزنیم ما را نبی قبیله سلمان خطاب کرد روی غرور و غیرت ما هم حساب کرد از ما بترسید طایفه ای پر اراده ایم ما مثل کوه پشت سید علی ایستاده ایم مردم همیشه نور خدا منجلـی شود / در سینه ای که مملو مهر ولــی شود من افتخار می کــــنم آری خـــدا کــنـد / جـانم فــــدای حضرت سیدعلــــــی شود

   مرگ بر امریکا 

  -->

   نوای وبلاگ 

   
    جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (بیوتروریسم نوین2) ...

  بیوتروریسم نوین

  تعریف واژه بیوتروریسم در عصر حاضر متفاوت از تعریفی است که سیاستمداران دهه های قبل از آن داشتند. اگر به تاریخچه بیوتروریسم و اقدامات بیوتروریستی تاریخی مانند استفاده ایتالیا از عامل تب زرد در اتیوپی و بروز اپیدمی در آن کشور در سال 1960، استفاده شوروی سابق از باران زرد (مایکوتوکسین) علیه شورشیان محلی در سال 1976، انفجار مرکز تحقیقاتی شهر سوردلاسک روسیه و شیوع عامل سیاه زخم در سال 1979، استفاده رژیم جعلی صهیونیستی از عوامل تب زا علیه فلسطینیان در سال 1982، اسپری کردن گاز سارین در مترو ژاپن در سال 1995، و … نگاهی بیاندازیم متوجه خواهیم شد که مبنای تعریف بیوتروریست همین استفاده های معمول از عوامل بیولوژیک و توکسین های آن‌ها برای از بین بردن دشمن و ایجاد جو روانی بوده است.
  این امر (بیوتروریسم) تا سال‌های قبل بوسیله شیوه های آشکار و تاحدی سنتی به وقوع می‌پیوسته است. اقدامات بیوتروریستی در جنگ‌ها در دهه های آخر قرن بیستم همگی برای از بین بردن نیروی انسانی و یا تضعیف آن بوده است. بر همین اساس تعریفی که از بیوتروریسم ارائه می‌شود نیز بر پایه همین امور قرار داده شده است. تعریف عمومی بیوتروریسم ارعاب و ترساندن مردم یک کشور با استفاده وحشیانه از عوامل بیولوژیک می‌باشد. اما آیا این تعریف با مصداق‌های امروز بیوتروریسم نیز مطابقت دارد؟ به عبارت دیگر نقش بیوتکنولوژی و پیشرفت‌های علمی در این زمینه مانند تنوع زیستی، پروژه توالی یابی ژنوم انسان و سایر موجودات، مهندسی ژنتیک و دست ورزی ژن‌ها، نانوتکنولوژی، بیوانفرماتیک و … چیست و این پیشرفت‌ها در خدمت چه کسانی قرار گرفته است؟ پاسخ به این سوالات از اسرار بیوتروریسم نوین در عصر حاضر پرده بر می‌دارد. اسراری که مستکبرین عالم به وقاحت هر چه تمام‌تر و به صورت کاملا پنهان و دور از اذهان عمومی در حال انجام آن هستند. بر همین اساس بیوتروریسم در عصر حاضر تعریفی جدید و متفاوت خواهد داشت. این تعریف بنا به اقدامات اخیر قدرت‌های مستکبر ارائه شده و سعی بر آن است تا همه ابعاد موضوع، به ویژه زوایای جدید از این اقدامات بیوتروریستی را مو شکافانه مورد بررسی قرار دهد. این تعریف به 4 بخش کلی تقسیم شده که در ذیل مختصرا توضیح داده می‌شود:
  بخش اول: کشتن فرد یا افراد به صورت خاموش با شیوه های بیولوژیک، شیمیایی و رادیواکتیوی
  هر چند نام تروریسم با استفاده از عوامل شیمیایی، میکروبی و رادیو اکتیو تروریسم نوین The New Terrorism گذارده شده است، لیکن با تعریف فوق از تروریسم، کلمه نوین چندان کلمه مناسبی نخواهد بود. به عنوان مثال استفاده از شمشیر آخته با زهر توسط ابن ملجم و یا استفاده از انواع زهر توسط خلفای جور عباسی، برای ترور ائمه اطهار (علیه السلام) قدمتی به قدمت تاریخ اسلام دارد. اما با توجه به اینکه انواع عوامل شیمیایی، بیولوژیکی و پرتوی در قرن گذشته سنتز، استخراج و یا به طور سیستماتیک بکار رفته‌اند، این عوامل را نوین می‌نامند. سهم این بخش در تعریف بیوتروریسم هر چند جزئی است اما اثرات مهم و حیاتی آن را همواره در تاریخ سیاسی جهان مشاهده می نمائیم. این چنین اقدامات در قرن بیستم به صورت صنعتی‌تر و حرفه ای تر پیش گرفته شده و در حال حاضر نیز بسیاری از مراکز تحقیقاتی دنیا در زیر پوشش‌های مختلف روی انواع شیوه های آن کار می‌کنند. از سال 1956 تابحال 76 مورد ترور شخصیت‌ها توسط رژیم صهیونیستی به طور رسمی ثبت رسیده است که از این تعداد تنها 3 مورد به شیوه بیوتروریسم بوده است؛
  ترور ودیع حداد با خوراندن شکلات مسموم در سال 1978، ترور نافرجام خالد مشعل با اسپری کردن ماده فنتانیل در گوش او در اردن در سال 1997 که با دستگیری عوامل موساد پادزهر آن به اردن تحویل داده شد و ترور محمود المبحوح با تزریق ماده فلج کننده و خفه کردن با بالش درهتل دبی در سال 2010 اقدامات بیوتروریستی بوده است که به طور رسمی اسرائیل آن‌ها را قبول کرده است. اما بسیاری از اقدامات بیوتروریستی با توجه به ماهیت عوامل بیولوژیک ناشناخته می‌ماند.

  موضوعات: انتی بیوتروریسم  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-12-04] [ 10:21:00 ب.ظ ]      جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (محصولات ماهواره‌ای، دروازه ورود بیوتروریسم) ...

  محصولات ماهواره‌ای، دروازه ورود بیوتروریسم

  مدیرکل آزمایشگاه‌های مرجع سازمان غذا و دارو نسبت به امکان ایجاد بیوتروریسم توسط محصولات تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ای هشدار داد و گفت: ممکن است در همین محصولات ماهواره‌ای بحث بیوتروریسم هم مطرح شود. وقتی یک محصولی می‌آید ما آلودگی آن را بررسی می‌کنیم، ولی گاهی هدف بیوتروریسم، کشوری است و ممکن است بخواهند یک بیماری خاص را با این فرآورده‌ها در کشور شیوع دهند. به همین علت ما به هیچ وجه مصرف چنین محصولاتی را تایید نمی‌کنیم.

  موضوعات: انتی بیوتروریسم  لینک ثابت

   [ 09:41:00 ب.ظ ]      جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (بیوتروریسم نوین1) ...


  تروریسم در قرن بیست و یکم رویکرد های نوین و بسیار گوناگونی به خود گرفته است. اکثر تروریسم‌های نوین به صورت مرکب هستند؛ به عبارت دیگر حداقل دو هدف برای ضربه زدن وجود دارد که یکی از آن‌ها هدف اصلی و بقیه اهداف در راستای آن می‌باشند. مثلا در بحث اپیدمی بیماری و القای ترس از اپیدمی بیماری در جامعه هدف‌هایی از جمله : تشویش اذهان عمومی، درگیرکردن نیروی کشور به آن، مشغول شدن بخش مهمی از امکانات کشور برای خنثی نمودن آن و… مورد نظر دشمن می‌باشد. در حالیکه در پشت صحنه تمامی این اقدامات هدفی مهم‌تر قرار دارد، که آن هدف بسته به شرایط کشور مهاجم و مورد هجمه تفاوت دارد.

  موضوعات: انتی بیوتروریسم  لینک ثابت

   [ 09:37:00 ب.ظ ]      جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (بیوتروریسم نوین) ...

  بیوتروریسم نوین

  (بیوتروریسم) تا سال‌های قبل بوسیله شیوه های آشکار و تاحدی سنتی به وقوع می‌پیوسته است. اقدامات بیوتروریستی در جنگ‌ها در دهه های آخر قرن بیستم همگی برای از بین بردن نیروی انسانی و یا تضعیف آن بوده است. بر همین اساس تعریفی که از بیوتروریسم ارائه می‌شود نیز بر پایه همین امور قرار داده شده است. تعریف عمومی بیوتروریسم ارعاب و ترساندن مردم یک کشور با استفاده وحشیانه از عوامل بیولوژیک می‌باشد. اما آیا این تعریف با مصداق‌های امروز بیوتروریسم نیز مطابقت دارد؟ به عبارت دیگر نقش بیوتکنولوژی و پیشرفت‌های علمی در این زمینه مانند تنوع زیستی، پروژه توالی یابی ژنوم انسان و سایر موجودات، مهندسی ژنتیک و دست ورزی ژن‌ها، نانوتکنولوژی، بیوانفرماتیک و … چیست و این پیشرفت‌ها در خدمت چه کسانی قرار گرفته است؟ پاسخ به این سوالات از اسرار بیوتروریسم نوین در عصر حاضر پرده بر می‌دارد. اسراری که مستکبرین عالم به وقاحت هر چه تمام‌تر و به صورت کاملا پنهان و دور از اذهان عمومی در حال انجام آن هستند. بر همین اساس بیوتروریسم در عصر حاضر تعریفی جدید و متفاوت خواهد داشت. این تعریف بنا به اقدامات اخیر قدرت‌های مستکبر ارائه شده و سعی بر آن است تا همه ابعاد موضوع، به ویژه زوایای جدید از این اقدامات بیوتروریستی را مو شکافانه مورد بررسی قرار دهد.

  موضوعات: انتی بیوتروریسم  لینک ثابت

   [ 09:36:00 ب.ظ ]      جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (هیچ گیاهی کره نمی دهد) ...

  هیچ گیاهی کره نمی دهد

  آنچه امروزه به عنوان کره گیاهی شناخته می شود در واقع ماده ای است که از جامد کردن روغنهای مایع( همان روغن های دستکاری شده ژنتیک) با روش خاص و افزودن اسانس، عطر و طعم کره و گاهی هم مقداری شیر خشک بدست می آید، که در زبان انگلیسی اصطلاحاً به این دستاورد *مارگارین* گفته می شود.
  به دلیل ارزان بودن، در اکثر رستورانها کشور، در کنار غذاهایی که سرو می شود، روغن مارگارین به مشتری های خود عرضه می کنند.

  موضوعات: انتی بیوتروریسم  لینک ثابت

   [ 09:30:00 ب.ظ ]