بهمن 1397
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ضمن عرض سلام وخوش امد گویی خدمت سروران گرامی هدفم از وبلاگ نویسی فقط رضای خداوند است شاید بتوانم در این راستا عماری برای سید علی زمان باشم از نظرات وپیشنهادات وانتقادات شما گرامیان به گرمی استقبال میکنم ومتشکرم یاعلی(عمار)


 موضوعات 

 • همه
 • سبک زندگی اسلامی
 • طوفان جاهلیت
 • یاد شهدا
 • بیانات حکیمانه حضرت اقا
 • تزکیه نفس
 • جنگ نرم
 • معارف اهل بیت
 • مناسبتهای ملی
 • تزکیه نفس
 • اسلام ستیزی
 • موضوعات اخلاقی
 • احکام
 • تربیت فرزند(تاثیرپاداشهای اجتماعی دررفتار فرزند
 • باشهدا(اخلاص شهیدبروجردی)
 • انتخابات
 • پزشکی درمانی
 • دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران
 • 8سال دفاع مقدس
 • حقوق بشرامریکایی


 •  نوای وبلاگ رهبرمن 


   روزشمار عیدغدیر 

  روزشمار غدیر روزشمارعیدغدیر

   دعای عظم البلا 

  دعای عظم البلا

   دفاع مقدس 

  جنگ دفاع مقدسجنگ

   روزشمارفاطمیه 

  روزشمار فاطمیهفاطمیه


   روزشمارمحرم 

  روزشمار محرم عاشوراروزشمارمحرم

   مرگ بر امریکا 

  مرگ بر آمریکا

   یادگار انقلاب 

  انقلاب اسلامی

   ذکرایام هفته 

  ذکر روزهای هفته

   انس با قران 

  آیه قرآن تصادفی

   دانشنامه مهدویت 

  مهدویت امام زمان (عج)

   پخش زنده حرمها 

  پخش زنده حرم

   زیارت عاشورا 

  زیارت عاشورا

   دعای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه 

  دعای فرج

   جانم فدای رهبر 

  اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ما را به غیر داغ تو گریان نمیکنند جز در هوای روضه بریشان نمیکنن انان که مومنن امتحان شده اند هر چه کنند بشت به ایمان نمیکنند تا برچم حسین رو بام خانه هاست باور کنید حمله به ایران نمیکنند یاد شهیدان یاد ولایت میاورد بیهوده نیست یاد شهیدان نمیکنند پیران مدعی همین انقلاب ما کاری که میکنند جوانان نمیکنند با نهضت حسینی دوران مخالفند حفظ حریم بیر جماران نمیکنند اسلام زنده است ببینید دشمنان دیگر هوای حمله به لبنان نمیکنند این گردباد های به غیرت درامده تسلیم رهبرند که طوفان نمیکنند صد شکرکه دستان ولی برسرماست دستان ابوالفضل علی یاور ماست ما فاتح فتنه های دورانیم چون سید علی خامنه ای رهبر ماست ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم امروز اگر سینه و زنجیر میزنیم فردا به عشق فاطمه شمشیر میزنیم ما را نبی قبیله سلمان خطاب کرد روی غرور و غیرت ما هم حساب کرد از ما بترسید طایفه ای پر اراده ایم ما مثل کوه پشت سید علی ایستاده ایم مردم همیشه نور خدا منجلـی شود / در سینه ای که مملو مهر ولــی شود من افتخار می کــــنم آری خـــدا کــنـد / جـانم فــــدای حضرت سیدعلــــــی شود

   مرگ بر امریکا 

  -->

   نوای وبلاگ 

   
    چرا مساجد از جوانان تهی شده؟ ...

   

  درمنابع دینی می بینیم که پیامبر(ص)خود واصحاب ان حضرت کودکان را به مسجد می اوردند نه تنها کودکان سه چهارساله بلکه زنان اصحاب با کودکان شیرخواره خود به مسجد می رفتند.

  اگر می خواهیم عملی را در کسی نهادینه کنیم باید از شیرخواره گی شروع کنیم . اگر می خواهیم فرزندمان در اینده اتوماتیک وار برای نماز صبح از خواب برخیزد وبا نشاط نماز بخواند باید از نوزادی هرروز قبل از شروع اذان صبح بیدار شوید و صورت نوزاد خود را اهسته وبا اب نسبتا خنک بشویید. این کار کم کم در کودک نهادینه می شود و وقتی به تکلیف رسید برای بیدار شدن وخواندن نماز صبح مشکلی ندارد چون از بدو تولد با صدای اذان مانوس شده واز نماز لذت می برد.

  اگر می خواهیم فرزندانمان مسجدی شوند باید از نوزادی انها را همراه خود به مسجد ببریم  ودر مسجد هم هی امر ونهی نکنیم که بشین ، راه نرو ، سروصدا نکن ،بلند نخند ، بدو بدو نکن ، اگه کودک شما هم مثل شما گوشه ای بنشیند و ارام باشد که دیگر کودک نیست  مثل شما بزرگ است ،اقتضای کودکی دویدن ،بازی کردن ،شلوغ کردن، خندیدن ،دعوا کردن است .

  با این رفتارها با هم سن وسالهای خودش است که شخصیت کودک شکل می گیرد . در حالی که دارد بازی می کند به صدای نماز ودعا وروضه ، تلاوت قران هم گوش می کند و خاطر جمع باش که حتما اثر می گذاردودر این حالت است  که وقتی بزرگ شد شیرین ترین خاطرات خودش را از همین بازی های درون مسجد می داند و انسان همواره از هر چیزی که خاطرات خوبی  داشته باشد پیروی می کند .

  همواره برای کودکانمان خوراکی های لذیذ به مسجد ببریم تا بهترین لحظات را درمسجد تجربه کنند.

  یادمان باشد هرگز هرگز هرگز کودکی را به خاطر شیطنت کودکی در مسجد تنبیه نکنیم با اخم  کردن وبد اخلاقی وترش رویی  کودکان را  فقط از خودمان دور نمی کنیم بلکه انها را از محیط مسجد متنفر می کنیم و ما با این کار مسئولیم وباید فردای قیامت جواب گو باشیم .

  کودکان با معصومیتی که دارند به مراتب  به درگاه  خداوند از ما مقرب ترند حواسمان جمع باشد  با مقربان درگاه خداوند چطور باید رفتار کنیم .

  موضوعات: جوان ومسجد  لینک ثابت

  [سه شنبه 1394-04-23] [ 02:58:00 ب.ظ ]      چرا مساجد از جوانان تهی شده؟ ...

   

  یکی از کارهای خوب درمساجد ایجادکانون های فرهنگی در مسجد است که این کار خدا پسندانه نیز ازنظر  برخی از ریش سفید های مساجد قابل قبول نیست

  تا انجا که جلوی فعالیت تابلوی فرهنگی را می گیرند به بهانه اینکه ما به هیچ جا وابسته نیستیم ونباید چنین مطالبی در مسجد عنوان شود.

   بعداز نقل مکان به یکی از شهرک ها خوشبختانه درهمسایگی مسجد قرارگرفتیم مسجدی تازه تاسیس بود  اولین بار که به مسجد وارد شدم  تابلوی فرهنگی مسجد نظرم را جلب کرد

  مطالب فوق العاده علمی ،دینی ،بصیرتی ،درمورد هجمه فرهنگی دشمن ،اثرات مخرب ماهواره بر خانواده ها وضرورت حجاب ومطالب سیاسی روز کشور ومنطقه به صورت بسیار هوشمندانه وکم حجم ولی اثر گذار در این تابلو گنجانده شده بود وبرای من خیلی جالب بود که بدانم چه کسانی چنین کارهای فرهنگی زیبایی را انجام می دهند .

  چند روز بعد رفتم مسجد واثری از کار های فرهنگی روی تابلو نبوداز پشت پرده با صدای بلند پرسیدم مسئول تابلوی فرهنگی جه کسی است ؟

  بعد از جند دقیقه جوانی مودب ، محجوب ، موجه وخوش سیما با عجله ونگران  امد کنار پرده وگفت خواهش می کنم اهسته تر صحبت کنید چه شده ؟

  من سوال کردم مسئول تابلوی فرهنگی شما هستید ؟ گفتند بله .گفتم چرا تابلو را جمع کردید؟ جوان گفت از ما خواسته شده دیگر درمسجد فعالیت فرهنگی نکنیم.

  چون مسجد ما به هیچ حزب وگروهی وابسته نیست نباید روی تابلوی فرهنگی مطلبی قرار دهید وجلوی کارفرهنگی مارا گرفتند .

  من خیلی ناراحت شدم  وبعد از نماز مغرب وعشاء به امام جماعت مسجد اعتراض کردم که چرا تابلوی فرهنگی راجمع کردید مطالب فوق العاده ای در ان گذاشته می شد وباعث ارشاد وامر به معروف ونهی از منکر بود.

  روحانی مسجد گفت: بعضی ها گفتند چون مقام معظم رهبری امسال را سال دولت وملت هم دلی وهم زبانی اعلام کرده اند بعضی از مطالب انتقاد از رئیس  جمهور (در مورد سخنرانی نیروی انتظامی ) بوده گفته شده که دیگر فعالیت فرهنگی نکنید.

  ومن گفتم ما درکشوری زندگی می کنیم  که زیر چتر ولایت فقیه و انقلاب اسلامی ایران قرار داریم  ما باید دغدغه سیاست داشته باشیم ملت باید کار های رئیس جمهوری را که خودش انتخاب کرده را رصد کند انتقاد کند نظر بدهد اگر ما فقط در مسجد به کارهای عبادی بپردازیم وبا سیاست کاری نداشته باشیم همان سکولاری هستیم که دشمن می خواهد.

  امام جماعت مسجد قول داد وچند روز بعد تابلوی فرهنگی مسجد به را افتاد.

  در اینجا جا دارد از این جوانان با استعداد،غیرتمند  ومومن که دانشجو هم هستند ودغدغه دین وسیاست را دارند وفی سبیل الله در کانون فرهنگی مسجد فعالیت می کنند تشکر کنم برادر ان خوبم اقای مهدی توفیقی وسید محسن هاشمی از شاهرود  خدا به شما قوت دهد اجرک الله.

  چنین جوانانی مایه افتخار وسربلندی کشورمان هستند اگر به جوانان میدان بدهند کار های بدیع وخارق العاده ای از خود بروز می دهند وهمین ها باعث جذب جوانان در مسجد می شود .

   

  موضوعات: جوان ومسجد  لینک ثابت

   [ 01:01:00 ق.ظ ]      چرا مساجد ازجوانان تهی شده؟ ...

  مسجد سنگراست سنگرها راحفظ کنید     امام خمینی (ره)

  امروزه با عملکرد بد هیئت امنای خیلی از مساجد حفظ سنگر ها مشکل شده است وقتی نام  مسجد برده می شوددر ذهن انسان تداعی می شود مسجد یعنی  محل مراسم سوگواری وعزاداری ،مکانی برای عبادت یک مشت  پیرمرد وپیرزن ، مکانی برای  ولیمه سفر های زیارتی و از این قبیل کارها .

  قدیم تر ها مساجد در ماه رمضان شور وحال دیگری داشت  نماز جماعت مراسم افطاری دعای افتتاح ، سخنرانی وبیان احکام دینی  وهنگام سحر سحر خوانی دعای سحر اذان نماز جماعت ولی الان مردم بیشتر وقت خود را پای سریال های تلویزیونی یا حضور در پارکها می گذرانند .

  چه شده به کجا رسیده ایم که امروزه مساجد ما به جای اینکه پر از جوانان پرشور واستعداد باشد جای خود را به گیم نت ها وپارک ها ،خیابانها داده است .

  ایابا عملکرد بد بعضی از هیئت امنای مساجد اب به اسیاب دشمن ریخته نمی شود وباعث  سرعت بخشیدن به  استحاله فرهنگی نمی شود ؟

  شاهد ماجرای تلخ:

  در یکی از مسجد های محله شهرکه وابسته به یکی از ارگانهای دولتی بود یک هیئت مذهبی  نذری میداد مهمانان ویژه و روسای ادارات ویک عده کله گنده هم دعوت بودند .بچه ها امده بودند جلوی در مسجد برای گرفتن نذری  یکی دونفر از اقایان که متاسفانه از اعضای یک هیئت مذهبی بودند برای اینکه غذا کم نیاید وبه اصطلاح ابرویشان پیش مهمانان ویژه حفظ شود با رفتار خیلی زشت وتوهین امیز این بچه هارا از مسجد بیرون کردند بچه ها خرد شدند وخیلی خجالت کشیدند و از این ماجرا چند سالی می گذرد رفتار زشت ان مردان تنفر از مسجد را دردل این بچه ها نشاند هیچ یک از این بچه ها مسجدی نشد وچند تایی هم به بی راهه کشیده شدند. درحالی که اگر این بچه ها با احترام وارد مسجد می شدند وپذیرایی  می شدند ومحبت می دیدند بر اثر احترام به شخصیت ان بچه ها  دینداری ومسجد دوستی در دل انان  مثل  حکاکی بر روی سنگ  ماندگار می شد  واگر ان مهمانان ویژه پذیرایی نمی شدند به جایی برنمی خورد و میگفتند مهمان زیاد بوده غذا کم امده  همین . از این موارد درگوشه وکنار شهر ها زیاد است باید حواسمان را جمع کنیم کار اگربرای رضای خداوند باشد خدا خودش کارساز است

  رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) در خصوص حضور جوانان بسيجی در مساجد می‌فرمايد: «حضور جوانان و روحيه‌های بسيجی بايد محيط مسجد را زنده و پرنشاط و آينده پر و لبريز از اميد سازد

  مساجد مهمانخانه خداوند روی زمین است .

  قابل توجه کسانی که فکرمی کنند اختیار خانه خدا به دست انهاست ! نه جانم اختیار خانه خدا دست خداست  فقط توفیق نگهداری ونظافت ان مکان مقدس به دست شماست درحقیقت شما خادمین مهمانان خداوند هستید که متاسفانه خیلی از شما ها مهمانداری را هم که بلد نیستید بماند مهمان را فراری می دهید ایا شما از صاحبخانه اجازه چنین کاری را دارید

  موضوعات: جوان ومسجد  لینک ثابت

  [دوشنبه 1394-04-22] [ 04:52:00 ب.ظ ]      چرا مساجد از جوانان تهی شده؟ ...


  چرا امروزه بچه های ما مسجد گریز شدند چه اتفاقی افتاده چرا به جای محبت وجذب بچه ها  اونارو از مسجد فراری میدیم بعد هم گلایه می کنیم که ای بابا امان از بچه های این دوره وزمونه ، کدوم دوره زمونه مگه ما از کره مریخ اومدیم  ما هم تو همین دوره وزمونه زندگی می کنیم ولی بلد نیستیم چطور با بچه هامون رفتار کنیم یا به قولی حوصله نداریم .

  وقتی ما حوصله نداریم ،وقت نمی زاریم ،نمی خواهیم بپذیریم که بابا انسانها در حال تغییر هستند ودیگه مثل قدیمیا نباید بزنی تو سر بچه  باید با بچه رفیق شد ،بهش محبت کرد تا جذبت بشه ولی متاسفانه بعضی ها به جای جذب کردن دفع کردن  را انتخاب می کنند.

  اگر بچه ای به خاطر رفتار نادرست ما از مسجد رانده بشه واز راه راست منحرف بشه نمی دونم چطوری می خواهیم جواب خدا را بدهیم.

  نمی دونم چه کسانی با من موافق هستند  وچه کسانی مخالف؟

  ولی حرف دلم که از سالهای نوجوانی تو گلوم گیر کرده را امروز می خوام بگم .

  نمی دونم چرا بعضی ها فکر می کنند مسجد ملک شخصی اوناست یا ارث بابا شونه یا اینکه فقط باید یه عده پیرمرد وپیرزن بیان اونجا در سکوت کامل عبادت کنند .

  این افراد معتقدند نباید بچه ها را مسجد اورد چون شلوغ می کنند و به خودشون اجازه می دن که اگه صدایی از هر بچه بلند شد با خشونت برخورد کنند وبه قول خودشون مسجد را ساکت کنند.

  جذب یعنی این:

  یکی از بستگانم به  یک کلاس موسیقی   می رفت  خیلی سعی کردم منصرفش کنم ولی موفق نشدم  کنجکاو شدم برم  از نزدیک ببینم این کلاس چی داره که اینقدر این بچه مشتاق رفتنه یه روز رفتم اموزشگاه و با کمال نا باوری دیدم که مربی یک پیرمرد 70 ساله بود در بدو ورود به هریک از شاگردانش یک شاخه گل رز می داد و انقدر با شاگردانش با محبت و احترام برخورد می کرد طوری که جلوی پای شاگرد 16 ساله بلند می شد و تعظیم می کرد و در تمام مدت کلاس یا با شاگردانش شوخی می کرد و بدون دلیل از کارشون که اصلا کیفیت نداشت تعریف می کرد و می گفت احسن اگه من یه کم از این استعداد شما را داشتم سباستین باخ (موسیقیدان مشهور ) می شدم.

  انقدر کلاس را شاد اداره می کرد که من اصلا زمان را احساس نکردم ودر پایان شاگردانش را تا دم در بدرقه کرد ه و می گفت شما دارید میروید انرژی منو می برید من تا جلسه بعد چیکار کنم .

  اونجا پیش خودم گفتم من چرا   نتوانم با این مرد رقابت کنم  برای جذب کسی که از خون منه وعاقبت به خیری او عاقبت به خیریه من هم هست او این کارها را برای پول وشهرت و درامد بیشتر انجام می داد وتظاهر به محبت می کرد ولی درحالی که من از اعماق وجودم دوستش دارم ونگرانش هستم  ولی راهش را بلد نبودم .

  متاسفانه بعضی از هیئت امنای مساجد به جای جذب جوانان ونوجوانان به مسجد با رفتار های نسنجیده خود مسجد را محل تجمع مشتی پیرمرد وپیرزن کرده اند و امروزه مساجد ما از جوانان خالی شده که این خود بزرگترین اسیب برای جامعه اسلامی است وباید دلسوزان دینی فکری اساسی در این مورد بکنند

  موضوعات: جوان ومسجد  لینک ثابت

   [ 03:04:00 ب.ظ ]