بهمن 1397
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ضمن عرض سلام وخوش امد گویی خدمت سروران گرامی هدفم از وبلاگ نویسی فقط رضای خداوند است شاید بتوانم در این راستا عماری برای سید علی زمان باشم از نظرات وپیشنهادات وانتقادات شما گرامیان به گرمی استقبال میکنم ومتشکرم یاعلی(عمار)


 موضوعات 

 • همه
 • سبک زندگی اسلامی
 • طوفان جاهلیت
 • یاد شهدا
 • بیانات حکیمانه حضرت اقا
 • تزکیه نفس
 • جنگ نرم
 • معارف اهل بیت
 • مناسبتهای ملی
 • تزکیه نفس
 • اسلام ستیزی
 • موضوعات اخلاقی
 • احکام
 • تربیت فرزند(تاثیرپاداشهای اجتماعی دررفتار فرزند
 • باشهدا(اخلاص شهیدبروجردی)
 • انتخابات
 • پزشکی درمانی
 • دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران
 • 8سال دفاع مقدس
 • حقوق بشرامریکایی


 •  نوای وبلاگ رهبرمن 


   روزشمار عیدغدیر 

  روزشمار غدیر روزشمارعیدغدیر

   دعای عظم البلا 

  دعای عظم البلا

   دفاع مقدس 

  جنگ دفاع مقدسجنگ

   روزشمارفاطمیه 

  روزشمار فاطمیهفاطمیه


   روزشمارمحرم 

  روزشمار محرم عاشوراروزشمارمحرم

   مرگ بر امریکا 

  مرگ بر آمریکا

   یادگار انقلاب 

  انقلاب اسلامی

   ذکرایام هفته 

  ذکر روزهای هفته

   انس با قران 

  آیه قرآن تصادفی

   دانشنامه مهدویت 

  مهدویت امام زمان (عج)

   پخش زنده حرمها 

  پخش زنده حرم

   زیارت عاشورا 

  زیارت عاشورا

   دعای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه 

  دعای فرج

   جانم فدای رهبر 

  اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ما را به غیر داغ تو گریان نمیکنند جز در هوای روضه بریشان نمیکنن انان که مومنن امتحان شده اند هر چه کنند بشت به ایمان نمیکنند تا برچم حسین رو بام خانه هاست باور کنید حمله به ایران نمیکنند یاد شهیدان یاد ولایت میاورد بیهوده نیست یاد شهیدان نمیکنند پیران مدعی همین انقلاب ما کاری که میکنند جوانان نمیکنند با نهضت حسینی دوران مخالفند حفظ حریم بیر جماران نمیکنند اسلام زنده است ببینید دشمنان دیگر هوای حمله به لبنان نمیکنند این گردباد های به غیرت درامده تسلیم رهبرند که طوفان نمیکنند صد شکرکه دستان ولی برسرماست دستان ابوالفضل علی یاور ماست ما فاتح فتنه های دورانیم چون سید علی خامنه ای رهبر ماست ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم امروز اگر سینه و زنجیر میزنیم فردا به عشق فاطمه شمشیر میزنیم ما را نبی قبیله سلمان خطاب کرد روی غرور و غیرت ما هم حساب کرد از ما بترسید طایفه ای پر اراده ایم ما مثل کوه پشت سید علی ایستاده ایم مردم همیشه نور خدا منجلـی شود / در سینه ای که مملو مهر ولــی شود من افتخار می کــــنم آری خـــدا کــنـد / جـانم فــــدای حضرت سیدعلــــــی شود

   مرگ بر امریکا 

  -->

   نوای وبلاگ 

   
    دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه به یمن ...

   

   سوال از سازمان ملل  ؟  ایا وخامت اوضاع انسانی دریمن را نمی بینید ؟ وفقط وخامت اوضاع انسانی در اوکراین  را می بینید  که اصلا باهم قابل مقایسه نیستند ! کودکان قطعه قطعه  شده از حملات وحشیانه ال سعود دیده نمی شود؟ ترس واسترس ، سوء تغذیه کودکان یمنی  به خاک وخون کشیده شدن کودکان وزنان بی دفاع یمن در حملات متجاوزانه  ال سعود وخامت اوضاع انسانی نیست ؟ کمبود دارو وامکانات پزشکی  وتخریب بیمارستان های یمن با بمب هایی که امریکا و اسراییل غاصب در اختیار دولت بز دل وترسوی ال سعود برای کشتار شیعیان قرار می دهد را نمی بینید ؟  

  این وخامت اوضاع انسانی  دریمن نیست؟

  این وخامت اوضاع انسانی دریمن نیست؟

  اینها وخامت اوضاع انسانی دریمن نیستند؟

  این وخامت اوضاع انسانی در یمن نیست؟

   این وخامت اوضاع انسانی در یمن نیست؟

   این وخامت اوضاع انسانی در یمن نیست؟

   

  امروز در خبرها سازمان ملل از وخامت اوضاع انسانی در اوکراین ابراز نگرانی کرد !

  ایا تصاویر فوق وخامت اوضاع انسانی در یمن نیست ونباید موجب نگرانی شود ؟

   

   

   

   

   

   

   

  موضوعات: عیدغدیر, حقوق بشرخفته 3  لینک ثابت

  [شنبه 1394-03-09] [ 11:06:00 ق.ظ ]      دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه به یمن ...

  سقوط پهبادشناسایی امریکا دریمن؟

  تظاهرات میلیونی شیعیان یمن……………..

   

  کمبود اب اشامیدنی دریمن……………..

   

  ادامه حمله هوایی ال سعود به یمن………………..

   


  چرا دولت ال سعود  وحشیانه به مردم مظلوم یمن حمله هوایی میکند ؟

  ال سعود میداند که تنها راه زمینی با یمن در دست شیعیان است واعتقاد شیعه بر شهادت طلبی ،شجاعت  ،بر پایی حق وگسترش عذالت در سراسر عالم وتشکیل حکومت مهدوی تا حضورامام  زمان عجل الله تعالی شریف است . ترس و وحشت جنگ با شیعیان لرزه بر اندام ال سعود  افکنده و میدانند که توانا یی مقابله با شیعیان یمن را ندارند بنابر این تنها راهی که میتواند هم پیما نان ال سعود را خوشحال کند تجاوز وحشیانه ال سعود از طریق بمباران زیرساخت های کشور یمن وکشتار مردم بی دفاع و مظلوم  یمنی است تا انجا که دولت عربستان حرمت ماه حرام را هم نگه نداشته ، ماه های حرام که حتی جنگ با کفار هم حرام است . وچگونه است که خود را مسلمان می پندارند و پیرو سنت رسول خدا حضرت محمد صل اله علیه واله هستند و به دستوررات خداوند ورسولش عمل نمی کنند .

  چرا بعداز چهار سال که از اعتراض مردم یمن علیه دیکتاتوری علی عبدالله صالح میگذرد دولت عربستان به فکر تجاوز به یمن افتاده ؟ چون پایه های حکومت پادشاهی ال سعود به لرزه افتاده و صدای انقلاب یمن که بر گرفته از انقلاب اسلامی ایران است تا داخل کاخ پادشاهی عربستان هم رسیده ودولت عربستان با حمله به یمن ضمن  عمل کردن به دستورات صهیونیست ها وامریکا وخشنود کردن هم پیمانانش  می خواهد از فرو پاشی حکومت پادشاهی خود هم جلو گیری کند ولی غافل از اینکه با تجاوز به یمن مورد تنفر هر چه بیشتر ملت عربستان  وملتها ی عرب منطقه قرار گرفته است .

  طراحی حمله به یمن دقیقا مثل حمله به سوریه وعراق است   .همانطور که در این کشورها با حمایت کردن  مالی واسلحه  دادن به مخالفانی که خودشان در این کشور ها بنیان کردند از داخل می خواهند کشور یمن را از پای در اورند.

  این برای هر مسلمان ازاده ای روشن است که هر کجا به مسلمانان شیعه  حمله شود مدیریت و حمایت مالی ان از اتاق فکر صهیونیست ها وامریکاست که تحت عنوانهای القاعده ، بوکوحرام ، تکفیری ها ،مجاهدین خلق(منافقین) جندالشیطان ، جند الفتح ، واخیرا هم  دست صهیونیست ها وامریکا از استین اسلام صهیونیستی امریکایی  به نام داعش بیرون امده و ملت مظلوم عراق ومنطقه را ذبح می کنند.

  غافلید از اینکه مسلمانان بیدار شده اند و دیگر نمی توانید همچون گرگ در لباس میش مسلمانان را بدرید صدای مرگ بر امریکا ومرگ بر صهیونیست  بر اندامتان لرزه افکنده. مرگ بر امریکا مرگ بر اسراییل ………………..مرگ بر ال سعود…………..

   

   

   

   

   

   

  موضوعات: حقوق بشرخفته 7  لینک ثابت

  [جمعه 1394-03-08] [ 10:57:00 ب.ظ ]      دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه به یمن ...

  قابل توجه سازمان امنیت…………………..وحمایت ازحقوق  بشر…………………..تا نعریف  ازحقوق بشر چی باشه ؟

  شهادت کودکان یمنی ……………….

   

   

   

   

  این روزها وقتی نگاه میکنیم به غزه ،عراق، یمن و………………

   

   

   

  همبستگی شیعیان عربستان با مردم یمن…………………..

   

   

  زخمی  شدن یمنی ها با بمب های خوشه ای امریکا………………………….

   

   

   

  حمایت دانشجویان از مردم مظلوم یمن…………………

   

   

   

  موضوعات: حقوق بشرخفته 4  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1394-03-07] [ 12:35:00 ب.ظ ]      دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه به یمن ...

   

  شهادت کودکان درغزه…………..


  شهادت مسلمانان یمن……………..


  شهادت کودکان در حمله شیمیایی علیه مردم کردستان ایران


  شهادت مردم مظلوم ایران در حمله شیمیایی جنگ تحمیلی………………….

  دیروز غزه امروز یمن ؟

  امروز روز امتحان است!

  سازمان به اصطلاح حمایت از حقوق بشر؟

  وقتی فریاد مظلومیت شنیده می شود! وقتی کودکان بی گناه درغزه به خاک وخون کشیده می شوند. وقتی مسلمانان در افریقا زنده زنده سوزانده می شوند. وقتی شیعیان مظلوم درپاکستان به جرم شیعه بودن قتل عام می شوند . وقتی ملت مسلمان سوریه فقط به جرم مخالفت با رژیم غاسب صهیونیستی اسرائیل به خاک وخون کشیده می شوند وقتی ملت مظلوم عراق زیر بمباران ها ی ناتو ،حمله های انتهاری تروریستها وامروز هم که به دست رژیم صهیونیستی وامریکا که از استین  اسلام ساختگی صهیونیستی به نام داعش بیرون امده ذبح وسر بریده می شوند واین بار هم که رژیم ال سعود بازیچه  استکبار جهانی وصهیونیست ها ودر راس ان امریکا ی جهانخوار شده وکودکان  وزنان بی دفاع را به خاک وخون می کشند حقوق بشر کجاست  ؟ ایا حقوق بشر فقط برای حمایت کردن از حضور زنان در ورزشگاه ها تشکیل شده ؟ایا حقوق بشر فقط باید به فکر ویتامین دی مورد نیاز زنان محجبه در کشورهای اسلامی باشد که به این بهانه زنان را به بی حجابی و بی بندو باری سوق دهد در راستای اهداف دشمنان اسلام ؟ ایا حقوق بشر فقط باید به فکر ازادی اشرار وتبهکاران از زندان هادر کشورهای اسلامی باشد وزندانهای گوانتانامو ها را نمی بیند؟ ایا باید دغدغه حقوق بشر فقط برداشتن حصراز  فتنه گرانی که درصدد براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند وهستند باشد ؟   کجا بود حقوق بشر زمانی که هوا پیمای مسافر بری ایران توسط ناو جنگی امریکا به نام وینسنس وبه فرماندهی ویلیام راجرز در خلیج فارس مورد حمله قرار گرفت در12تیر ماه سال 67 و290 مسافر بی دفاع ومظلوم به شهادت رسیدند  که 66کودک زیر 13 سال و53 زن در بین مسافران قرار داشتند حقوق بشر کجا بود وقتی در جنگ تحمیلی  علیه مردم مظلوم ایران از  سلاح های شمیایی درمنطقه های شلمچه فاو وغرب ،کردستان ،دیاله ،سردشت ، ایلام خوزستان ،استفاده کردند که هنوز جانبازان شیمیایی ما در رنج وعذاب بسر میبرند . پزشکان انگلیسی می‌گویند: بازماندگان بمباران شیمایی شهر حلبچه که بیش از ۵ هزار کشته داشت به بیماری‌های روانی، پوستی و مغزی بسیار خطرناک مبتلا هستند و تعداد بیماران سرطانی بسیار زیاد است.

  این سلاح‌ها دارای تأثیر موروثی بوده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.

  استکبارجهانی درهرکشوری که احساس خطر کند با ایجاد رعب ووحشت در منطقه به منظور چپاول وغارت منابع نفتی  وبه استعمار واستثمار کشیدن مسلمانان  به هر قیمتی  وارد می شود  وعنوان ان هر چه می خواهد باشد بوکوحرام ، تکفیری ها ، داعش ،القاعده ، جندالشیطان ،و……………………..با  ترفندهای شیطانی هر صدای ازادی خواهی رادر نطفه خفه میکند. اری حمایت ازحقوق بشر درحقیقت شعاری برای فریب افکارعمومی است .وقتی در کشوری که دم از حقوق بشر میزند با سیاه پوستانش مثل برده داری در عصر جاهلیت رفتار میشود وبه هم وطنان خودشان هم رحم نمی کنند چه توقعی می شود داشت که به فریاد مظلومانه مردم یمن رسیدگی شود .دشمنان اسلام بدانند به گفته معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران  امام خمینی (ره) بکشید ما را ملت های مسلمان بیدار تر می شوند هرکجا شما مسلمانان را به خاک وخون بکشید همان جا میعاد گاه مسلمین است با پروردگارشان ولکه ننگی بر پرونده سیاه استکبار جهانی وصهیونیست ها ودر راس انها امریکای جنایتکاراست.

  ما رَأَیتُ اِلّا جمیلاً…


  موضوعات: حقوق بشرخفته 6  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1394-03-06] [ 12:15:00 ب.ظ ]      دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه یمن ...

  حمله به یمن برای جلو گیری از بیداری اسلامی در منطقه از توطئه های استکبار جهانی درراس انها رژیم صهیونیستی وامریکای جهانخواراست این بیداری اسلامی درکشورهای مسلمان از کشور جمهوری اسلامی ایران الگوبرداری شده است همانطور که بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره) در وصیت نامه سیاسی الهی خودشان به ملت های مسلمان جهان توصیه کردند که  انقلاب اسلامی ملت ایران را الگوی خود قرار بدهندوامروز دربعضی از کشورهای منطقه وجهان  می بینیم که ملت ها بیدارشده اند ودیگر حاضرنیستند تن به ذلت دهند.

  دولت ال سعود یک عروسک خیمه شب بازی دردستان رژیم صهیونیستی کودک کش وجنایتکار با مدیریت امریکایهاست. هرکجای دنیا منافع رژیم صهیونیستی درخطر باشد امریکا مداخله می کند.

  سرنوشت هر کشور باید طبق شفارش دین مبین اسلام دردستان ملت ان کشور باشداگر قرار است به کشوری حمله شود واز خاک ،حقوق ملی ودینی یک ملت  دربرابر حکومت غاسب وفاسد ان کشور دفاع شود قطعاان کشور فلسطین اشغالی ودولت اسرائیل غاسب است نه ملت مسلمان ومظلوم یمن که میخواهند درکشورشان دموکراسی حاکم شود وازادانه زیر پرچم اسلام زندگی کنند نه زیر بار حکومت مستبد.

   امریکایی ها وارد عراق شدند به قصد غارت ذخائرنفت ملت مظلوم عراق وبه بهانه حمایت از ملت عراق دربرابر دیکتاتوری صدام حسین که دست نشانده استکبار جهانی بود امروز سرنوشت مردم عراق از مدیریت

  امریکایی حضورداعش ،ترس نا امنی غارت منابع وذخایر ملت عراق وکشته وزخمی شدن شمار زیادی از مسلمانان شیعه در این کشور است امریکایی ها درحقیقت از عراق خارج نشدند بلکه ماهیتشان عوض شده است .انها با اسم اسلام به مقابله با اسلام برخواسته اند وبرای  رسیدن به نیات پلید خود ابا حمله به یمن توسط ال سعود  افکار عمومی جهان ومسلمانان را از جنایت های خود تحت نقابی یه نام داعش متوجه حمله به یمن ازطریق دولت وال سعودکنند وغافل از این که وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْماکِرینَ.

  موضوعات: عیدغدیر, حقوق بشرخفته 2  لینک ثابت

  [سه شنبه 1394-03-05] [ 04:27:00 ب.ظ ]      دستان پیدا وپنهان درتجاوزبه به یمن ...

  به کدامین گناه کشته شدند؟

  ایا این کودکان  سلاح دردست داشتند وجان کسی را تهدید میکردند؟

  ایا صدای مظلومیت این کودکان به خون غلطیده  رانمی شنوید؟

  واقعا کسانی که خود را متولی حرمین شریفین می پندارند وبه قول خودشان دم از سنت رسوالله می زنند درسنت پیامبر مهربانی ورحمت چنین جنایات خونینی تعریف شده است ؟ پیامبری که مورد ازار واذیت زن یهودی قرار می گرفت وقتی زن یهودی بیمار شد ودیگر نمی توانست خاکستر وفضولات شکمبه گوسفند بر سر پیامبر بریزد وایشان را بیازارد  پیامبرصلوات  الله علیه واله به دیدار ش رفته واز دشمن خود عیادت فرمودند ایا با دیدن این کودکان مظلوم ومسلمان به خون غلطیده قلب نازنینشان به درد نمی اید؟

  ایا مسلمانان جهان این جنایات ال سعود رانمی بینند؟

  فردای قیامت جواب خداوند را جه میدهید؟

   کی می خواهید از  خواب غفلت برخیزید؟

  البته کسی که به خواب غفلت رفته را می توان بیدار کرد ولی کسی که خودش را به خواب غفلت زده را نمی توان بیدار کرد

  امروز ال سعود خودش را به خواب زده وتنها راه بیدار کردن رژیم خونخوار ودست نشانده امریکا وصهیونیست ها پیروی از راه سید وسالار شهیدان ابی عبدالله الحسین علیه السلام است

  یا ایها المسلمین اتحد و اتحد و

   

   

   

  موضوعات: عیدغدیر, حقوق بشرخفته 5  لینک ثابت

   [ 03:34:00 ب.ظ ]      نقض حقوق بشر در کشوری که ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد در قرن 21 ...

  گزارشی از نقض حقوق بشر در آمریکا نژادپرستی در قرن ۲۱ ماجرای رنگین‌پوستان در آمریکا قصه‌ی تلخی است. سرخ‌پوستانی که مالکان اصلی این سرزمین بودند و تا سال‌ها مورد انواع تحقیر و تبعیض و تجاوز و کشتار قرار گرفتند و نهایتاً مجبور به مهاجرت اجباری شدند و سیاه‌پوستانی که به قصد بهره‌کشی از قاره‌‌ای دیگر به این کشور آورده شدند و تحت همه‌گونه ظلم و ستم قرار گرفتند، «COLORED» خوانده شدند و پست‌تر از «WHITE» مورد قضاوت قرار گرفتند. اما امروز، حتی روی کار آمدن رئیس‌جمهوری از سیاهان نتوانسته است به این تبعیض پایان دهد. رهبر انقلاب درباره‌ی این تبعیض نژادی فرموده‌اند: «هنوز مسأله‌ی تبعیض نژادی در آن کشوری که مدعی آزادی و حقوق بشر است، حل نشده است. هنوز انسانی به جرم پوست سیاه، تأمین ندارد که در آن جامعه زندگی کند! یک وقت اگر لازم باشد، به جرم سیاه پوست بودن، پلیسی او را تا حد کشتن کتک می‌زند! این‌ها ادعای حقوق بشر می‌کنند!» به بهانه‌ی اتفاقات شهر فرگوسن آمریکا در گزارشی به برخی موارد نقض حقوق رنگین‌پوستان آمریکا پرداختیم. در ۱۹ آوریل ۱۹۹۳، یعنی زمانی که دموکرات‌ها به ریاست «بیل کلینتون»، زمام دولت در ایالات متحده‌ی آمریکا را بر عهده داشتند، واقعه‌ای در این کشور رخ داد که هنوز هم از خاطر مردم جهان پاک نشده است. در این روز، در حالی‌که تعدادی از اعضای فرقه‌ی موسوم به «دیویدی‌ها» در ساختمانی در شهر ویکوی آمریکا جمع شده بودند، ناگهان مورد هجوم تانک‌ها و مأموران ویژه‌ی نظامی آمریکا قرار گرفتند و در اقدامی غیرقابل باور، بیش از ۸۰ نفر از جمله زن و کودک و پیر و جوان، زنده زنده در آتش سوزانده شدند! این البته اولین و آخرین باری نبود که دولت آمریکا چنین فاجعه‌ای را رقم زده است. همین چند هفته پیش بود که «مایکل براون»، نوجوان سیاه‌پوست ۱۸ ساله، توسط گلوله‌های افسر پلیس شهر «فرگوسن» به قتل رسید. ماجرا اما به همین‌جا ختم نشد و این حادثه، خود مقدمه‌ای شد برای اعتراضات گسترده‌ی سیاهان در آمریکا. ساکنان فرگوسن که دیگر طاقت‌شان از تبعیض نژادی موجود در این کشور به سر آمده بود، به خیابان‌ها آمده و اعتراض خود را علناً نشان دادند. پلیس آمریکا اما به جای آن‌که به خواسته‌ی مشروع معترضان تن در دهد، با شدت هر چه تمام‌تر با آن‌ها مقابله کرد و ده‌ها تن از معترضین نیز توسط پلیس آمریکا بازداشت شدند. مایکل براون، نوجوان ۱۸ساله‌ی آفریقایی‌تبار آمریکایی در ۱۹ مرداد ماه امسال در حالی که به همراه دوست خود در حال قدم زدن بوده است، با شلیک شش گلوله‌ی یک افسر پلیس شهر فرگوسن ایالت میزوی آمریکا از پای درآمد. اگرچه پلیس ادعا کرده که این نوجوان سیاه‌پوست مظنون به سرقت بوده، اما او مسلح نبود و سوء سابقه‌ای هم نداشت. حکایت این روزهای فرگوسن، این شهر کوچک در حومه‌ی «سنت لوئیس»، حکایت همیشگی سیاهان در تاریخ دو قرن اخیر است. حکایتی که بیانگر همه‌ی تبعیض‌ها و نابرابری‌هایی است که این کشور مدعی حقوق بشر و دموکراسی، علیه سیاه‌پوستان در طول تاریخ تأسیس خود روا داشته است. البته موارد نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار فراوان است، لذا به منظور امتناع از اطناب، اختصاصاً به «نژادپرستی» بسنده می‌کنیم که چندی است آتش سوزان آن سراسر این کشور را در تب و تاب قرار داده است. با این امید که در پی خیزش اخیر، پوشش ظاهرفریب ایالات متحده در ساحت حقوق بشر بیش از پیش کنار برود تا مردم جهان به نمایی کلی از نقض حقوق بشر در کشوری آشنا شوند که همواره خود را الگوی جهانیان و مهد دموکراسی می‌خواند! * ظهور و خیزش «نژادپرستی» در ایالات متحده پدیده‌ی «نژادپرستی» و «نابرابری نژادی» در آمریکا با مفهوم و پدیده‌ی «نژاد برتر» پیوند نزدیکی دارد و به زمان پیدایش این کشور بازمی‌گردد. مردم آمریکا و به‌ویژه رنگین‌پوستان، در سال ۱۷۸۷ میلادی، یعنی وقتی که قانون اساسی ایالات متحده نگاشته می‌شد، شاهد بازتاب این پدیده در این قانون بودند. کاتبان قانون اساسی آمریکا ۵۵ مرد سفیدپوست و برده‌دار بودند که نژاد سفید را نژاد برتر می‌دانستند و قانون اساسی را نیز در دفاع از منافع طبقاتی خودشان نوشتند. مطابق با این قانون، سیاه‌پوستان آمریکا از حقوق طبیعی انسانی محروم می‌شدند و حق مالکیت، مشارکت در امور اجتماعی و اجازه‌ی حمل سلاح نداشتند. برده‌داری عملاً مجاز شمرده می‌شد و کشتن و به دارآویختن برده‌ها توسط صاحبانشان به هر دلیلی طبیعی و مجاز بود. بومیان آمریکا (سرخ‌پوستان) هم به همان دلایل نژاد‌پرستانه، رسماً از جامعه‌ی آمریکا طرد شدند و با ظهور پدیده‌ی «داروینیسم اجتماعی» مواجه گشتند. مطابق با نظریه‌ی داروینیسم اجتماعی، قوی‌ترها ضعیف‌ترها را حذف و سر‌به‌نیست می‌کنند! تا سال ۱۹۶۰ میلادی تابلوهای «مخصوص سفیدپوستان» و «مخصوص رنگین‌پوستان» در بسیاری از اماکن عمومی ایالت‌های آمریکا نظیر فروشگاه‌ها، دانشگاه‌ها، آبخوری‌ها، پایانه‌ها، صندلی‌های اتوبوس، توالت‌ها، اتاق‌های انتظار و سالن‌های غذاخوری، سیاه‌پوست‌ها و سفیدپوست‌ها را از یکدیگر جدا می‌کرد. این تبعیضات و نژادپرستی‌ها و برتر دانستن نژاد سفید که بر اساس معیارهای اقتصادی و اجتماعی بنا نهاده شده بود، به طور گسترده‌ای در آمریکا توسعه یافت. «هاوارد زین» -استاد دانشگاه- در کتاب رؤیای آمریکایی (تاریخ آمریکا برای نسل جوان) پیرامون تبعیض نژادی و کشتار گسترده‌ی بومیان و سرخ‌پوستان آمریکا در کشورش می‌نویسد: «از دوران ابتدایی تا دبیرستان، هیچ حرفی درباره‌ی این نبود که رسیدن کریستف کلمب به دنیای جدید، به معنی قتل عام کامل مردم بومی هیسپانیولا بوده است. […] به همه‌ی دانش‌آموزان آمریکایی ماجرای کشتار بوستون را آموزش می‌دهند که کمی پیش از جنگ استقلال علیه تاج و تخت بریتانیا اتفاق افتاد. پنج آمریکایی در ۱۷۷۰ به دست سربازان انگلیسی کشته شدند، ولی چند شاگرد مدرسه می‌دانند که در زمان جنگ داخلی صدها خانواده‌ی سرخ‌پوست در کلورادو به دست سربازان آمریکایی سر‌به‌نیست شدند!؟»۱ به هر حال تبعیض نژادی در ایالات متحده از دیرباز امری عادی شده است و با وجود پیروزی برخی نهضت‌های ضد نژادپرستی تاکنون، همچنان شاهد گسترش این پدیده‌ی شوم در این کشور هستیم. * نژادپرستی علیه سیاهان آمریکا برخی تبعات و ثمرات تبعیض نژادی در جامعه‌ی آمریکا از قرار زیر است: ۱. تبعیض شغلی و گسترش فقر در میان خانوارهای سیاه‌پوست - چهره‌ی منفی که رسانه‌های آمریکایی از رنگین‌پوستان و به‌ویژه سیاه‌پوستان این کشور مخابره می‌کنند، همواره موجب مشکلات فراوانی در یافتن شغل و استخدام آنان شده و مشکلات عدیده‌ای را ایجاد کرده است. به گزارش «واشنگتن‌پست» نرخ بیکاری سیاهان آمریکا با اندکی اغماض دوبرابرِ نرخ بیکاری سفیدپوستان و در سال ۲۰۱۳ میلادی در حدود ۱۴ درصد بوده است.۲ در سال ۲۰۱۲ میلادی تروان مارتین -نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی- به بهانه‌ای واهی به دست زیمرمن -پلیس فلوریدا- به ضرب چند گلوله کشته شد. این اتفاق جنبشی ضد نژادپرستی را در سراسر آمریکا به راه انداخت، اما پس از مدتی اعتراضات سرکوب شد و به جایی نرسید و زیمرمن از اتهام قتل تبرئه گشت. - اداره‌ی آمار ایالات متحده متوسط درآمد سالانه‌ی یک خانوار سیاه‌پوست را ۳۳ هزار و ۳۲۱ دلار اعلام داشت و این میزان حدود ۵۹ درصد از متوسط درآمد سالانه‌ی یک خانوار سفیدپوست غیر اسپانیایی کمتر است.۳ علت اصلی این قضیه تبعیض شغلی علیه سیاهان است و این‌که آنان به منظور امرار معاش، حاضر به دریافت دستمزدهای ناچیز برای کار خود هستند. - طبق آمار وزارت کار فدرال، بیش از نیمی از آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار‌ و سیاه‌پوستان غیر اسپانیایی که سنّ‌شان به اندازه‌ی کافی برای کارکردن بالا بوده، در سال ۲۰۱۲ شغلی نداشتند. این پدیده به گسترش فقر در میان رنگین‌پوستان آمریکا منجر شده است.۴ - مطابق با گزارش سال ۲۰۱۲ اداره‌ی آمار ایالات متحده، ۲۷.۲ درصد از سیاهان آمریکا زیر خط فقر زندگی مشقت‌باری داشتند. در حالی که این میزان حدود سه‌برابر آمار سفیدپوستان غیر اسپانیایی با شرایط مشابه بوده است.۵ ۲. شدت عمل در برخورد با سیاه‌پوستان آمریکا - رفتار نیروهای امنیتی و پلیس آمریکا را باید در صدر قضایایی دانست که چهره‌ی منافقانه‌ی ایالات متحده در عرصه‌ی حقوق بشر را بیش از پیش نمایان می‌کند و پرتوهای نژادپرستی آمریکایی را در سراسر جهان بازتاب می‌نماید. به گزارش وزارت دادگستری ایالات متحده، نیروهای پلیس نسبت به سفیدپوستان مدارای بیشتری دارند. مثلاً بیش از ۸۵ درصد از ایست و بازرسی‌های پلیس در ارتباط با سیاه‌پوستان یا اسپانیایی‌های ساکن آمریکا اجرا شده است.۶ آمارها همچنین حاکی است که ۸۶ درصد از بازداشت‌های سیاهان بی‌مورد بوده و افراد بازداشت‌شده بی‌گناه شناخته شده و نهایتاً با یک عذرخواهی ساده آزاد شده‌اند.۷ معرفی: کتاب توصیه‌شده‌ی رهبر انقلاب در موضوع «تاریخ بردگی سیاه‌پوستان در آمریکا» - جیم هرینگتون -رئیس پروژه‌ی حقوق مدنی تگزاز- اظهار داشته: تیراندازی منجر به مرگ سگی در شرق آستین (Austin) بیشتر از تیراندازی منجر به مرگ دو سیاه‌پوست مورد تحقیق و تفحص قرار گرفته است.۸ - در سال ۲۰۱۲ میلادی تروان مارتین -نوجوان سیاه‌پوست آمریکایی- به بهانه‌ای واهی به دست زیمرمن -پلیس فلوریدا- به ضرب چند گلوله کشته شد. این اتفاق جنبشی ضد نژادپرستی را در سراسر آمریکا به راه انداخت، اما پس از مدتی اعتراضات سرکوب شد و به جایی نرسید و زیمرمن از اتهام قتل تبرئه گشت. چندی پیش نیز نوجوان سیاه‌پوست دیگری با نام مایکل براون به ضرب شش گلوله‌ی یک پلیس شهر فرگوسن آمریکا به قتل رسید. این اتفاق باز هم شعله‌های خشم علیه نابرابری نژادی را برافروخت، اما دولت نژادپرست ایالات متحده این بار هم به سرکوب اعتراضات ‌پرداخت و حتی نام قاتل را اعلام هم نکرد.۹ - در حالی که سیاهان تنها ۱۳ درصد از جمعیت آمریکا را تشکیل می‌دهند، ۲۸.۴ درصد از کل افراد بازداشت‌شده توسط پلیس، سیاه‌پوستان هستند. مطابق گزارش مؤسسه‌ی آمار وزارت دادگستری ایالات متحده، حدود ۳.۱ درصد از سیاه‌پوستان در زندان‌های آمریکا به سر می‌برند و این در حالی است که این آمار در مورد سفیدپوستان تنها نیم درصد است.۱۰ - تعداد مردان سیاه‌پوستی که به دلیل حمل و استعمال مواد مخدر بازداشت می‌شوند، سه برابر مردان سفیدپوستی است که در این رابطه دستگیر می‌شوند که این نشان از ایست و بازرسی‌های مکرری است که سیاه‌پوستان صرفاً به خاطر رنگ چهره‌شان با آن مواجه می‌شوند.۱۱ خبرگزاری آسوشیتدپرس در اکتبر ۲۰۱۲ با استناد به نظرسنجی خود اعلام کرد: ۵۱ درصد از آمریکایی‌ها آشکارا گرایش‌های نژادپرستانه و ضد سیاهان را ابراز می‌نمایند. این آمار که ۳ درصد از آمار سال ۲۰۰۸ میلادی بیشتر است، نشان از آن دارد که روابط نژادی در آمریکا به سوی تنش بیشتر می‌رود و اندک‌اندک اندیشه‌ی سنتی «برتری نژاد سفید» دوباره ظهور می‌یابد. ۳. محرومیت از مشارکت سیاسی و أخذ رأی از سیاه‌پوستان - شورای حقوق بشر به سبب نبود تضمین کامل حق رأی برای سیاه‌پوستان و اقلیت‌های نژادی در آمریکا، از این کشور انتقاد کرده است. مطابق با گزارش ویژه‌ی شورای حقوق بشر -موسوم به گزارش بوستون- بیش از دو میلیون نفر آمریکاییِ آفریقایی‌تبار از مشارکت سیاسی محرومند و دچار محدودیت‌هایی در رأی‌دهی هستند.۱۲ - در حالی که به طور کلی از هر چهل نفر شهروند آمریکایی یک نفر به دلایل مختلف از حق رأی محروم است، این میزان در میان آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار، یک به سیزده است. در برخی ایالت‌ها مانند کنتاکی، ویرجینیا و فلوریدا این میزان به بیش از۲۰ درصد هم می‌رسد.۱۳ ۴. گرایش‌های نژادپرستانه سفیدپوستان - خبرگزاری آسوشیتدپرس در ۲۸ اکتبر ۲۰۱۲ با استناد به نظرسنجی خود پیرامون گرایش‌های نژادپرستانه‌ی آمریکایی‌‌ها علیه سیاهان اعلام کرد: ۵۱ درصد از آمریکایی‌ها آشکارا گرایش‌های نژادپرستانه و ضد سیاهان را ابراز می‌نمایند. این آمار که ۳ درصد از آمار سال ۲۰۰۸ میلادی بیشتر است،۱۴ نشان از آن دارد که روابط نژادی و تعامل میان نژادهای مختلف در آمریکا به سوی تنش بیشتر می‌رود و اندک‌اندک اندیشه‌ی سنتی «برتری نژاد سفید» دوباره ظهور می‌یابد. ۵. تبعیض نژادی در نظام آموزشی ایالات متحده - مسأله‌ی نابرابری نژادی در نظام آموزش عالی و آموزش و پرورش آمریکا نیز رسوخ کرده است. یک‌سوم سفیدپوستان آمریکا تحصیلات عالیه دارند، ولی این میزان برای سیاه‌پوستان تنها یک‌پنجم است. همچنین سه‌پنجم تقاضانامه‌های سیاه‌پوستان برای ورود به مراکز آموزش عالی پذیرفته نشده و این در حالی است که این میزان دوبرابر تقاضانامه‌هایی است که از سفیدپوستان رد شده است.۱۵ صوت: ماجرایی که آمریکایی‌ها دوست ندارند گفته شود - با این‌که دانش‌آموزان سیاه‌پوست مدارس آمریکا کمتر از ۱۷ درصد کل دانش‌آموزان این کشور را تشکیل می‌دهند، حدود یک‌سوم کل اخراجی‌های این مدارس سیاه‌پوست هستند.۱۶ * نژادپرستی علیه بومیان آمریکا (سرخ‌پوستان) پیش از این اشاره شد که سردمداران آمریکا با هدف تثبیت جایگاه خود در قاره‌ی آمریکا به نسل‌کشی و امحاء دسته‌جمعی بومیان این قاره پرداختند و حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر را قتل عام نمودند. همچنین سپس به دلایل نژادپرستانه، بازماندگان بومیان را از حقوق طبیعی خود محروم کردند و برای حضور آنان در شهرها مشکلات عدیده‌ای را دامن زدند.۱۷ همچنین حقوق بازماندگان بومیان را به عنوان اقلیت نژادی در موارد متعدد نقض کردند که در ادامه به چند مورد از نقض این حقوق به صورت جزئی اشاره می‌کنیم: ۱. تبعیض در دسترسی به محاکم و مراجع قضایی - گزارشگر ویژه‌ی شورای حقوق بشر در امور نژادپرستی به شاخه‌ای از بومیان آمریکایی موسوم به «نواجُز» اشاره نمود که با تبعیض نژادی، از تبعیض از جمله در دسترسی به مراجع قضایی و راه حل‌های قانونی مواجه هستند و لذا از اعاده‌ی حق و شکایت قانونی خود محرومند.۱۸ ۲. تخریب اماکن مقدس و زمین‌های زراعی بومیان - واشینگتن‌تایمز می‌نویسد: ۲.۵ میلیون هکتار از زمین‌های زراعی فوقانی نیویورک با قراردادهای واهی و ساختگی و در سکوت دولت از بومیان گرفته شده است. این نشریه در ادامه اشاره می‌کند که سران قبایل بومیان شکایتی به منظور دفاع از حق خود به دادگاه‌های ایالات متحده برده‌اند، اما نتیجه‌ای نگرفته‌اند.۱۹ سردمداران آمریکا با هدف تثبیت جایگاه خود در قاره‌ی آمریکا به نسل‌کشی و امحاء دسته‌جمعی بومیان این قاره پرداختند و حدود ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر را قتل عام نمودند. سپس به دلایل نژادپرستانه، بازماندگان بومیان را از حقوق طبیعی خود محروم کردند و برای حضور آنان در شهرها مشکلات عدیده‌ای را دامن زدند. - گزارشگر ویژه‌ی شورای حقوق بشر در امور حقوق بومیان بیان می‌کند که پروژه‌های صنعتی و کارخانه‌ای مانع از دستیابی بومیان منطقه به زمین‌های زراعی و اماکن مقدسشان شده است. همچنین نرخ فقر در میان بومیان آمریکایی تقریباً دوبرابر میانگین ملی فقر در ایالات متحده است.۲۰ * جنایت‌های بی‌شمار جستار حاضر کوشیده تا حتی‌الامکان به آمارها و گزارش‌هایی پیرامون نژادپرستی اشاره کند که مؤسسات آمریکایی منتشر نموده‌اند و رسانه‌های این کشور به آن‌ها اذعان داشته‌اند. بی‌تردید و با چنین رویکردی که در این مقال اتخاذ شد، درحقیقت وضعیت نابرابری نژادی از آن‌چه که توصیف شد، وخیم‌تر است. چنان‌که در ابتدای گزارش نیز دیدید، موارد نقض حقوق بشر در آمریکا بسیار فراوان است. حوادث این روزها نشان می‌دهد که «بى‌‌اعتناترین سیاستمداران دنیا به حقوق بشر، همین‌‌هایى هستند که مدیریت این چند کشور را برعهده دارند؛ مطلقاً اعتقاد به بشر و حقوق بشر و انسان و انسانیت ندارند؛ رفتار آن‌ها در غزه و امثال این حوادث، این را دارد اثبات می‌کند. این‌ها هیچ اعتقادى ندارند: نه به حقوق بشر اعتقاد دارند، نه به حرمت انسان و کرامت انسان اعتقاد دارند، نه به رأى ملت‌ها اعتقاد دارند؛ به هیچ چیز اعتقاد ندارند. تنها چیزى که اینها قبول دارند، عبارت است از پول و زور؛ هیچ منطق دیگرى وجود ندارد. هرچه هم راجع به مسأله‌‌ى آزادى و حقوق بشر و مانند اینها بر زبان این‌ها جارى بشود، به نظر من مسخره کردن آزادى است؛ تمسخرکردنِ حقوق بشر است.» (بیانات در دیدار دانشجویان، ۱۳۹۳/۵/۱)

  موضوعات: عیدغدیر, حقوق بشرخفته 8  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1393-10-25] [ 12:51:00 ب.ظ ]