بهمن 1397
شن یک دو سه چهار پنج جم
 << <   > >>
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      


اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ضمن عرض سلام وخوش امد گویی خدمت سروران گرامی هدفم از وبلاگ نویسی فقط رضای خداوند است شاید بتوانم در این راستا عماری برای سید علی زمان باشم از نظرات وپیشنهادات وانتقادات شما گرامیان به گرمی استقبال میکنم ومتشکرم یاعلی(عمار)


 موضوعات 

 • همه
 • سبک زندگی اسلامی
 • طوفان جاهلیت
 • یاد شهدا
 • بیانات حکیمانه حضرت اقا
 • تزکیه نفس
 • جنگ نرم
 • معارف اهل بیت
 • مناسبتهای ملی
 • تزکیه نفس
 • اسلام ستیزی
 • موضوعات اخلاقی
 • احکام
 • تربیت فرزند(تاثیرپاداشهای اجتماعی دررفتار فرزند
 • باشهدا(اخلاص شهیدبروجردی)
 • انتخابات
 • پزشکی درمانی
 • دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران
 • 8سال دفاع مقدس
 • حقوق بشرامریکایی


 •  نوای وبلاگ رهبرمن 


   روزشمار عیدغدیر 

  روزشمار غدیر روزشمارعیدغدیر

   دعای عظم البلا 

  دعای عظم البلا

   دفاع مقدس 

  جنگ دفاع مقدسجنگ

   روزشمارفاطمیه 

  روزشمار فاطمیهفاطمیه


   روزشمارمحرم 

  روزشمار محرم عاشوراروزشمارمحرم

   مرگ بر امریکا 

  مرگ بر آمریکا

   یادگار انقلاب 

  انقلاب اسلامی

   ذکرایام هفته 

  ذکر روزهای هفته

   انس با قران 

  آیه قرآن تصادفی

   دانشنامه مهدویت 

  مهدویت امام زمان (عج)

   پخش زنده حرمها 

  پخش زنده حرم

   زیارت عاشورا 

  زیارت عاشورا

   دعای سلامتی امام زمان عجل الله تعالی فرجه 

  دعای فرج

   جانم فدای رهبر 

  اللهم صل علی محمد وال محمدوعجل فرجهم ما را به غیر داغ تو گریان نمیکنند جز در هوای روضه بریشان نمیکنن انان که مومنن امتحان شده اند هر چه کنند بشت به ایمان نمیکنند تا برچم حسین رو بام خانه هاست باور کنید حمله به ایران نمیکنند یاد شهیدان یاد ولایت میاورد بیهوده نیست یاد شهیدان نمیکنند پیران مدعی همین انقلاب ما کاری که میکنند جوانان نمیکنند با نهضت حسینی دوران مخالفند حفظ حریم بیر جماران نمیکنند اسلام زنده است ببینید دشمنان دیگر هوای حمله به لبنان نمیکنند این گردباد های به غیرت درامده تسلیم رهبرند که طوفان نمیکنند صد شکرکه دستان ولی برسرماست دستان ابوالفضل علی یاور ماست ما فاتح فتنه های دورانیم چون سید علی خامنه ای رهبر ماست ما از الست طایفه ای سینه خسته ایم ما بچه های مادر پهلو شکسته ایم امروز اگر سینه و زنجیر میزنیم فردا به عشق فاطمه شمشیر میزنیم ما را نبی قبیله سلمان خطاب کرد روی غرور و غیرت ما هم حساب کرد از ما بترسید طایفه ای پر اراده ایم ما مثل کوه پشت سید علی ایستاده ایم مردم همیشه نور خدا منجلـی شود / در سینه ای که مملو مهر ولــی شود من افتخار می کــــنم آری خـــدا کــنـد / جـانم فــــدای حضرت سیدعلــــــی شود

   مرگ بر امریکا 

  -->

   نوای وبلاگ 

   
    وداع امیرالمومنین ہ(ع)با حضرت زهرا(س)(خطبه 202نهج البلاغه) ...

  جانسوزترین وداع تاریخ

   وداع امیر المومنین (ع) با حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها در خطبه 202 نهج البلاغه

  السَّلَامُ عَلَيْكَ يَا رَسُولَ اللَّهِ عَنِّي وَ عَنِ ابْنَتِكَ النَّازِلَةِ فِي جِوَارِكَ وَ السَّرِيعَةِ اللَّحَاقِ بِكَ. قَلَّ يَا رَسُولَ اللَّهِ عَنْ صَفِيَّتِكَ صَبْرِي وَ رَقَ عَنْهَا تَجَلُّدِي، إِلَّا أَنَّ فِي التَّأَسِّي لِي بِعَظِيمِ فُرْقَتِكَ وَ فَادِحِ مُصِيبَتِكَ مَوْضِعَ تَعَزٍّ، فَلَقَدْ وَسَّدْتُكَ فِي مَلْحُودَةِ قَبْرِكَ وَ فَاضَتْ بَيْنَ نَحْرِي وَ صَدْرِي نَفْسُكَ، فَ “إِنَّا لِلَّهِ وَ إِنَّا إِلَيْهِ راجِعُونَ". فَلَقَدِ اسْتُرْجِعَتِ الْوَدِيعَةُ وَ أُخِذَتِ الرَّهِينَةُ، أَمَّا حُزْنِي فَسَرْمَدٌ وَ أَمَّا لَيْلِي فَمُسَهَّدٌ، إِلَى أَنْ يَخْتَارَ اللَّهُ لِي دَارَكَ الَّتِي أَنْتَ بِهَا مُقِيمٌ. وَ سَتُنَبِّئُكَ ابْنَتُكَ بِتَضَافُرِ أُمَّتِكَ عَلَى هَضْمِهَا، فَأَحْفِهَا السُّؤَالَ وَ اسْتَخْبِرْهَا الْحَالَ؛ هَذَا وَ لَمْ يَطُلِ الْعَهْدُ وَ لَمْ يَخْلُ مِنْكَ الذِّكْرُ. وَ السَّلَامُ عَلَيْكُمَا سَلَامَ مُوَدِّعٍ لَا قَالٍ وَ لَا سَئِمٍ، فَإِنْ أَنْصَرِفْ فَلَا عَنْ مَلَالَةٍ وَ إِنْ أُقِمْ فَلَا عَنْ سُوءِ ظَنٍّ بِمَا وَعَدَ اللَّهُ الصَّابِرِينَ.

  درود بر تو ای رسول خدا، از من و از دختر تو که در همسایگی تو به خاک فرود آمد و برای رسيدن به تو شتابان حرکت کرد. ای رسول خدا، در فقدان دختر نازنينت شکيبایی از دستم رفته و تحملی برايم نمانده است، ولی پيرو سختی جدایی از تو و شدت مصيبت از دست دادن تو، که باعظمت تر از اين مصيبت بود، تسلیتی برای من وجود دارد. من جسد مبارک تو را با دست خودم در قبر نهادم و نفس مبارک تو در آن موقع که سر مقدست مابين گلو و سينه من قرار داشت از بدن شريفت بيرون رفت (ما از آن خداييم و ما به سوی او برمي گرديم.)
  (ای رسول خدا)، امانت برگردانده شد و آن روح مقدس که چند روزی در گرو بدن بود، گرفته شد! پس از اين، اندوهم ابدی است و شبم با بيداری خواهد گذشت. تا آنگاه که خداوند متعال همان جايگاه را که اکنون تو در آن اقامت نموده ای، برای من برگزيند. ای پيامبر عزيز، به زودی دخترت خبر اجتماع امت تو را برای از بين بردن حقوقش به تو خواهد داد. تا عمق مصائبی که به او وارد شده است، از وی سوال فرما و سرگذشتش را بپرس. (اين همه مصيبتها بر او روا داشته شد) با اين که از رحلت تو و تعهدی که برای دوست داشتن خاندانت از مردم گرفته بودی، زمانی دراز نگذشته و هنوز نام مبارک تو و قضايای تو از زبان ها قطع نشده است.
  درود بر شما، درود وداع کننده ای که وداعش نه از روی اعراض است و نه از ملالت خاطر. پس اگر برگردم، نه به جهت خستگی از تنگدلی است، و اگر بر سر قبر اقامت گزينم، نه به جهت بدگمانی به آن وعده ای است که خداوند به صبر کنندگان فرموده است.

  موضوعات: فاطمیه, جانسوزترین وداع تاریخ  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1396-11-11] [ 09:42:00 ب.ظ ]  



    اسلام» بیشترین ضربه را از «خودی‌ها» خورده است ...

  کسانی «سقیفه» را برگزار کردند؟

  «سقیفه» را نه خلیفۀ اول و نه خلیفۀ دوم برپا کردند بلکه مجری و برگزار کننده «سقیفه»، «انصار حزب اللهی» بودند که گرایش به اهل بیت (ع) و امیرالمومنین داشتند

   «اسلام» بیشترین ضربه را از «خودی‌ها» خورده است. نه از «دشمن خارجی»، از ندانم کاری های «خودی‌ها» و «مدعیان‌ولایت مداری»

   کسانی که «قدرت» را بعد از رسول الله (ص) به دست گرفتند، از آب گل آلود ماهی گرفتند ولی چه کسانی آب را گل آلوده کردند؟


  بخشی هایی از سخنرانی راز سکوت امیرالمونین بعد از سقیفه

   «سقیفه»، مهم ترین مسئلۀ چالشی جهان اسلام، بعد از رحلت رسول خدا (ص) است. دغدغه اصلی برگزار کنندگان آن، تصمیم گیری درباره واگذاری «قدرت» و تصمیم‌گیری آینده سیاسی جامعه اسلامی، بود. نتیجه این نشست، تاثیر به سازیی در «جهت سیاسی» جامعه در زمان خویش و آینده مسلمانان گذاشت.

   «سقیفه»، نامی برای محل اجتماع «انصار» به‌منظور حل مشکلات و معضلات اجتماعی و سیاسی‌شان بود. (ماجرای سقیفه، ص121) «انصار»، گروه بزرگی از مسلمانان «مدینه» بودند که بیشتر گرایش به علی بن ابی‌طالب (ع) و اهل‌بیت پیامبر (ص) داشتند. (تعامل انصار با اهل بیت ع، سعید طالقانی، ص87)

   «انصار» به‌خوبی می‌دانستند که قریش مکه، به این سادگی نمی‌گذارند، جریان «انتقال قدرت»، بعد از رحلت پیامبر (ص)، براساس برنامه‌ریزی رسول خدا (ص)، به سرانجام برسد و علی بن ابی طالب (ع) به «حکومت »برسد. (الصحیح من سیره النبی الاعظم، ج3، ص150) از سویی دیگر، «انصار»، بیم آن داشتند که با در دست گرفتن «قدرت» توسط قریش، آسیب ببینند (پژوهشی پیرامون انصار، غلام حسن محرمی، ص138) و خوی انتقام‌جویی جاهلی قریش، به سبب خون‌های که از آنان، در نبردهای اُحُد و بدر و … به دست انصار ریخته شده، دوباره زنده گردد ؛ بنابراین در مکانی که محل اجتماع قومی و قبیلگی آنان بود، پشت درهای بسته و سری ، تصمیم گرفتند تا جریان «انتقال قدرت» را مدیریت کنند.

   عده کمی از«قریش مکه،» بااطلاع از برگزاری چنین نشست سری و پشت درهای بسته خود را به سرعت به جلسه رساندند. آنان با استفاده از عدم انسجام درونی رهبران «انصار» (تاریخ طبری، ج3، ص218) و دوقطبی «اوس» و «خزرج» و «احساس ضعف» آنان پروژه «انصار» را به شکست کشانده و حکومت را از دست آن‌ها گرفتند. هرچند برخی از مدعیان «انصار» که قافیه را به حریف باخته بودند، فریاد «لانبایع الا علیا»(همان) سر دادند ولی این صداها دیگر به‌جایی نرسید و مسند حکومت به دست، پایین‌ترین قبایل قریشی از لحاظ جایگاه اجتماعی، افتاد.( تاریخ الامم و الملوک، ج2، ص237)

   «سقیفه»، درواقع فرصتی بود که برای «انصار» تبدیل به تهدید شد و ازآنچه بیم داشتند، خود زمینه‌ساز، وقوع آن را فراهم کردند. علی (ع) فرمود: «سعد [رئیس خزرجیان مدینه که به دعوت او، انصار در سقیفه جمع شده بودند] دری را باز کرد که دیگران از آن در داخل شدند؛ او آتشی را روشن کرد که نورش به درد دیگران خورد، اما خودش سوخت اَوَّلُ مَنْ جَرَأَ النَّاسَ عَلَيْنَا سَعْدُ بْنُ عُبَادَةَ فَتَحَ بَاباً وَلَجَهُ‏ غَيْرُهُ وَ أَضْرَمَ نَاراً كَانَ لَهَبُهَا عَلَيْهِ وَ ضَوَءُهَا لِأَعْدَائِهِ»(شرح نهج البلاغه، ج20، ص307)

   یادتان باشد که «سقیفه» را نه خلیفۀ اول و نه خلیفۀ دوم برپا کردند بلکه مجری و برگزار کننده «سقیفه»، «انصار حزب اللهی» بودند که گرایش به اهل بیت (ع) و امیرالمومنین داشتند.(تعامل انصار با اهل بیت، سعید طالقانی، ص140)

   «اسلام» بیشترین ضربه را از «خودی‌ها» خورده است. نه از «دشمن خارجی»، از ندانم کاری های «خودی‌ها» و «مدعیان ولایت‌مداری». «از ماست که برماست»، آقای «سعد بن عباده»! آیا شما با هماهنگی امیرالمونین، «سقیفه» را برگزار کردید؟ کسانی که «قدرت» را دست گرفتند، از آب گل آلود ماهی گرفتند ولی چه کسانی آب را گل آلود کردند؟ «خودی‌ها»!

  موضوعات: فاطمیه, چه کسانی ثقیفه را برگزارکردند  لینک ثابت

  [یکشنبه 1396-11-08] [ 10:39:00 ب.ظ ]  



    شهادت مادرمون حضرت زهرا(س) نزدیکه............ ...

  تو ماشین که نشستم گفتم ببخشید عزیز میشه ضبط و خاموش کنی؟
  گفت حاجی بخدا مجازه چیز بدی هم نمیخونه…
  گفتم میدونم… ولی عزادارم!
  گفت شرمنده و ضبط و خاموش کرد…
  گفت تسلیت میگم اقوام نزدیک؟
  گفتم بله. مادرم از دنیا رفته….
  گفت واقعا متاسفم. داغ مادر خیلی بده… منم تو سن بیست و پنج سالگی مادرم و از دست دادم درک میکنم. البته مادرم مریض بود و زجر میکشید بنده ی خدا راحت شد.
  بعد پرسید مادر شما هم مریض بودن؟
  گفتم نه. مجروح بود…
  پرسید یعنی چی؟
  گفتم یه عده اراذل و اوباش ریختن سرش و تا میخورد کتکش زدن.
  گفت جدا؟ شما هیچکاری نکردین؟
  گفتم ما نبودیم. وگرنه میدونستیم چیکار کنیم…
  گفت خدا لعنتشون کنه یعنی اینقد ضربات شدید بود؟
  گفتم آره. مادرم سه ماه بستری شد و بعد از دنیا رفت….
  گفت حاجی ببخشیدا عجب آدمای بی ناموسی بودن! من خودم همه غلطی میکنم؛ گاهی عرق هم میخورم ولی پای ناموس که وسط باشه رگ غیرتم نمیزاره دست از پا خطا کنم… بغضم گرفت… تو دلم گفتم کاش چند تا جوون عرق خور مثل تو بودن مدینه… نمیذاشتن به ناموس علی جسارت بشه… سکوتم و که دید گفت ظاهرا ناراحتتون کردم
  گفتم نه خواهش میکنم. واقعا داغ مادر بده! مخصوصا اگه جوون باشه…
  گفت آخی جوون بودن؟
  گفتم آره. فقط هجده ساله بود…
  پرسید گرفتی مارو حاجی؟ شما که خودت بیشتر از هیجده سالته چطور مادرتون…. حرفش و قطع کردم و گفتم مادر شما هم هست… این هجده ساله مادر همه ی ما شیعه ها، حضرت زهراست…
  مکث کرد و با تعجب نگام کرد و بعد خیره شد به جاده….
  گفت آها ببخشید تازه متوجه شدم… نمیدونستم اینجور احساس نزدیک بودن بین آدما به حضرت فاطمه هم وجود داره… راستی حاجی یه سی دی مداحی هم دارم البته اگر دوس دارین بذارم….
  جواب ندادم. داشبورد و وا کرد و یه سی دی گذاشت تو ضبط. نوای آشنایی بود…
  آتش زبانه زد در خانه ی علی …
  من بودم و راننده و صدای بلند مداح و نگاه خیسم به جاده

   

  موضوعات: فاطمیه, این هجده ساله مادر همه ی ما شیعه ها، حضرت زهراست.  لینک ثابت

  [جمعه 1396-11-06] [ 01:38:00 ق.ظ ]  



    انقلاب اسلامی ایران برای مردم چه کرده است؟؟؟؟؟؟؟؟ ...

  انقلاب اسلامی ایران برای مردم چه کرده است

  پاسخ……….

  پزشکی
  جزو ۴کشور برترِ دنیا در درمانِ ناباروری
  جزو ۱۰کشور برتر سازنده داروهای بیماری خاص
  جزو ۵کشور برتر دنیا در علم ژنتیک و رویان
  جزو ۴کشور اول جهان در ارتوپدی، عملهای زیبایی، پیوند اعضا
  ساخت هزاران مرکز درمانی مجهز در شهر و روستا

  ورزشی
  مقام اول تا سوم کشتی دنیا
  طی ٣المپیک قوی ترین وزنه برداران دنیا ایرانی بوده اند
  جزو ۵قدرت برتر تکواندو دنیا
  جزو ٨قدرت برتر والیبال
  رتبه ۵ فوتسال دنیا
  رتبه ۴ فوتسال ساحلی دنیا
  رتبه ۱ فوتبال آسیا
  رتبه ۱ بستکتبال آسیا علی رغم حضور چین و ژاپن
  جزو قدرتهای جودو و کاراته دنیا
  برترینهای شطرنج دنیا ایرانی اند

  نظامی
  جزو ٨کشور قدرتمندِ نظامی دنیا
  جزو ٧کشور قدرتمند موشکی
  جزو ۵کشور سازنده زیر دریایی و و دومین کشور سازنده اژدرهای حباب ساز
  ساخت انواع موشک کروز و بالستیک
  ساخت انواع پهبادهای پیشرفته بومی
  ساخت انواح ناوچه و تانک و هلکوپتر بومی

  دانشگاهی
  افزایش چند ده برابری تعداد دانشگاها و دانشجویان
  رتبه زیر ۱۰۰دانشگاههای معروف ایران در دنیا
  ٧۵% جوانان ٢۰تا٣۵ ساله تحصیلات آکادمیک دارند.
  رتبه های اول تا پنجم مسابقات جهانی رباتیک
  رتبه های بالای المپیادهای علمیِ دانشجویی و دانش آموزی

  علمی
  رشد و شتابِ اول علمی دنیا قبل از دولت روحانی
  مقام اول تولید علم و مقاله قبل از دولت روحانی
  جزو ٨کشور دارنده دانش بومیِ هسته ای
  جزو ۵کشور دارنده دانش پیل سوختی
  جزو ٧کشورِ اول در نانوتکنولوژی
  جزو ۱۰کشور سازنده ماهواره و فضاپیما
  جزو ۱۰کشور سازنده گوشی تلفنِ هوشمندِ ٣هسته ای با تکنولوژیِ بومی(GLX)
  جزو ٨کشور برتر سازنده سد های بتنی و خاکی و تأسیساتِ نیروگاهی

  کشاورزی
  رتبه های اول تا هفتم جهان در تولیدِ زعفران، پسته، گردو، خرما، سیب، مرکبات، هلو، زدآلو، خیار، هندوانه
  خودکفایی در گندم
  احداث چند صد هزار هکتار گلخانه و مزرعه مکانیزه
  رتبه اول تولید حبوبات در آسیا
  رتبه بالا در تولید گل
  رتبه ٧دنیا در تولید و رواج گیاهان دارویی و طب سنتی

  رفاهی
  ساخت هزاران کیلومتر جاده کوهستانی، روستایی و پوشش ٩۰% جاده ای کشور
  برق رسانی به بیش از ٩۵% مناطق کشور
  گاز رسانی به ٨۰% مناطق کشور
  پوشش ارتباط تلفنی و موبایلی در بیش از ٩۰% مناطق کشور
  پوشش اینترنت در بیش از ٨۰% کشور

  قرآنی_مذهبی
  تربیت هزاران حافظ کلِ قران
  مقام های اول قاریان ایرانی در مسابقات بین المللی
  افزایش چند ده برابری تعداد طلاب و حوزه های علمیه
  چند صد برابر شدن تعداد مساجد و حسینیه ها
  افزایش چند ده ملیونی جمعیت شیعیان جهان

  سیاسی
  تشکیل گروههای به شدت طرفدارِ ایران و هسته های مقاومت از شرق تا غرب عالم مثلِ:
  حزب الله لبنان،جهاد اسلامی و حماس در فلسطین،الوفاق بحرین، حوثی یمن، شیخ زکزاکی در نیجریه، سپاه بدر عراق، فاطمیون افغانستان، زینبیون پاکستان، مقاومت سوریه و ….
  تبدیل شدن به بانفوذ ترین قدرتِ منطقه

  درضمن،تمام این پیشرفتها، درحالی بوده که ٨سال جنگیدیم، تحریمِ علمی و اقتصادی بودیم، و فروش نفتمون نسبت به زمان شاه از ۶میلیون بشکه به حداکثر ٢میلیون بشکه رسیده، و جمعیت هم از ٣۰میلیون به ٨۰میلیون نفر رسیده و به همین نسبت هزینه ها چند برابر شده…

  موضوعات: عیدغدیر, دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران, انقلاب اسلامی ایران برای مردم چه کرده است  لینک ثابت

   [ 12:32:00 ق.ظ ]  



    مهم ترین عوامل ابرومندی در قران ...

   

  گاه اشخاص گرفتار امور موهوم هستند و گمان می‌کنند عوامل آبرومندی مثلا پول و ثروت و فرزند و مانند آن است؛ در حالی که این‌ها عامل آبرومندی نیست تا نداشتن آن به معنای بی‌آبروی باشد. به عنوان نمونه خداوند در آیات 15 و 16 سوره فجر بیان می‌کند که ثروت و فقر به معنای اکرام و اهانت نیست. از همین رو دیدگاه کافران را نقد می‌کند که مردمان فقیر را خوار و اشرار می‌دانستند و حاضر به ایمان‌آوری نبودند.(ص، آیه 62)

  از نظر قرآن مهم‌ترین عوامل آبرومندى حقیقی انسان عبارتند از:

  1. ايمان: ايمان، سبب آبرومندى و محبوب شدن در دل‌هاى مردم است(مریم، آیه 96) زیرا حقیقت آبرو و عرض آدمی همین ایمان است که خداوند به شکل نور در درون انسان‌ها می‌گذارد.

  2. پاكدامنى: از نظر قرآن پاكدامنى، عامل اصلی آبرومندى انسان است که شخص باید آن را برای خود و بستگان خویش حفظ کند و اجازه ندهد به هیچ شکلی مخدوش شود.(مریم، آیات 27 و 28)

  3. عمل صالح‌: آبرومندشدن نزد ديگران در سايه ایمان و عمل صالح امکان‌پذیر است و انسان باید همواره به نيكوكارى و اعمال صالح به عنوان مهم‌ترین عامل آبرومندی در دنیا و آخرت توجه داشته باشد.(مریم، آیه 96؛ یونس، آیه 26)

  موضوعات: سبک زندگی اسلامی, کلام نور, مهم ترین عوامل ابرومندی در قران, مهم ترین عوامل ابرومندی در قران  لینک ثابت

  [شنبه 1396-05-07] [ 08:35:00 ق.ظ ]  



    ​عقیم سازی با استفاده از مواد دستکاری ژنتیکی شده تصادفی نیست. ...

  عقیم سازی با استفاده از مواد دستکاری ژنتیکی شده تصادفی نیست. مونسانتو از دهه 1960 چنین چیزی را برنامه ریزی کرده است. هنری کیسینجر، این دست پروده بنیاد راکفلر و یکی از نیروهای محرک  حتی تا امروز- جامعه بیلدربرگ، تنها گوینده این اظهارنظر شرم آور در اوایل دهه 70 نیست که: «هر کسی که  تامین مواد غذایی را در کنترل خود بگیرد، مردم را کنترل می کند؛ هر کسی که انرژی را در کنترل خود بگیرد، می تواند هر پنج قاره را کنترل کند و هر کسی که پول را در کنترل خود بگیرد، می تواند جهان را کنترل کند.» محصولات دستکاری ژنتیکی شده به دو شیوه حاصل می شوند؛ یکی از طریق مقاومت در برابر حشرات و دیگری مقاومت در برابر علف کش ها که خطرناک تر است، چون مقاوم دربرابر گلیفوسات است. او حتی گفته است که «کاستن از میزان جمعیت این مناطق، باید بالاترین اولویت سیاست خارجی ما در قبال جهان سوم باشد.» این فرایند همچنان یکی از اهداف اصلی نخبگان محسوب می شود (که معمولا حرف زیادی از آن زده نمی شود)، در کنار سازمان های نیمه سرّی مختلفی چون بیلدربرگرها، شورای روابط خارجی، کمیسیون سه جانبه، بریتیش کاتهام هاوس، کنفرانس اقتصادی (داووس) و دیگران.

  موضوعات: عیدغدیر, جنگ نرم, ​عقیم سازی با استفاده از مواد دستکاری ژنتیکی شده تصادفی نیست., ​عقیم سازی با استفاده از مواد دستکاری ژنتیکی شده تصادفی نیست.  لینک ثابت

  [دوشنبه 1395-12-30] [ 05:43:00 ب.ظ ]  



    منع حجامت دستاورد نفوذ دشمنان ...

  منع انجام حجامت برای رونق بیمارستان ها! بعد از تاسیس بیمارستان فیروز آبادی در شهر ری، جمعی از فرزندان اشراف دربار، برای آموزش علم پزشکی راهی فرانسه شده و بعد از تعلیم، در این بیمارستان مشغول به کار شدند؛ امّا پس از چند ماه، مشاهده کردند که کسی از این بیمارستان استقبال نمی کند و فقط افرادی مراجعه می کنند که در اثر چاقو کشی و یا پرتاب از بلندی دچار جراحت شده اند و از بیماران دیگر و کسانی که از ناراحتی هایی مانند سردرد و قلب درد و پا درد و کمر درد و آرتروز و … رنج می برند، خبری نیست. این امر برای پزشکان، سنگین بود و مسؤول بیمارستان که شخصی فرانسوی بود، گفت: « تا وقتی حجامت در ایران هست، شما نمی توانید طبابت کنید. برای رفع این معضل، می بایست، به مجلس نامه بنویسید و از آنان بخواهید که حجامت را لغو کنند.»   نامه ای تهیه و به مجلس ارسال گردید. این قضیه در آن مجلس مطرح شد و عده ای مخالفت کردند و گفتند که سنت پیامبر خدا (صلّی الله علیه و آله و سلّم) می باشد و این سنت حسنه را نمی توان برچید. پزشکان پیشنهاد کردند که پس این کار تنها در فصل بهار و پاییز انجام شود. یک سال گذشت و پزشکان دوباره نامه ای به مجلس فرستاده در آن نوشتند: «مشاهده کردید که هیچ اتفاقی نیفتاد، پس بخواهید این کار را فقط در فصل بهار انجام دهند و از حجامت در فصل پاییز هم جلوگیری شود».  … به دنبال این ممنوعیت، مراجعین بیمارستان بیشتر شد، چرا که مردم دیگر نمی توانستند در فصل تابستان و پاییز و زمستان حجامت کنند و کسانی که دچار سردرد می شدند، به پزشک مراجعه می کردند، در نتیجه بیمارستان از رونق بیشتری برخوردار گردید. بعد از سه الی چهار سال، پزشکان از مجلس خواستند که حجامت را به کلی ممنوع کنند، چرا که علم پزشکی پیشرفت کرده و بهتر می تواند مداوا کند و به جای حجامت می توانند خون بدهند! مجلس آن زمان به کلیه ژاندارم ها دستور داد که در هر جای ایران اگر کسی حجامت کند، او را مورد ضرب و شتم و زندان قرار دهند و حجامتگران آن زمان از ترس این گونه احکام صادره، حجامت را کنار گذاشتند. پس از آن ماجرا، بیماری ها به طرف مردم هجوم آورد. بیماری هایی چون فلج اطفال، عقب ماندگی ذهنی، سکته های قلبی و مغزی و بیماری های اعصاب و روان و کمر درد و نازایی و درد کلیه و پروستات و سیاتیک و … که تاکنون نیز عوارض و تبعات این فرهنگ شوم غرب در بین مردم عوام جای گرفته است ….

   (قانون فصد و حجامت، ص 112، انتشارات سلسله، محمد ابراهیم آوازه)

  موضوعات: عیدغدیر, جنگ نرم, منع حجامت دستاورد نفوذ دشمنان  لینک ثابت

   [ 05:43:00 ب.ظ ]  



    برکت ...

  یکی از اسامی حضرت زهرا(س) مبارکه است.‏ مبارک به چیزی گفته می شود که دارای دو ویژگی باشد؛ کثرت در خیر و ماندگاری بسیار آن.‏ قرآن کریم گاهی مکان را مبارک می‌نامد مثل مکه؛ (إِنَّ أَوَّلَ بَيْتٍ وُضِعَ لِلنَّاسِ لَلَّذِي بِبَكَّةَ مُبَارَكًا)  گاهی زمان را مبارک ‏معرفی می‌کند؛ (إِنَّا أَنْزَلْناهُ فِی لَیْلَةٍ مُبارَکَةٍ) و گاهی افراد را مبارک میداند؛ چنانکه عیسی‌بن مریم(ع) در گهواره فرمود: (قَالَ ‏إِنِّي عَبْدُ اللَّهِ آتَانِيَ الْكِتَابَ وَجَعَلَنِي نَبِيًّا * وَجَعَلَنِي مُبَارَكًا)‏ حضرت زهرا(س) نیز وجود بابرکتی است که در قرآن کریم به عنوان کوثر معرفی شده است. برخلاف حضرت عیسی(ع) که ‏هیچ نسلی از ایشان باقی نمانده و در سی و سه سالگی عروج داده شد، حضرت زهرا(س) نسلی بسیار پر برکت دارد.

  موضوعات: عیدغدیر, تزکیه نفس, برکت ازاسامی حضرت زهرا (س)  لینک ثابت

   [ 05:42:00 ب.ظ ]  



    آدمی اگر پيامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نيست، ...

   در محضر شیخ بهایی  آدمی اگر پيامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نيست،  زيرا : اگر بسيار كار كند، می‌گويند احمق است! اگر كم كار كند، می‌گويند تنبل است! اگر بخشش كند، مي‌گويند افراط مي‌كند! اگر جمعگرا باشد، می‌گويند بخيل است! اگر ساكت و خاموش باشد می‌گويند لال است! اگر زبان‌آوری كند، می‌گويند ورّاج و پرگوست! اگر روزه برآرد و شب‌ها نماز بخواند می‌گويند رياكار است! و اگر نكند مےگويند كافراست و بی‌دين!  لذا نبايد بر حمد و ثنای مردم اعتنا كرد و جز از خداوند نبايد از كسی ترسيد. پس آنچه باشید که دوست دارید. شاد باشید ؛ مهم نیست که این شادی چگونه قضاوت شود.

  موضوعات: عیدغدیر, تزکیه نفس, تزکیه نفس, آدمی اگر پيامبر هم باشد از زبان مردم آسوده نيست،  لینک ثابت

   [ 05:41:00 ب.ظ ]  




    ام البنین مادرادب ...

  حضرت ام البنين(سلام الله علیها) (محدث، متوفى سال 70 ه) (فاطمه كلابيه)، دختر حزام، از زنان مؤمن، شجاع و فداكار بود.روايت است كه امير المؤمنين عليه السلام پس از شهادت حضرت زهرا عليه السلام به برادرش عقيل كه انساب عرب را خوب می ‏دانست و از احوال خانوادگى آنها آگاه بود فرمود : مى خواهم زنى برايم خواستگارى نمايى كه از خاندان شجاعت باشد تا فرزند شجاعى برايم به دنيا آورد.عقيل، فاطمه كلابيه (ام البنين) را به ايشان معرفى نمود و گفت: در بين عرب خاندانى شجاعتر از خانواده وى سراغ ندارم.اين مادر پسرانش عباس، جعفر، عبد الله و عثمان را چنان تربيت كرد كه همه شيفته برادر بزرگوارشان حضرت امام حسين عليه السلام بودند و در ركاب آن حضرت شهيد شدند.

   

  موضوعات: معارف اهل بیت, ام البنین مادرادب  لینک ثابت

  [شنبه 1395-12-21] [ 11:07:00 ب.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س)(دفاع ازحریم ولایت وامامت) ...


  بدون شک امامت حلقه اتصال نبوت است. پیامبر جانشین و امام بعد از خود را دراندک مناسبت های مختلف قبل از وحی و بعد از رسالت خطیر نبوت بیان می کرد. اما بعد از رحلت جانگداز پیامبر امامت و وصایای پیامبر را کنار گذاشتند. دختر پیامبر برای تبیین موضوع مهم امامت تلاش فراوان نمود. گریه ها و ندبه های این بانوی بهشتی بالاترین فریاد و دفاع از مقام امامت بود. بیرون کشاندن حضرت فاطمه(س) از خانه‌اش به بیت‌الاحزان، نه تنها به نفع خلیفه و دستیارانش تمام نشد؛ بلکه باعث وبال حکومت گردید. آن‌ها می‌خواستند حضرت زهرا(س) را از مسجد رسول ‌خدا(ص) که محل تجمع مردم بود، دور سازند؛ ولی با این کار سند دیگری بر مظلومیت حضرت زهرا(س) افزودند.زیرا مردم می‌دیدند که عده‌ای که خود را از پیروان آنان می‌دانند و به نبوت پدرش اعتراف دارند، ظلم و ستمگری‌شان به جایی رسیده است که نزدیک‌ترین مردم به رسول‌خدا(ص) یعنی دخترش را که عواطف زنانه خود را دارد، در فشار قرار دادند و او را از اظهار حزن و اندوه در فراق پدرش باز داشتند که مبادا حضرت زهرا(س) از ظلمی که بر او روا داشته‌اند، با صدای بلند سخن بگوید. ولی صدیقة طاهر (س) به رغم هیئت حاکمه، به اعتراض خویش در قالب حزن و اندوه ادامه داد و از خانه‌اش به بقیع در زیر درختچه‌ای مأوی گزید. هنگامی که آن درخت را قطع نمودند، امام علی(ع) سایبانی به نام بیت‌الاحزان ساخت و حضرت زهرا(س) در آنجا قرار گرفت.

  از مهم ترین و بارزترین قله های زندگی بانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س) دفاع ایشان از حریم ولایت امیرمومنان علی(ع) و خطبه فدکیه آن حضرت است. که سرانجام آن حضرت در راه دفاع از ولایت مجروح شده، نوزادش محسن(ع) را سقط کرده و به شهادت رسید.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

  [دوشنبه 1395-12-09] [ 11:08:00 ق.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س)(زندگی سیاسی اجتماعی) ...

  سبک زندگی سیاسی و اجتماعی
  حضرت فاطمه(س) حتی الامکان از ظاهر شدن در انظار عمومی اجتناب می کرد اما این بدان معنی نبود که در مواقع حساس و لازم از انجام وظیفه خود شانه خالی کند.

  ابن ابی الحدید از واقدی نقل می کند که پس از جنگ احد فاطمه(س) با گروهی از زنان مدینه از خانه خارج شد و چون چهره مجروح پدرش را دید او را در آغوش گرفت و خون از صورت مبارکش پاک کرد؛ سپس آبی فراهم نمود و خون های چهره رسول خدا را شست و شمشیر او را پاک کرد.

  همچنین می نویسد: زنانی که از مدینه آمده بودند چهارده نفر بودند که زهرا(س) یکی از آنان بود و آب و نان با خود به جبهه برده و در کنار رزمندگان از مجروحین پرستاری می کردند.

  همچنین علی(ع) نقل می کند:ما به مراه پیامبر(ص) در جریان حفر خندق بودیم که فاطمه(س) با تکه نانی نزد پیامبر(ص) آمد و آن را به خدمت او برد. پیامبر(ص) فرمود: این چیست فاطمه عرض کرد: از نانی است که برای دو فرزندم پختم، این تکه آن را برای شما آوردم. پیامبر(ص) فرمود: دخترم! این اولین غذایی است که بعد از سه روز وارد دهان پدرت می شود.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 11:01:00 ق.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س)(عبادات) ...


  تجلی عبادت و روح عادت در سیره حضرت موج میزد به گونهای که عبادت و ایشان زبانزد عام و خاص، دوست دشمن بوده است. حضرت پیامبر(ص) درباره حضرت فاطمه(س)می فرمود: ایمان به خدا در اعماق دل و باطن روح زهراء چنان نفوذ کرده که برای عبادت خدا خودش را از همه چیز فارغ می سازد. فاطمه دخترم بهترین زن عالم است. پاره تن من و نور چشم من و میوه دل من و روح و روان من است. حوریه ای است به صورت انسان. آنگاه که در محراب عبادت می ایستد نورش برای ملائک آسمان درخشندگی دارد و خداوند به ملائکه خطاب می کند: بنده مرا ببینید! چطور در مقابل من به نماز ایستاده و اعضای بدنش را خوف می لرزد و غرق عبادت است! ای ملائکه گواه باشید که پیروان فاطمه را از عذاب دوزخ در امان قرار دادم.

  در حدیث دیگری به سلمان می فرماید: ای سلمان! خدای تعالی چنان دل و جان و تمام اعضاء و جوارح دخترم فاطمه را به ایمان پر کرده که یک سره برای عبادت و فرمانبرداری حق تعالی خود را از همه چیز فارغ ساخته است.

  امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود: در دنیا کسی عابدتر از مادرم فاطمه(س) نبود؛ آن قدر به عبادت می ایستاد تا پاهایش ورم می کرد. همین طور ابن عمره از پدرش نقل می کند که گفت: از امام صادق(ع) پرسیدم: چرا فاطمه(س) زهرا نامیده شد؟

  فرمود: برای آن که وقتی فاطمه زهرا(س) در محراب عبادت می ایستاد، نورش برای اهل آسمان می درخشید، همان طوری که نور ستارگان برای اهل زمین می درخشد.

  امام مجتبی(ع) نقل فرموده اند که: «مادرم فاطمه(س) را دیدم شب جمعه در محراب خود به عبادت برخاسته است و تا نمایان شدن سپیده صبح در عبادت و رکوع و سجود می بود، و می شنیدم که برای مؤمنین و مؤمنات دعا می فرمود و آنان را نام می برد و برایشان دعا می کرد، و برای خود هیچ دعا نمی کرد، به او گفتم: مادر! چرا همان طوری که برای دیگران دعا می فرمایی برای خودت دعا نمی کنی؟ فرمود: پسرم، ابتدا همسایه سپس خانه خود.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 10:52:00 ق.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س)(تربیت فرزند) ...


  سیره رفتار فاطمه(س) با فرزندان خود نیز سرمشقی مناسب برای تربیت صحیح فرزندان است. ایشان به فرزندان احترام می گذاشتند و آنها را با احترام خطاب می کردند و همیشه سعی در آموزش و تربیت دینی و اخلاقی آنها داشتند.

  در حدیث شریف کساء حضرت فاطمه(س) در پاسخ سلام فرزند خود امام حسن(ع) می فرماید: سلام برتو ای نور دیده ام و میوه دلم. و در پاسخ سلام امام حسین(ع) می فرماید: سلام بر تو ای فرزند من و ای نور دیده ام و میوه دلم.

  حضرت زهرا (س) فرزندان خود را همیشه برای یادگیری و تعلیم و تزکیه آماده می کرد؛ به عنوان مثال به فرزندش حسن(ع) می فرمود: «به مسجد برو، آنچه را از پیامبر شنیدی فراگیر و نزد من بیا و برای من بازگو کن».

  و در عین حال شادی و خوشحالی را در بیت خود تسری می داد و این تا حدی بود که از بازی با کودکان که نقش بسزایی در تربیت آنها دارد اجتناب نمی نمود. نقل شده است که فاطمه(س) فرزندش حسن(ع) را روی دست می گرفت و بالا می انداخت و حرکت می داد و می فرمود: اشبه أباک یاحسن، و اخلع عن الحق الرّسن، و اعبد الهاً ذامنن، و لاتوال ذا الاحسن.(ای حسن، نظیر پدرت باش و ریسمان ظلم از حق دور کن، و خداوندی را که صاحب نعمت هاست پرستش کن و با افراد تیره دل دوست مباش).

  ایشان همیشه رسیدگی به فرزندان را در اولویت قرار می داد. سلمان می گوید: روزی فاطمه زهرا(س) را دیدم که مشغول آسیاب بود. در این هنگام فرزندش حسین گریه می کرد. عرض کردم: برای کمک به شما آسیاب کنم یا بچه را آرام نمایم؟ ایشان فرمود: من به آرام کردن فرزند اولی هستم، شما آسیاب را بچرخانید.

  همچنین از نکات بارز حضرت زهرا(س) در تربیت فرزندان سبک عملی تشویق به عبادت برای آنها بود. مسلما وقتی والدین الگوی عملی کودکان برای عبادت پروردگار باشند، در آینده و بزرگ سالی آنها نیز به تعصی از والدین این راه را پیش خواهند برد.

  در همین زمینه امام حسن(ع) می فرماید: مادرم فاطمه را در شب جمعه در محراب عبادت دیدم که به عبادت و نماز مشغول است، او پیوسته به رکوع و سجود مشغول بود که شب به پایان رسید.

  آن حضرت در شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان کودکان خود را به بیداری فرا می خواند. حضرت در روز بچه ها را می خواباند تا استراحت کنند و غذای کمتری به آنان می داد تا بدین گونه زمینه و موقعیت بهتری برای شب زنده داری داشته باشند. ایشان نمی گذاشت احدی از اهل خانه خوابش ببرد و می فرمود: محروم است کسی که از برکات شب قدر محروم بماند.

  از نکات دیگر تربیتی ایشان عدالت در توجه به کودکان بود. آمده است روزی امام حسن(ع) نزد پیامبر(ص) آمد و اظهار تشنگی کرد. رسول خدا(ص) برخاست، ظرفی برداشت و از گوسفندی که داخل منزل بود مقداری شیر دوشید و به امام حسن(ع) داد. فاطمه زهرا (س)، به پیامبر(ص) گفت: گویا حسن برای شما عزیزتر از حسین است. پیامبر(ص) فرمود: نه. هردو برایم عزیز و محبوبند ولی چون اول حسن تقاضای آب کرد او را مقدم داشتم.

  همچنین روزی حسنین(ع) در حضور پیامبر(ص) کشتی گرفتند. در این میان فاطمه(س) شنید که پدر بزرگوارش، امام حسن را به پیروزی بر امام حسین ترغیب می کند. حضرت زهرا(س) از این نوع رفتار پیامبر(ص) اظهار تعجب کرد. پیامبر فرمود: دوستم جبرئیل، حسین را تشویق می کند و من حسن را تشویق می نمایم.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 10:40:00 ق.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س)(همسرداری) ...

  خوب شوهرداری کردن
  برای زن بزرگ ترین موفقیت و ارزش این است که در شئون گوناگون زندگی، خشنودی همسرش را به دست آورد و از هر گونه عملی که موجب ناراحتی شوهر می گردد پرهیز نماید. حضرت علی(ع) می فرمایند: «جهاد زن، خوب شوهرداری است» زن برای اینکه بتواند در این جهاد پیروزمند باشد باید تمام سعی و تلاش خود را بکار گیرد تا خانه را محل آرامش مرد قرار دهد.

  شوهرداری حضرت زهرای مرضیه(س) بهترین الگو برای زنان مسلمان است. رفتار حضرت زهرا(س) با شوهر در عالی ترین مرحله صفا و مهربانی بود. نه تنها هرگز خاطر شوهر را نرنجاند بلکه یاوری مهربان برای او بود.

  حضرت علی(ع) می فرمایند: «سوگند به خدا، من زهرا(س) را تا آن زمان که خداوند او را به سوی خود برد، خشمگین نساختم و در هیچ کاری موجب ناخشنودی او نشدم. او نیز هیچ گاه مرا خشمگین نکرد و عملی از او سر نزد تا باعث ناخشنودی من شود.»

  و همچنین نقل است که امام علی(ع) فرمود: هرگاه به چهره او «زهرا(س)» نگاه می کردم هر گونه غم و اندوه از من برطرف می شد.

  پس از ماجرای تلخ سقیفه، سران سقیفه برای جلب افکار عمومی مردم به فکر چاره افتادند تا به گونه ای که از حضرت زهرا(س) دلجویی نمایند که اجازه ملاقات می خواستند. اما فاطمه زهرا(س) هر گونه پیشنهادی را رد می نمود و موضع اعتراض و سکوت و بیزاری را ادامه می داد.

  روزی امام علی(ع) وارد منزل شد و فرمود: فاطمه جان خلیفه و عمر در پشت درب منزل، منتظر اجازه ورود می باشند، تا نظر شما چه باشد. حضرت زهرا(س) فرمودند: «علی جان خانه، خانه توست و من همسر تو می باشم هر آنچه می خواهی انجام ده.»

  همسرداری حضرت فاطمه(س) نیز بهترین الگو برای زنان مسلمان است. شیوه رفتار با همسر برای یک زن آن قدر مهم است که حضرت علی(ع) می فرماید: جهاد زن، خوب شوهرداری کردن است.

  فاطمه(س) با آن همه فضیلت، همسری نیکو و مطیع برای امیر مؤمنان علی(ع) بود. روایت است هنگامی که علی(ع) به فاطمه (س) می نگریست، غم و اندوهش برطرف می شد.

  رسول خدا در اولین شب ازدواج علی (ع) و زهرا(س) کارهای آنان را به این شکل تقسیم نمود: خمیر کردن آرد و پختن نان و تمیز کردن و جارو زدن خانه به عهده فاطمه (س) باشد و کارهای بیرون منزل از قبیل جمع آوری هیزم و مواد غذایی را علی(ع) انجام دهد.

  پس از آن بود که حضرت زهرا(س) فرمود: جز خدا کسی نمی داند که از این تقسیم کار تا چه اندازه خوشحال شدم، زیرا رسول خدا (ص) مرا از انجام کارهایی که مربوط به مردان است، باز داشت.

  فاطمه (س) هیچ گاه حتی اموری را که احتمال می داد علی(ع) قادر به تدارک آنها نباشد، از او طلب نمی نمود؛ تا آنجا که از علی(ع) در رابطه با فاطمه(س) نقل شده است: به خدا سوگند که او را به خشم نیاوردم و تا هنگامی که زنده بود، او را وادار به کاری که خوشش نیاید نکردم؛ او نیز مرا به خشم نیاورد و نافرمانی هم نکرد.

  از ویژگی های مهم حضرت فاطمه(س) این بود که آن بزرگوار بهترین یار و یاور شوهرش علی(ع) در اجرای فرامین الهی بود. پیامبر(ص) از علی(ع) سوال کرد: همسرت را چگونه یافتی؟ و علی(ع) پاسخ گفت: نِعْمَ الْعَوْنُ علی طاعَةِ اللَّه(بهترین یار و یاور برای اطاعت و بندگی خدا).

  آن بانوی بزرگوار، نام همسر خود را با احترام یاد می کرد. گاهی وی را با کنیه «ابالحسن» می خواند و گاهی با یاد قرابت نسبی(یا ابن عم) وی را ندا می داد. در حدیث شریف کساء آمده است که حضرت فاطمه(س) می فرماید: ابوالحسن علی بن ابیطالب وارد شد و فرمود سلام بر تو ای دختر رسول خدا گفتم: و بر تو باد سلام ای ابا الحسن و ای امیر مؤ منان. این گونه نقل نام و خطاب احترام آمیز یکی از نکات اصلی رابطه زوجین نسبت به یکدیگر است.

  از دیگر نکات متابعت ایشان از شوهر بود. نقل است هنگامی که مصدوم کردن حضرت زهرا(س) از امیرمومنان درخواست ملاقات و عیادت ایشان را کردند، حضرت علی(ع) تقاضای آن دو را به فاطمه(س) ارائه کردند و ایشان در جواب فرمودند: البیت بیتک و الحره امتک(خانه متعلق به شماست و من هم به منزله کنیز و خدمتگزار در خانه شماهستم).

  رسیدگی به وضع ظاهری به خاطر همسر از اصول زندگی یک زن و مرد مسلمان است. آمده است پیامبر برای شب عروسی حضرت زهرا(س) دستور داد عطرهایی خوشبو تهیه کنند و حضرت زهرا(س) نیز در داخل خانه دائماً معطر بودند.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 10:36:00 ق.ظ ]  



    سیره حضرت فاطمه زهرا(س) ( رفتار با والدین) ...


  حضرت فاطمه سلام الله علیها هشت سال در مکه پا به پای پدر در اعتلا و پیشرفت اسلام کوشید و در آزار کفار و مشرکان و منافقان یار و مددکار پدر بود. در دره و شعب ابوطالب، سه سال درکنار پدر تحمل کرد و زمانی که مشرکان پیامبر(ص) را آزار و اذیت و زخمی و یا جسارتی می کردند، پیامبر(ص) را دلداری می داد و زخم هایش را مداوا می کرد؛ این گونه بود که پیامبر(ص) ایشان را «ام ابیها»(مادر پدرش) نامید.

  فاطمه زهرا(س) در همه حال به یاد پدر گرامی خویش بود و از هیچ نعمت و کمکی برای یاری به پدر دریغ نمی کرد. در روایت است که: سه روز بود که پیامبر(ص) غذایی نخورده بودند به طوری که بر حضرت سخت می گذشت. در نزد همسرانش خوراکی یافت نمی شد. نزد فاطمه آمد و گفت: دخترم نزد تو چیزی برای خوردن هست که بسیار گرسنه ام؟ عرض کرد: نه به خدا سوگند! وقتی پیامبر(ص) بیرون رفت، دخترش از اینکه نتوانسته پدر را سیر کند محزون شد. ناگهان دختر همسایه در زد و دو قرص نان و یک تکه گوشت خدمت فاطمه(س) آورد. او خوشحال شد و گفت خود را بر رسول خدا مقدم نمی داریم. درحالی که همه گرسنه بودند آن را زیر سبد نهاده و سرپوش بر آن گذاشت. حسن و حسین علیها السلام را خدمت پیامبر(ص) فرستاد، تا جدشان را برای غذا دعوت کنند. پیامبر(ص) تشریف آوردند و غذای بسیار معطری زیر سبد یافت. سوال کرد این غذا از کجاست؟ فاطمه(س) جواب داد: از جانب خدایی که به هر کس بخواهد بدون حساب روزی می دهد. پیامبر(ص) و همه اعضای خانواده علی(ع) و همسران پیامبر(ص) از آن غذا خوردند و برای همسایه ها هم فرستادند.

  بانوی عطوفت حضرت زهرا(س) همیشه رفتاری سرشار و آمیخته از ادب و تواضع و فروتنی نسبت به پدر داشت. گرچه رابطه ایشان بسیار عاطفی و سراسر محبت و صمیمیت بود، اما این مانع احترام و تواضع ویژه ایشان نسبت به پیامبر(ص) نمی شد. نقل است از حضرت فاطمه(س) که فرمود: وقتی بر پیامبر(ص) آیه نازل شد(که پیامبر(ص) را با نامش خطاب نکنید)، هیبت پیامبر(ص) مرا گرفت، به طوری که نتوانستم به او “یا ابة” بگویم و یا رسول الله به او می گفتم. حضرت از من روی گرداند. چند بار به همین ترتیب صدا کردم و او جواب نداد. سپس فرمود: دخترم این آیه درباره تو و خاندان تو نازل نشده است. تو از منی و من از تو هستم. این آیه درباره اهل جفا و تکبر و کسانی که فخر می ورزند نازل شده است. تو “یا ابة” بگو. چون برای قلب من محبوب تر و برای پروردگار رضایت بخش تر است.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 08:57:00 ق.ظ ]  



    جنگ نرم (ماهیت شبکه من و تو ؟) ...

  من و تو ؛ چند نکته و چند پرسش؟

  اگر بخواهیم به ماهیت شبکه ی “من و تو” پی ببریم فهم چند مطلب. می تواند تاثیرگذار باشد:

  کیوان عباسی(موسس “من و تو") بزرگ شده یک خانواده بهائی در سیدنی استرالیا است

  کیوان فرزند فریبرز عباسی موسس تلویزیون آزادی، خواهرزاده ی سیروس برزگر ساکن اسرائیل،عموزاده ی بهروز عباسی شاغل در صدای آمریکا و داماد فرهاد اسکندری استاد دانشگاه حیفای رژیم صهیونیستی است

  همسر عباسی ، مرجان اسکندری معروف به مرجان عباسی است که یک بهایی و بزرگ شده ی اسرائیل است

  عباسی در اسرائیل تحصیل کرده و هزینه ی تحصیلاتی او توسط اسرائیل پرداخت شده است.

   هزینه ی دانشگاه کیوان عباسی توسط بورسیه ی تحصیلاتی “دانشگاه بن گوریون رژیم صهیونیستی” -که مختص بهائیان است- پرداخت شده است

  اولین تجربه ی کاری او راه اندازی تلویزیون کاملا مستهجن “هاستلر تی وی” بوده است

  دومین تجربه ی او راه اندازی “تلویزیون طپش” بود

  آیا فردی با چنین سوابقی، محرم خانه ی من و شماست؟

  کمی بیاندیشیم.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [شنبه 1395-12-07] [ 06:44:00 ب.ظ ]  



    جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (محصولات دستکاری ژنتیکی شده ) ...

  محصولات دستکاری ژنتیکی شده به دو شیوه حاصل می شوند؛ یکی از طریق مقاومت در برابر حشرات و دیگری مقاومت در برابر علف کش ها که خطرناک تر است، چون مقاوم دربرابر گلیفوسات ( گلایفوزیت)است. گلیفوسات که با نام تجاری «راندآپ» بیشتر شناخته شده است، در الیاف مواد غذایی جذب می شود و اثرات وخیمی بر سلامتی دارد. آفت کش ها غدد درون ریز را مختل می کنند و دوزهای مشخصی از آنها، می تواند در سیستم هورمونی پستانداران مداخله کند. این اختلال ها می تواند موجب سرطان، ناباروری، سقط جنین، نارسایی های مادرزادی و آنطور که مطالعه روس ها قبلا نشان داده است، عقیم شدن کامل تا نسل سوم گردد.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-12-04] [ 07:46:00 ب.ظ ]  



    جنگ خاموش وکشتار بیو لوژیکی (بیوتروریسم در اسلام) ...

  بیوتروریسم در اسلام

  رسول خدا(ص) از سم پاشیدن در مناطق مشرکان نهی کرده است. سم پاشیدن اشاره به هرگونه سلاحی است که سبب کشتار افراد بی‌گناه در خارج از مناطق جنگی است. اعم از انسان‌ها، حیوانات، و یا آسیب به مزارع و محیط زیست
  از دیدگاه فقه اسلام، کشتن دشمن در صحنه جنگ هر چند راه پیروزی مسموم کردن منطقه جنگی باشد جایز نیست. این نظریه که صاحب جواهر فقیه شیعی آن را اثبات می‌کند، به مراتب از قوانین بین‌المللی درباره منع ابزار کشتار جمعی پیشرفته‌تر است،لذا مراجع تیز مطابق با سنت رسول الله از این کارها نهی نموده اند.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 07:41:00 ب.ظ ]  



    تربیت فرزند(دراغوش گرفتن کودک) ...

   

  فرزندانتان را زیادی بغل کنید، قبل از اینکه زیادی بزرگ شوند.
  این صمیمیت و نزدیکی الفتی خاص میان شما و فرزندانتان ایجاد می کند. کودکانی که والدینشان بیشتر آنها را بغل می کنند، کمتر از کودکان دیگر گریه می کنند. این کودکان نسبت به آغوش والدینشان شرطی می شوند و وقتی در بغل آنان قرار می گیرند، ناخودآگاه آرام می شوند و می توانند دنیای اطرافشان را بهتر نظاره کنند و بهتر از آن بیاموزند.

  موضوعات: عیدغدیر, تربیت فرزند  لینک ثابت

   [ 07:15:00 ب.ظ ]  



    حوزه های علمیه نباید در برابر این مسٲله خاموش بنشینند(امضای سندی شنیع ترازکاپیتولاسیون) ...

  امضای سندی ده‌ها برابر شنیع تر از لایحه کاپیتولاسیون

  حوزه نباید در برابر این مسٲله خاموش بنشیند

  محمد مهدی گرجیان، دانشیار دانشگاه باقرالعلوم (ع) با انتقاد از امضای سند آموزشی 2030 یونسکو از سوی دولت گفت:
  اخیرا کاری از سوی برخی مسؤولان نااهل صورت گرفت و آن اینکه سندی در عرصه آموزش امضا شد، مبنی بر اینکه آنچه در عرصه نظام آموزش دنیا است باید از سوی ایران نیز رعایت شود؛ به‌عبارتی‌ دیگر به‌ صراحت مطرح شد آموزش جنسی کودکان از ابتدایی تا به مقاطع بالاتر واجب است و غربی‌ها بر اجرای آن نظارت دارند و اگر این کار انجام نشود ایران از سوی غرب محکوم می‌شود.

  این موضوع از ده‌ها لایحه کاپیتولاسیون شنیع‌تر است؛ بنابراین حوزه نباید در برابر این مسأله خاموش بنشیند چراکه خیانتی بزرگ صورت گرفته، چراکه تمامی مبانی آموزشی اسلامی با این عمل نادیده گرفته شده است.

  سبب تأسف یا خوشبختی  است : خوشبختی برای اینکه که تنها بیانیه، بعد از تصویب این قانون بیانیه بسیج اساتید حوزه بوده است.وتاسف چون صدای اعتراض دیگران بلند نشد

  متن كامل خبر و بيانيه بسیج اساتید حوزه را در لینک زیر بخوانید
  http://l1l.ir/13gc

  https://t.me/joinchat/AAAAAD-XNwMGl8Hs5OG00g

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-12-01] [ 11:06:00 ب.ظ ]  



    مادر همه ی ما شیعه ها، حضرت زهراست.. ...

  تو ماشین که نشستم گفتم ببخشید عزیز میشه ضبط و خاموش کنی؟
  گفت حاجی بخدا مجازه چیز بدی هم نمیخونه…
  گفتم میدونم… ولی عزادارم!
  گفت شرمنده و ضبط و خاموش کرد…
  گفت تسلیت میگم اقوام نزدیک؟
  گفتم بله. مادرم از دنیا رفته….
  گفت واقعا متاسفم. داغ مادر خیلی بده… منم تو سن بیست و پنج سالگی مادرم و از دست دادم درک میکنم. البته مادرم مریض بود و زجر میکشید بنده ی خدا راحت شد.
  بعد پرسید مادر شما هم مریض بودن؟
  گفتم نه. مجروح بود…
  پرسید یعنی چی؟
  گفتم یه عده اراذل و اوباش ریختن سرش و تا میخورد کتکش زدن.
  گفت جدا؟ شما هیچکاری نکردین؟
  گفتم ما نبودیم. وگرنه میدونستیم چیکار کنیم…
  گفت خدا لعنتشون کنه یعنی اینقد ضربات شدید بود؟
  گفتم آره. مادرم سه ماه بستری شد و بعد از دنیا رفت….
  گفت حاجی ببخشیدا عجب آدمای بی ناموسی بودن! من خودم همه غلطی میکنم؛ گاهی عرق هم میخورم ولی پای ناموس که وسط باشه رگ غیرتم نمیزاره دست از پا خطا کنم… بغضم گرفت… تو دلم گفتم کاش چند تا جوون عرق خور مثل تو بودن مدینه… نمیذاشتن به ناموس علی جسارت بشه… سکوتم و که دید گفت ظاهرا ناراحتتون کردم
  گفتم نه خواهش میکنم. واقعا داغ مادر بده! مخصوصا اگه جوون باشه…
  گفت آخی جوون بودن؟
  گفتم آره. فقط هجده ساله بود…
  پرسید گرفتی مارو حاجی؟ شما که خودت بیشتر از هیجده سالته چطور مادرتون…. حرفش و قطع کردم و گفتم مادر شما هم هست… این هجده ساله مادر همه ی ما شیعه ها، حضرت زهراست…
  مکث کرد و با تعجب نگام کرد و بعد خیره شد به جاده….
  گفت آها ببخشید تازه متوجه شدم… نمیدونستم اینجور احساس نزدیک بودن بین آدما به حضرت فاطمه هم وجود داره… راستی حاجی یه سی دی مداحی هم دارم البته اگر دوس دارین بذارم….
  جواب ندادم. داشبورد و وا کرد و یه سی دی گذاشت تو ضبط. نوای آشنایی بود…
  آتش زبانه زد در خانه ی علی …
  من بودم و راننده و صدای بلند مداح و نگاه خیسم به جاده

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-11-26] [ 11:44:00 ق.ظ ]  



    تربیت فرزند(تاثیراحساسات منفی) ...

  تاثیر احساسات منفی

  تحقیقات روان‌شناسی نشان داده که وقتی انسان هیجان‌ زده می‌شود، (چه مثبت و چه منفی، چه عصبانی و نفرت یا محبت افراطی و … ) عقل و خِرد او «به یک‌ سوم، افت پیدا می‌کند»

  يعني اگر ما ۱۸۰ درجه IQ (ضریب هوشی) داشته باشیم و جزو نوابغ باشیم، وقتی هیجان‌زده شویم، ضریب هوشی‌ مان به ۶۰ می‌رسد (نُرمالِ ضریب هوشی، ۱۰۰ است) یعنی مثل یک آدم عقب‌مانده تصمیم می‌گیریم !

  خونسردی، آرامش و متانت و تصميم نگرفتن در لحظه های خشم و عصبانيت و يا هیجان زياد (!) ، راهِ درست زندگی کردن و موفق و خوشبخت شدن است.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [دوشنبه 1395-11-25] [ 02:11:00 ب.ظ ]  



    ارامش حضرت زهرا (س) ...

  فاطمه ع لبریز از ایمان

  رسول خدا (صلی الله علیه وآله) در وصف ایمان وعبادت حضرت زهرا(علیهاالسلام) فرمود:

  (( یا سلمان، ابنتی فاطمه ملا الله قلبها وجوارحها ایمانا الی مشاشها تفرغت لطاعه الله))


  ای سلمان! خداوند متعال قلب و جوارح دخترم فاطمه را مملو از ایمان کرده است، لذا او با آرامش خاصی همیشه مشغول عبادت پروردگار می باشد.

  منبع: مناقب،ج3،ص337

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-11-24] [ 10:37:00 ق.ظ ]  



    شهادت جانسوز بی بی فاطمه زهرا (س)تسلیت باد ...

  ایام فاطمیه امسال دهه اول و دوم در اسفند ماه قرار دارد.

  ایام فاطمیه سال 95 چه روزهایی است؟

  روز 23 بهمن 1395 = شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا… علیها (به روایتی)

  [ 13 جمادی الاول 1438 هجری قمری و 11 فوریه 2017 میلادی ]

  روز 12 اسفند 1395 = شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام ا… علیها

  [ 3 جمادی الثانی 1438 هجری قمری و 2 مارچ 2017 میلادی ]

  تاریخ شروع ایام فاطمیه و تاریخ پایان ایام فاطمیه بدین ترتیب می باشد :

  از 23 بهمن 1395 تا 12 اسفند 1395 مجموعاً 20 روز (به کل این زمان ایام فاطمیه می گویند).

  لازم به ذکر است ایام فاطمیه امسال به طور کامل، در سال 1395 بوده و هیچ روزی از آن در سال 1396 یا نوروز 96 نمی باشد.

  دربارة تاریخ شهادت حضرت زهرا (س) روایات مختلف و متضاد است. از چهل روز تا شش ماه بعد از رحلت پیامبر (ص).
  میان علمای شیعه، دو تاریخ مشهور و مقبول است:یکی هفتاد و پنج روز بعد از رحلت پیامبر (ص) و دیگری نود و پنج روز.
  با توجه به رحلت پیامبر اسلام (ص) در بیست و هشتم صفر، بنا به روایت هفتاد و پنج روز، در مورخة سیزدهم تا پانزدهم جمادی الأوّل ، شهادت حضرت زهرا(س) است و این ایام را فاطمیة اوّل می خوانند.
  اما بنا به روایت نود و پنج روز، شهادت حضرت(س) در سوم تا پنجم جمادی الثانی است و این ایام را فاطمیة دوم می خوانند.


  ایام فاطمیه جمعا 6 روز می باشد، 3 روز در ماه جمادی الاول و 3 روز در ماه جمادی الثانی. بنابراین فاطمیه اول از 13 تا 15جمادی الاول است و فاطمیه دوم از سوم تا پنجم جمادی الثانی می باشد. ظاهراً علت اینکه سه روز در هر ماه بعنوان روز شهادت آن حضرت(س) معرفی شده است به این دلیل است که این احتمال وجود دارد که ماههای قمری از رحلت پیامبر(ص) تا شهادت حضرت زهرا(س)،29روز بوده باشند،حال آنکه درصورت کامل بودن ماههای قبل،روز شهادت 13جمادی الاول و یا سوم جمادی الثانی خواهد بود. چرا که طبق تقویم، حداکثر سه ماه قمری 29 روزه و حداکثر 4 ماه قمری 30 روزه می توانند پشت سر هم قرار گیرند.
  ولی در عرف به دهه دوم جمادی الاول از دهم تا بیستم جمادی الاول که بنابر قول 75روز، شهادت آن بانوی بزرگوار در آن واقع شده است دهه فاطمیه اول و به دهه اول جمادی الثانی از اول تا دهم جمادی الثانی، که طبق قول 95روز،شهادت حضرت زهرا(س) در آن واقع شده است،دهه فاطمیه دوم گفته می شود.

  موضوعات: فاطمیه  لینک ثابت

   [ 10:16:00 ق.ظ ]  



    میلاد باسعادت عمه سادات حضرت زینب کبری (س) مبارک باد ...

  ولادت عمه سادات مبارک باد


  شیعه شدنم از نفس حضرت زهراست
  ایمان من از مرحمت زینب کبر ی ست

  مدیون حسینم به خدا تا دم آخر
  عشقم به حسین از کرم زینب کبری ست

  ما غیرتمان گوشه ای از غیرت سقاست
  ناموس تشیع حرم زینب کبری ست

  مانند ابالفضل شدن فرض محال است
  لیکن همه ی هستی ما زینب کبری ست

  اطراف حرم گرچه پُر از خولی وشمر است
  دنیای تشیع سپر زینب کبری ست

  شیران مدافع دلتان شاد که عباس
  همراه شما در حرم زینب کبری ست

  موضوعات: میلاد عمه سادات  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-11-14] [ 04:20:00 ب.ظ ]  



    امامت را بشناس..... ...

  امام صادق عليه السلام :
  امامت را بشناس؛ تقدم یا تأخر امر فرج به تو ضرر نمی رساند !

  فضیل بن یسار می گوید:
  از امام صادق علیه السلام درباره این آیه سؤال كردم: “روزی که همه مردم را با امامشان می خوانیم”

  حضرت فرمودند: ای فضیل! امامت را بشناس، که اگر امام خود را شناختی زود یا دیر شدن امر فرج به تو آسیبی نمی رساند، و اگر کسی امام خود را بشناسد آنگاه بمیرد قبل از آنکه صاحب این امر قیام کند، همانا به منزله کسی است که در سپاهش قرار دارد، نه، بلکه به منزله کسی است که زیر پرچم او و در رکاب او باشد؛

  وشنیدم از بعضی اصحاب که می گفتند: چنین شخصی به منزله کسی است که در رکاب رسول خدا به شهادت رسیده باشد.

  الكافي ؛ ج1 ؛ ص371

   

  موضوعات: امام صادق (ع)  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-11-03] [ 04:44:00 ب.ظ ]  



    سه دسته از زنان عذاب قبر ندارند ...

  سه دسته از زنان عذاب قبر ندارند و با فاطمه زهرا(س) محشور خواهند شد:

   زنی که سخت گیری های همسرش را تحمل کند و صابر باشد؛

   زنی که در برابر بد خُلقی شوهرش صبور باشد؛

   زنی که مهریه خود را به همسرش ببخشد.

  خداوند در برابر انجام هر یک ثواب هزار شهید و یک سال عبادت به او خواهد داد.

  وسائل الشیعه، ج 21، ص 285

   

  موضوعات: احادیث اهل بیت(ع)  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-10-30] [ 03:53:00 ب.ظ ]  



    انس با قران ...


  پیام های یک آیه

  وَالَّذِينَ لَايَشْهَدُونَ الزُّورَ وَإِذَا مَرُّواْ بِاللَّغْوِ مَرُّواْ كِرَاماً . فرقان آيه 72
  و (بندگان خدا) كسانى هستند كه در مجلس (گفتار و كردار) باطل حاضر نمى‏شوند و چون بر لغوى عبور كنند كریمانه بگذرند.

  1- نه تنها انجام گناه حرام است، بلكه شركت در جلسه‏ى گناه و شاهد بودن بر گناه نیز ممنوع است. «لا یشهدون الزور»
  2- هر نوع آگاهى و اطلاع و حضور در صحنه‏اى، ارزش نیست. «لا یشهدون الزور» (گاهى انزوا و گوشه‏گیرى از اجتماع، ارزش است)
  3- حاضر نشدن در مجلس گناه و بى‏اعتنایى به گناهكاران، نوعى نهى از منكر است. «لایشهدون… مرّوا كراما»
  4- شركت در مجالس فاسد، حتّى در بندگان واقعى خدا اثر مى‏كند. «لا یشهدون»
  5 - هرگونه لغو در كلام، عمل وآرزو ممنوع است. «مرّوا باللغو» (بندگان خدا، هدف معقول و مفیدى دارند و عمر خود را صرف امور بیهوده نمى‏كنند)
  6- در شیوه‏ى نهى از منكر، همه جا خشونت لازم نیست. «لا یشهدون… مرّوا»
  7- نگذاریم فكر بد در روح ما مستقر شود. «مرّوا كراما»
   تفسیر نور

  موضوعات: کلام نور  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-10-26] [ 10:50:00 ب.ظ ]  



    باشهدا(شهید آوینی) ...

  شهید سید مرتضی آوینی: گردش خون در رگ هاي زندگي شيرين است؛ اما ريختن آن در پاي محبوب شيرين تَر است؛ و نگو شيرين تر، بگو بسيار شیرین تر

  موضوعات: عیدغدیر, شهدا  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-10-23] [ 08:58:00 ق.ظ ]  



    میلاد امام حسن عسکری(ع)مبارک باد(صورت وسیرت امام) ...

  امام حسن عسکري (ع) در سال 232هجري در مدينه چشم به جهان گشود. مادر والا گهرش سوسن يا سليل زني لايق و صاحب فضيلت و در پرورش فرزند نهايت مراقبت را داشت، تا حجت حق را آن چنان که شايسته است پرورش دهد.

  اين زن پرهيزگار در سفري که امام عسکري (ع) به سامرا کرد همراه امام بود و در سامرا از دنيا رحلت کرد. کنيه آن حضرت ابامحمد بود.

  صورت و سيرت امام حسن عسکري (ع)
  امام يازدهم صورتي گندمگون و بدني در حد اعتدال داشت. ابروهاي سياه کماني، چشماني درشت و پيشاني گشاده داشت. دندانها درشت و بسيار سفيد بود. خالي بر گونه راست داشت.

  امام حسن عسکري (ع) بياني شيرين و جذاب و شخصيتي الهي باشکوه و وقار و مفسري بي نظير براي قرآن مجيد بود. راه مستقيم عترت و شيوه صحيح تفسير قرآن را به مردم و به ويژه براي اصحاب بزرگوارش - در ايام عمر کوتاه خود - روشن کرد.

  دوران امامت
  به طور کلي دوران عمر 29ساله امام حسن عسکري (ع) به سه دوره تقسيم مي گردد:
  دوره اول 13سال است که زندگي آن حضرت در مدينه گذشت.
  دوره دوم 10سال در سامرا قبل از امامت.
  دوره سوم نزديک 6 سال امامت آن حضرت مي باشد.

  دوره امامت حضرت عسکري (ع) با قدرت ظاهري بني عباس رو در روي بود. خلفايي که به تقليد هارون در نشان دادن نيروي خود بلندپروازيهايي داشتند.

  امام حسن عسکري (ع) از شش سال دوران اقامتش، سه سال را در زندان گذرانيد. زندانبان آن حضرت صالح بن وصيف دو غلام ستمکار را بر امام گماشته بود، تا بتواند آن حضرت را - به وسيله آن دو غلام - آزار بيشتري دهد، اما آن دو غلام که خود از نزديک ناظر حال و حرکات امام بودند تحت تأثير آن امام بزرگوار قرار گرفته به صلاح و خوش رفتاري گراييده بودند.

  وقتي از اين غلامان جوياي حال امام شدند، مي گفتند اين زنداني روزها روزه دار است و شبها تا بامداد به عبادت و راز و نياز با معبود خود سرگرم است و با کسي سخن نمي گويد.

  عبيدالله خاقان وزير معتمد عباسي با همه غروري که داشت وقتي با حضرت عسکري ملاقات مي کرد به احترام آن حضرت برمي خاست، و آن حضرت را بر مسند خود مي نشانيد. پيوسته مي گفت: در سامره کسي را مانند آن حضرت نديده ام، وي
  زاهدترين و داناترين مردم روزگار است.

  پسر عبيدالله خاقان مي گفت: من پيوسته احوال آن حضرت را از مردم مي پرسيدم. مردم را نسبت به او متواضع مي يافتم. مي ديدم همه مردم به بزرگواريش معترفند و دوستدار او مي باشند.

  با آنکه امام (ع) جز با خواص شيعيان خود رفت و آمد نمي فرمودند، دستگاه خلافت عباسي براي حفظ آرامش خلافت خود بيشتر اوقات، آن حضرت را زنداني و ممنوع از معاشرت داشت.

  از جمله مسائل روزگار امام حسن عسکري (ع) يکي نيز اين بود که از طرف خلافت وقت، اموال و اوقات شيعه، به دست کساني سپرده مي شد که دشمن آل محمد (ص) و جريانهاي شيعي بودند، تا بدين گونه بنيه مالي نهضت تقويت نشود.چنانکه نوشته اند که احمد بن عبيدالله بن خاقان از جانب خلفا، والي اوقاف و صدقات بود در قم، و او نسبت به اهل بيت رسالت، نهايت مرتبه عداوت را داشت.

  نيز اصحاب امام حسن عسکري، متفرق بودند و امکان تمرکز براي آنان نبود، کساني چون ابوعلي احمد بن اسحاق اشعري در قم و ابوسهل اسماعيل نوبختي در بغداد مي زيستند، فشار و مراقبتي که دستگاه خلافت عباسي، پس از شهادت حضرت رضا (ع) معمول داشت، چنان دامن گسترده بود که جناح مقابل را با سخت ترين نوع درگيري واداشته بود. اين جناح نيز طبق ايمان به حق و دعوت به اصول عدالت کلي، اين همه سختي را تحمل مي کرد، و لحظه اي از حراست (و نگهباني) موضع غفلت نمي کرد.

  اينکه حضرت هادي (ع) و حضرت امام حسن عسکري (ع) هم از سوي دستگاه خلافت تحت مراقبت شديد و ممنوع از ملاقات با مردم بودند و هم امامان بزرگوار ما - جز با ياران خاص و کساني که براي حل مشکلات زندگي مادي و ديني خود به آنها مراجعه مي نمودند - کمتر معاشرت مي کردند به جهت آن بود که دوران غيبت حضرت مهدي (ع) نزديک بود، و مردم مي بايست کم کم بدان خو گيرند، و جهت سياسي و حل مشکلات خود را از اصحاب خاص که پرچمداران مرزهاي مذهبي بودند بخواهند، و پيش آمدن دوران غيبت در نظر آنان عجيب نيايد.

  باري، امام حسن عسکري (ع) بيش از 29سال عمر نکرد ولي در مدت شش سال امامت و رياست روحاني اسلامي، آثار مهمي از تفسير قرآن و نشر احکام و بيان مسائل فقهي و جهت دادن به حرکت انقلابي شيعياني که از راههاي دور براي کسب فيض به محضر امام (ع) مي رسيدند بر جاي گذاشت.

  در زمان امام يازدهم تعليمات عاليه قرآني و نشر احکام الهي و مناظرات کلامي جنبش علمي خاصي را تجديد کرد، و فرهنگ شيعي - که تا آن زمان شناخته شده بود - در رشته هاي ديگر نيز مانند فلسفه و کلام باعث ظهور مردان بزرگي چون يعقوب بن اسحاق کندي ، که خود معاصر امام حسن عسکري بود و تحت تعليمات آن امام، گرديد.

  در قدرت علمي امام (ع) - که از سرچشمه زلال ولايت و اهل بيت عصمت مايه گرفته بود - نکته ها گفته اند. از جمله: همين يعقوب بن اسحاق کندي فيلسوف بزرگ عرب که دانشمند معروف ايراني ابونصر فارابي شاگرد مکتب وي بوده است، در مناظره با آن حضرت درمانده گشت و کتابي را که بر رد قرآن نوشته بود سوزانيد و بعدها از دوستداران و در صف پيروان آن حضرت درآمد.

  موضوعات: امام حسن عسکری (ع)  لینک ثابت

  [جمعه 1395-10-17] [ 04:20:00 ب.ظ ]  



    یوم الحسرت ...

  از امام صادق (علیه السلام) پرسیدند:

   یوم الحسرة، کدام روز است که خدا می فرماید: بترسان ایشان را از روز حسرت

   حضرت جواب دادند: آن روز قیامت است که حتی نیکوکاران هم حسرت می خوردند که چرا بیشتر نیکی نکردند.

   پرسیدند: آیا کسی هست که در آن روز حسرت نداشته باشد؟

   حضرت فرمودند: آری، کسی که در این دنیا مدام بر رسول خدا صلوات فرستاده باشد.

   ( وسائل الشیعه/ج7 )

  موضوعات: امام صادق (ع)  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-10-16] [ 03:29:00 ب.ظ ]  



    انس با قران ...


  قانون طلایی در قرآن
  آنچه را برای خود می پسندی برای دیگران نیز بپسند و…

  1- وَ لْیعْفُوا وَ لْیصْفَحُوا أَ لا تُحِبُّونَ أَنْ یغْفِرَ اللَّهُ لَکمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحیمٌ
  «عفو داشته باشید و گذشت نمایید: آیا دوست نمی‌دارید که مورد عفو خداوند متعال قرار گیرید؟ و خداوند آن عفوکنندهٔ رحمت‌گستر است.»
  سوره نور، آیه ۲۲
  2- «وای بر کم‌فروشان: آنان که وقتی برای خود پیمانه می‌کنند، حق خود را به‌طور کامل می‌گیرند. امّا هنگامی که می‌خواهند برای دیگران پیمانه یا وزن کنند، کم می‌گذارند! آیا آنها گمان نمی‌کنند که برانگیخته می‌شوند، در روزی بزرگ که مردم در پیشگاه پروردگار جهانیان می‌ایستند؟»
  سوره مطفّفین، آیه ۱ تا ۶

  موضوعات: کلام نور  لینک ثابت

   [ 03:23:00 ب.ظ ]  



    بصیرت و ولایت فقیه ...

  روز نهم دی

  روزی است که مردم ایران نشان دادند دشمنان خود و انقلاب خود را به خوبی می شناسند و هرگز فریب حیله ها و نیرنگ های آنان را نمی خورند

  روز نهم دی روزی است که مردم ایران نشان دادند که با بصیرتند و در میان گرد و غباری که فتنه گران به پا کرده اند هرگز، نه راه را گم می کنند و نه دست از راهبر واقعی که همانا ولایت فقیه است، بر می دارند و در نهایت روز نهم دی روزی است که مردم مسلمان و انقلابی ایران نشان دادند که این جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند:

  «پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت تان آسیب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پایبند هستند. نهم دی ماه یک هزار و سی صد و هشتاد و هشت، جشن بلوغ فکری و شخصیتی نظام اسلامی بود


  موضوعات: عیدغدیر, بصیرت نامه فضای مجازی  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-10-09] [ 03:48:00 ب.ظ ]  



    ریا درنماز ...

   

  از یکی از عالمان بزرگ نقل کرده اند که او سی سال در صف اول نمار جماعت اقتدا می کرد. پس از سی سال روزی به دلیلی به صف دوم در نماز رسید و در صف اول جای نیافت و احساس خجالتی در برابر مردم پیدا کرد پس دریافت که صف اول نمازش در ریا بوده لذا تمام آن سی سال را قضا نمود.

  مرجع_کتاب  سیمای فرزانگان صفحه105

  موضوعات: عیدغدیر, ایت الله بهاالدینی  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-09-30] [ 03:27:00 ب.ظ ]  



    باشهدا(چندروزمانده به عید) ...

  پنج یا شش روز به عید مانده بود .
  ساعت ده شب شهید بابایی به منزل ما آمد و مقداری طلا كه شامل یك سینه ریز و تعدادی دستبند بود به من داد و گفت : « فردا به پول نیاز دارم ، لطفا اینها را بفروش .»
  گفتم : « اگر پول نیاز دارید ، بگویید تا از جایی تهیه كنم .»
  گفت : « تو نگران این موضوع نباش . من قبلاً اینها را خریده ام و فعلاً نیازی به آنها نیست . در ضمن با خانواده ام هم صحبت كرده ام .»
  فردای آن روز آنها را فروختم و برگشتم .
  شهید بابایی شب به منزل ما آمد و از من خواست تا برویم بیرون و كمی قدم بزنیم .
  پول ها را با خود برداشتم و رفتیم بیرون .
  كمی كه از منزل دور شدیم گفت : « وضع مناسب نیست ، قیمت اجناس بالا رفته و حقوق كارمندان و كارگران پایین است و درآمدشان با خرجشان نمی خواند و… »
  حدود نیم ساعت صحبت كرد . بعد رو به من كرد و گفت : « شما كارمندها عیالوار هستید . خرجتان زیاد است ومن نمی دانم باید چه كار كنم »
  بعد پول ها را از من گرفت و بدون اینكه بشمارد ، بسته پول ها را باز كرد و از میان آنها یك بسته اسكناس درآورد و به من داد و گفت : «این هم برای شما و خانواده ات . برو شب عیدی چیزی برایشان بخر .»
  ابتدا قبول نكردم . بعد چون دیدم ناراحت شد ، پول را گرفتم و پس از خداحافظی ، خوشحال به خانه برگشتم .
  بعدها از یكی از دوستان شنیدم كه همان شب پول ها را بین سربازان متأهل ، كه قرار بود فردا برای مرخصی عید نزد زن و فرزندانشان بروند تقسیم كرده است …

  امیر آسمانها ، سرلشگر خلبان شهید عباس بابایی

   برای ما زمینی ها، این کارها خیلی قابل هضم نيست.

   

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر, شهدا  لینک ثابت

   [ 10:05:00 ق.ظ ]  



    وحدت از نگاه قران(2) ...

  وحدت مذاهب و ادیان , با یک نقطه ی اشتراک

   پروفسور محمد عثمان صالح، رئیس هیئت علمای سودان در گفتگوی خود با روزنامه اخبار الیوم چاپ سودان مورخ 23 آذرماه 1391با تاکید بر وحدت شیعه و سنی گفته است : بیش از 90% مشترکات وجود دارد و اگر اختلافات جزئی هم وجود دارد، اختلافات تاریخی است".حتی به عقیده ی برخی از علمای الازهر مصر 95درصد اشتراک نظر وجود دارد.

  حتی اگر یک کلمه مورد اشتراک باشد قرآن آن را محور گفتگو وبرادری قرار داده است ؛چنانچه در سوره ی آل عمران آیه ی64 فرموده است :

  قُلْ یَا أَهْلَ الْکِتَابِ تَعَالَوْاْ إِلَى کَلَمَةٍ سَوَاء بَیْنَنَا وَبَیْنَکُمْ …فَقُولُواْ اشْهَدُواْ بِأَنَّا مُسْلِمُونَ بگو: «اى اهل کتاب، بیایید بر سر سخنى که میان ما و شما یکسان است(پذیرفته ی ما و شماست ) بایستیم که: جز خدا را نپرستیم و چیزى را شریک او نگردانیم، و بعضى از ما بعضى دیگر را به جاى خدا به خدایى نگیرد.» پس اگر [از این پیشنهاد] اعراض کردند، بگویید: «شاهد باشید که ما مسلمانیم [نه شما].»

  این آیه ی شریفه خطاب خداوند به یهود و نصاری و اهل کتاب است که حتی یک کلمه اشتراک را محور وحدت میخواند. این وحدت در بین ادیان الهی است در بین مذاهب که حائز شدت بیشتری به دلیل اشتراکات بیشتراست.
  فعل “قل” امر است و می توان از آن وجوب را گرفت .

   

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر, هفته وحدت  لینک ثابت

  [شنبه 1395-09-27] [ 03:26:00 ب.ظ ]  



    میلاد پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد (ص)وامام جعفرصادق(ع)مبارک باد ...


  ستاره اى بدرخشيد و ماه مجلس شد
  دل رميــــــده ما را انيس و مونس شد

  حلول ماه ربيع الاول ، ماه ميلاد پيامبر اكرم ( ص )
  و فرزند بزرگوارشان امام جعفر صادق ( ع ) بـــــر
  وليعصر امام زمان وعاشقانشان تبريك و تهنيت باد

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [جمعه 1395-09-26] [ 04:44:00 ب.ظ ]  



    غیبتی که غیبت نیست؟ ...

   

   پیامبر اسلام صلوات الله علیه فرمود:

  چـهار كسند كـه غيبت كردن از آنها غـيبت نيست

  فاسقى كه فسق خودرا آشكارمى سازد،
  پيشواى دروغگويى كه اگر خوبى كنى، سپاسگزارى نمى كند و اگر بدى كنى، نمى بخشد،
  كسانى كه از سر خنده و شوخى فحش مادر مى دهند
  و كسى كه از جماعت مسلمانان كناره گيرد و بر امّت من عيب گيرد و به روى آنها شمشير كشد.
  بحار الانوار ج75ص261



  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-09-24] [ 11:26:00 ق.ظ ]  




    شهادت امام حسن عسکری علیه السلام تسلیت باد ...

  زندگی نامه امام

  یازدهمین پیشوای متقیان، امام حسن عسگری علیه السلام در سال 232 ه. ق چشم به جهان گشود. پدرش امام دهم، حضرت هادی علیه السلام و مادرش بانویی پارسا و شایسته به نام حدیثه است که برخی از او با نام سوسن یاد کرده اند. از آن جایی که امام حسن علیه السلام به دستور خلیفه عباسی در سامرا در محله عسکر سکونت اجباری داشتند «عسکری» نامیده می شود. از مشهورترین القاب حضرت نقی و زکی و کنیه اش ابومحمد است. او 22 ساله بود که پدر ارجمندش به شهادت رسید. مدت امامتش شش سال و عمر شریفش 28 سال بود و در سال 260 ه. ق به شهادت رسید و در خانه خود در شهر سامرا کنار مرقد پدر بزرگوارش به خاک سپرده شد.


  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-09-17] [ 05:27:00 ب.ظ ]  



    شهادت امام حسن عسکری علیه السلام ...


  روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسکری در عنفوان جوانی همه جا را فرا گرفت. بازارها تعطیل شد و توده های محرومی که محبت خود را نسبت به امام، از ترس سرکوب نظام، نهان می داشتند، امروز عنان عواطف خروشان خویش را از کف دادند و شتابان وگریان به سوی خانه امام حرکت کردند.



  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 05:22:00 ب.ظ ]  



    حکمت مطهر ...

  حکمت ها و اندرزها در کلام استاد مطهری 

   ساده‌زیستی و پرهیز از تکلّف

    از خصایص رسول اکرم صلی الله علیه و آله یکی این بود که ساده و بی‌تکلّف زندگی می‌کرد، ساده و بی‌تکلّف سخن می‌گفت، ساده و بی‌تکلّف غذا می‌خورد. در عین اینکه مقید بود همیشه پاکیزه و نظیف و معطر باشد، بسیار ساده و بی‌تکلّف جامه می‌پوشید. یکی از اصول زندگی آن حضرت سادگی و پرهیز از تکلّف بود. رسول اکرم(ص) اجازه نمی‌داد که مجلس او صدر و ذیل و بالا و پایین داشته باشد؛ مخصوصاً دستور می‌داد که اصحاب و یاران حلقه و دایره‌وار بنشینند که مجلس بالا و پایین نداشته باشد.    به طور کلی مقید شدن به زندگی متکلّفانه ناشی از کوچکی روح و نداشتن شخصیت است. بعضی افراد در خود احساس حقارت می‌کنند و بعد می‌خواهند این حقارت را جبران کنند و برای خود در نظر دیگران شخصیتی اثبات کنند. این گونه  افراد بیشتر خود را به تظاهر به یک سلسله قیود وادار می‌کنند. مردم عالِم که همان مقام علمی و شخصیت علمی آنها گواه راستین آنهاست، احتیاجی نمی‌بینند که تظاهر کنند. برعکس، افرادی که از این جهت احساس عقب‌ماندگی می‌کنند بیشتر به القاب و عناوین و تظاهر اهمیت می‌دهند.  استاد مطهری، حکمت‌ها و اندرزها، ج1، ص93-90 (با تلخیص) حکمتها اندرزها لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

  موضوعات: عیدغدیر, حکمت مطهر  لینک ثابت

  [جمعه 1395-09-12] [ 10:26:00 ق.ظ ]  



    پند های حکیمانه ...

   

  امام خامنه ای(حفظه الله)  درس یک عبادت است. درس در حوزه‌های علمیه یک عبادت محسوب می‌شود. تربیت طلبگی از اوّل این است، درس یک عمل عبادی است. لازمه‌اش این است که این کار مقدس به حساب بیاید. اساتیدی که قبل از درس وضو می‌گیرند تا با وضو بروند سر درس و طلابی که پیش از رفتن به جلسه‌ی درس وضو می‌گیرند تا با وضو در درس حاضر بشوند، در حوزه‌ها کم نیستند. این یکی از چیزهای معمولی و رائج است که وضو بگیرند بروند درس. درس را آن روزی که در حوزه‌ها هیچ امتحانی وجود نداشت و هیچکس از کسی نمی‌پرسید که شما چقدر درس خواندید و بیا ببینم چی خواندید، درس را در همان روزها هم طلبه‌ی حوزه با شوق و رغبت و به صورت خستگی‌ناپذیر و با فراموش کردن بسیاری از جلوه‌های زندگی دنبال می‌کرد هیچ انگیزه‌ای جز انگیزه‌ی معنوی و اخروی و الهی نمی‌تواند یک طالب علم را آن وقتی که از او نمی‌پرسند آقا شما چی خواندید و پیش کی خواندی؟ اینجور وادار به درس خواندن نمی‌کند.  ۱۳۶۴/۰۹/۲۶

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

   

  موضوعات: عیدغدیر, بیانات حکیمانه حضرت اقا  لینک ثابت

   [ 09:16:00 ق.ظ ]  



    با شهدا ...

   

  ????سردار شهید احمد سلیمانی بردار سردار سرلشگر حاج قاسم سلیمانی نام؛حاج احمد سلیمانی محل ولادت:روستای قنات ملک از توابع شهرستان بافت سمت:معاون اطلاعات عملیات و جانشین لشگر ۴۱ ثارالله شهادت؛۱۳۶۳ارتفاعات میمک سردارشهید احمدسلیمانی به روایت برادرش حاج قاسم سلیمانی: وقتی که در شب شهادتش مشغول دعای کمیل بود حال عجیبی داشت از اول تا اخر دعا سر به سجده بود و انگار الهام شده بود که قرار است فردا ساعت ۱۰صبح به شهادت برسد. چهره او رو که پس از شهادت دیدم نصف صورتش را خون پوشانده بود و نصف صورتش مثل مهتاب میدرخشید و حقیقتا آرامش خاصی در چهره او پیدا بود که باعث شد این صحنه جزو دیدنی ترین صحنه عمرم در دفاع مقدس باشد. فرازی از وصیت نامه شهید سردار حاج احمد سلیمانی: این دنیا سرابی است که ما در آن چند روزی بیش نیستیم .این دنیا پراز رنگ ها و نیرنگ ها و وابستگی های پوچ میباشد که مانند ماری خوش خط و خال انسان را به خود مشغول میکند .و ما دو راه بیشتر نداریم یا ماندن و غوطه ور شدن در این منجلاب دو روزه و یا دل کندن و جهش کردن و روح را پرواز دادن به ملکوت اعلی و کمک خواستن از معبود که ما را از این غربت تنهایی نجات دهد.

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1395-09-11] [ 03:59:00 ب.ظ ]  



    علت صلح امام حسن علیه السلام ...

   

  سوال ، چرا اما حسن ( علیه السلام ) با معاویه صلح کرد ؟ و مانند امام حسین (علیه السلام ) نجنگید ؟ پاسخ ۱. فساد معویه برای همه مردم مشخص نبود    معاویه ظاهر دین را نگه می داشت ، اما فساد یزید برای همه مشخص بود و جایی برای صلح نبود . ۲. حفظ اصل اسلام و دین     با توجه به لشگر کشی سپاه روم و خطر حمله آن ها ، جنگ داخلی اصلا به صلاح اسلام و مسلمین نبود . و از طرفی خستگی مسلمانان از جنگ ها پی در پی باعث شد امام حسن( علیه السلام)  صلح کند تا به گفته خویش اصل اسلام و دین حفظ شود .      ۳. نداشتن یاران با وفا      امام حسن (علیه السلام) حتی به اندازه یاران امام حسین(علیه السلام ) یار نداشت . تا جایی که فرماندهان سپاه امام به او خیانت کردند . ۴. و ….        

   

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است.       

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 03:55:00 ب.ظ ]  



    حکم آتش زدن پرچم امریکا ...

   

  سوال ، اگر ما پرچم آمریکا و اسرائیل را آتش میزنیم ، و لگدمال می کنیم توهین به یک ملت است!؟ پاسخ یک روز بود که تنها در یک نقطه‌ی دنیا، پرچم امریکا سوزانده و شعار مرگ بر امریکا داده میشد؛ اما شما امروز ببینید در چند نقطه دنیا پرچم امریکا سوزانده میشود و شعار مرگ بر امریکا داده میشود! در خود امریکا پرچم امریکا را آتش زدند؛ این پدیده‌ی مهمّی است. چه عاملی باعث این کار شد؟  مقام معظم رهبری این به معنای اعتراض به سیاست های ظالمانه و اسکتباری آمریکا و اسرائیل است . واین کار به معنای توهین به ملت آمریکا و اسرائیل نیست زیرا اگر این کار توهین بود  خود ملت آنان پرچمشان  را نمی سوزاندند و لگدمال نمی کردند

  لبیک یا خامنه ای لبیک یا حسین است

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 03:50:00 ب.ظ ]  



    باشهدا ...

   

   

  سرکلاس استاد از دانشجویان پرسید: این روزها شهدای زیادی رو پیدا میکنن و میارن ایران… به نظرتون کارخوبیه؟؟ کیا موافقن؟؟؟ کیامخالف؟؟؟؟ اکثر دانشجویان مخالف بود!!بعضی ها میگفتن: کارناپسندیه….نباید بیارن… بعضی ها میگفتن: ولمون نمیکنن …گیر دادن به چهار تا استخوووون… ملت دیوونن!!” بعضی ها میگفتن: آدم یاد بدبختیاش میفته!!! تا اینکه استاد درس رو شروع کرد ولی خبری از برگه های امتحان جلسه ی قبل نبود!  همه  سراغ برگه ها رو می گرفتند، ولی استاد جواب نمیداد.????  یکی از دانشجویان با عصبانیت گفت:استاد برگه هامون رو چیکارکردی؟؟؟ شما مسئول برگه های مابودی؟؟؟  استاد روی تخته ی کلاس نوشت: من مسئول برگه های شما هستم…استاد گفت: من برگه هاتون رو گم کردم و نمیدونم کجا گذاشتم؟ همه ی دانشجویان شاکی شدن. استاد گفت: چرا برگه هاتون رو میخواین؟ ✍گفتند: چون واسشون زحمت کشیدیم، درس خوندیم، هزینه دادیم، زمان صرف کردیم…  هر چی که دانشجویان میگفتند استاد روی تخته مینوشت… . استاد گفت: برگه های شما رو توی کلاس بغلی گم کردم هرکی میتونه بره پیداشون کنه؟ یکی از دانشجویان رفت و بعداز چند دقیقه با برگه ها برگشت … استاد برگه ها رو گرفت و تیکه تیکه کرد. صدای دانشجویان بلند شد. استاد گفت: الان دیگه برگه هاتون رو نمیخواین! چون تیکه تیکه شدن! دانشجویان گفتن: استاد برگه ها رو میچسبونیم. برگه ها رو به دانشجویان داد و گفت:شما از یک برگه کاغذ نتونستید بگذرید و چقدر تلاش کردید تا پیداشون کردید، پس چطور توقع دارید مادری که بچه اش رو با دستای خودش بزرگ کرد و فرستاد جنگ؛ الان منتظره همین چهارتا استخونش نباشه!!؟؟بچه اش رو میخواد، حتی اگه خاکستر شده باشه.چند دقیقه همه جا سکوت حاکم شد! و همه ازحرفی که زده بودن پشیمون شدن!! تنها کسی که موافق بود …. فرزند شهیدی بود که سالها منتظر باباش بود. شهدا را یاد کنیم با عمل به وصیت هاشون …  ❣برای شادی روح شهدا صلوات❣


  لبیک یا خامنه ای لبیک یاحسین است

   

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 03:36:00 ب.ظ ]  



    اعمال خرافی دراخر ماه صفر ...

   

  ???? س 583: در شب اول ماه ربيع‌الاول از حدود نيمه‌شب تا اذان صبح افرادى با در دست داشتن شمع پشت درب مساجد مراجعه و با كوبيدن به درب مساجد و خواندن اذكارى توسل جسته و حاجات خود را طلب مى‌نمايند، البته اين عمل را تا هفت مسجد ادامه مى‌دهند و خصوصاً اين حال توسل در هنگام اذان صبح به اوج خود مى‌رسد و معتقد هستند بدين وسيله اتمام ماه صفر و آمدن ماه ربيع‌الاول را خبر مى‌دهند. نظر حضرتعالى در اين باره چيست؟

  ✅ج: عمل مذكور مستند روايى ندارد و شيوه‌اى قابل تأييد نيست. اگر چه اصل اذكار و ادعيه و طلب حاجات از خداوند متعال عمل پسنديده‌اى است، لكن اشكال در شيوه عمل به نحو ياد شده است، آقايان علماى اعلام (دامت افاضاتهم) و مؤمنين (ايدهم الله تعالى) با پند و اندرز و موعظه و نصيحت از رواج چنين رفتارهايى كه چه بسا ممكن است منتهى به وَهْن مذهب گردد جلوگیری نمایید.

   

  استفتائات جدید رهبری

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-09-10] [ 09:58:00 ب.ظ ]  



    شهادت امام رضا علیه السلام ...

  - بزنطى عليه الرحمة نقل مى‏كند: مردى از ماوراء نهر بلخ خدمت امام رضا (ع) آمد و گفت: از شما سؤالى مى‏كنم اگر جواب داديد به امامتان معتقد خواهم بود، حضرت فرمود: از هر چه مى‏خواهى بپرس.

  گفت: مرا از خدايت خبر بده، در كجا بوده و چطور بوده و بر چه چيز تكيه كرده بوده است؟ امام (ع) فرمود:

  «انّ اللّه اَيّنَ الأَينَ بلاأينٍ و كَيّفَ الكْيفَ بلا كيفٍ و كان اعتمادُه على قدرته» .

  يعنى خداوند به وجود آوردنده مكان است بى آنكه مكانى داشته باشد و به وجود آورنده كيفيت است بى آنكه كيفيتى داشته باشد و اعتمادش بر قدرتش بود، (خدا لامكان است، مكان از عوارض جسم است، خدا جسم نيست، كيفيت، مخلوق خداست، لازمه‏اش محدود بودن است، خدا بى انتها است، خدا بر قدرت خود ايستاده، هستى را از جايى دريافت نكرده است).

  آن مرد چون اين جواب را شنيد برخاست، سر مبارك امام را بوسيد و گفت: «اشهد ان لا اله الا الله و ان محمداً رسول الله و ان عليا وصى رسول الله والقيّمُ بعده بما أَقام به رسول الله و انّكم الائمة الصادقون و انك الخلف بعدهم»

  ظاهراً آن مرد از فلاسفه بوده و از جواب امام (ع) پى‏به دانايى و امامت آن حضرت برده استَ

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-09-09] [ 03:27:00 ب.ظ ]  



    شهادت امام صادق (ع)تسلیت باد ...

  عبَدُ الناس مَن أقامَ الفرائِض و اَسْخَی النّاس مَن اَدّیٰ زکاتَ مالِه و اَزهَدُ النّاس مَن اِجتَنَبَ الحرام و اَتقَی الناس مَن قالَ الحق فی ما لَهُ و علیه

  امام صادق (ع) از جد بزرگوار خویش نقل میفرماید: عابدترین مردم کسی است که فرائض را به جا میآورد. سخیترین آن کسی است که زکات مال را میدهد. پارساترین مردم آن کسی است که از حرام اجتناب کند و پرهیزگارترین مردم هم آن کسی است که حق را بگوید؛ چه آن جایی که این حق بر او است یا برای او است.

  الامالی شیخ صدوق، صفحه ۷۲

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-05-10] [ 08:20:00 ق.ظ ]  



    احکام روزه ...

  هنگام اذان مغرب، افطار كردن بهتره، يا خوندن نماز مغرب و عشا؟

   همه مراجع:
  خوندن نماز مغرب و عشا بهتره؛ ولى اگر كسى منتظر شماست يا خیلی گرسنه هستید و به خاطر گرسنگی نمى ‏تونید نماز رو با حضور قلب بخونید، اول افطار كنید.

  توضیح المسائل مراجع، م 1750 ؛ وحيد، توضيح المسائل، م 1758.

   

  موضوعات: عیدغدیر, احکام روزه  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-04-01] [ 07:09:00 ب.ظ ]  



    میلاد کریم اهل بیت امام حسن مجتبی مبارک باد ...

   


  مولود رمضان

  پیشواى دوم، نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت، بلكه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود. وجود گرامى آن حضرت آرام بخش دل هاى دردمند، پناهگاه مستمندان و تهیدستان، و نقطه امید درماندگان بود. هیچ فقیرى از در خانه آن حضرت دست خالى برنمى گشت.

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 07:04:00 ب.ظ ]  



    میلاد ارباب پاسدار بزرگ دین اسلام امام حسین علیه السلام مبارک ...


  بسم ربـــ الحسین علیه السلام

  ولادت فرخنده مهتر جوانان بهشت و آموزگار شهادت،
  آقا امام حسین (علیه السلام)
  بر آنان که از جنس شهیدان و هم پیمان با حسین(علیه السلام )
  و از نسل فصل سرخ استقامتند ،
  مبارک و خجسته باد . . .

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-02-21] [ 12:03:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  انسانهای_نالایق

  جمعی از اصحاب در محضر رسول خدا بودند، حضرت فرمود: می خواهید کسل ترین، دزدترین، بخیل ترین، ظالم ترین و عاجزترین مردم را به شما نشان دهم؟
  اصحاب: بلی یا رسول الله!
  فرمود:
   کسل ترین مردم کسی است که از صحت و سلامت برخوردار است ولی در اوقات بیکاری با لب و زبانش ذکر خدا نمی گوید.
  - دزدترین انسان کسی است که از نمازش می کاهد، چنین نمازی همانند لباس کهنه در هم پیچیده به صورتش زده می شود.
  بخیل ترین آدم کسی است که گذرش بر مسلمانی می افتد ولی به او سلام نمی کند.
  ظالم ترین مردم کسی است که نام من در نزد او برده می شود، ولی بر من صلوات نمی فرستد.
  و عاجزترین انسان کسی است که از دعا درمانده باشد.

  موعظه های تکان دهندهج 84، ص 257.

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

  [دوشنبه 1395-02-06] [ 01:41:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

   

  امام کاظم علیه السلام میفرمایند:

  حدیث سنگینی است واقعا❗️

  اگر شیعیانم را زیر و رو کنم، جز ادعا چیزی دیگری ندارند و اگر آنان را آزمایش کنم سر از ارتداد درآورند و اگر ایشان را تصفیه نمایم از هزار نفر جز یک نفر خالص وبی غش نباشد و اگر غربالشان کنم با من جز خواص و نزدیکانم نمانند ، فراوانند افرادی که برپشتی ها تکیه می زنند و می گویند:
  ما شیعه علی علیه السلام هستیم⁉️
  شیعه علی علیه السلام کسی است که کردارش گواه رفتارش باشد.

  روضه کافی ج1 ص471

   

  موضوعات: اهل بیت, شبهات  لینک ثابت

   [ 01:33:00 ب.ظ ]  



    پندهای حکمت اموز ...

   

  آیت الله بهاء الدینی(ره) : سه ‌چیز برای حل معضلات و گرفتاری خیلی مؤثر است. 1⃣ کشتن گوسفند، کسانی که تمکن مالی دارند، گوسفند ذبح کنند و به فقرا بدهند. کشتن گوسفند و خون ‌ریختن خیلی از بلاها را رفع می‌‌کند. 2⃣ حدیث کساء است. «و ادفعوا أمواج البلاء بالدّعاء» پیامبر اکرم (صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم) چند بار قسم ‌خوردند که اگر کسی این حدیث را بخواند، اگر غمگین باشد، غمش برداشته می‌‌شود، صاحب حاجت حاجتش برآورده می‌‌شود. 3⃣ چهارده‌ هزار مرتبه صلوات فرستادن است. حالا چهارده ‌هزار مرتبه را چند نفر یا در چند جلسه بفرستند فرقی نمی‌کند. ذکر صلوات برای اموات خیلی خاصیت دارد. گاهی من برای اموات صلوات را هدیه می‌‌کنم و اثرات عجیبی هم دیدم. خواب دیدم فردی به چند نوع عذاب گرفتار است مقداری صلوات برایش هدیه کردم دوباره در خواب دیدم، الحمدلله صلوات‌ها او را نجات داده‌اند. کسی می‌‌گفت: مادرم چند‌ سال قبل مرده بود، یک شب خوابش را دیدم، گفت: پسرم! هیچ‌ چیزی مثل صلوات روح من را شاد نمی‌کند؛ بهترین هدیه که به من می‌‌دهی، این ذکر است. اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

  منبع : آیت بصیرت

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-01-31] [ 01:47:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  موضوع حدیث: اهمیت دعای پدر

   

  پیامبر اعظم (ص)می فرمایند:

  دعای پدر برای فرزند مانند اب برای زراعت مفید و لازم است.


  منبع حدیث: الفردوس ج2 ص 213

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 01:43:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  موضوع حدیث: پاداش اموزش قران به فرزند

   

  پیامبر اعظم (ص)می فرمایند:
  کسی که به فرزندش قران بیاموزد در روز قیامت بر سر پدر و مادرش تاج پادشاهی گذاشته می شود.


  منبع حدیث: کنزالعمال ج 1 ص 540

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 01:41:00 ب.ظ ]  



    میلاد امام جواد (ع)مبارک باد ...

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

  [یکشنبه 1395-01-29] [ 02:11:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  رسول الله “صلی الله علیه وسلم” میفرماید:
  لّغوا عنى ولو آیةٍ

  ابلاغ کنید از من حتی اگر که یک آیه باشد

   یعنی رسالت من را تبلیغ کنید اگرچه که یک آیه باشد.

  و با تبلیغ این پیام برای دیگران،
  این پیام، روز قیامت برای تو شفاعت خواهد شد.
  انشاالله

  رسول الله “صلی الله علیه وآله و سلم” میفرماید:

  هرکس در نماز سهل انگاری کند خداوند پانزده سزا به او خواهد داد، شش تا در دنیا سه تا در هنگام مرگ، سه تا در قبر و سه تا هنگام خروج از قبر.

  شش تای دنیا:

   خدا برکت از عمرش میگیرد.
  خدا سیمای صالحان از صورتش می زداید.

  در هیچ کاری از خدا اجر و پاداش نمی گیرد.

  دعایش به آسمان بالا نمی رود.

  ذلیل مردم در دنیا می شود.

  هیچ چیزی از دعای مومنان نصیبش نمی شود.

  و اما سه تای هنگام مرگ :

  ذلیل و خوار میمیرد.
  گرسنه میمیرد.
  تشنه میمیرد،اگر به او تمام آب دریاها را بدهند.

  اما سه تای قبر:

  خدا قبرش را بر او تنگ می کند او را فشار می دهد تا که دنده هایش از هم بیرون برود.
  خدا آتشی سرخ بر قبرش می افشاند.
  خدا ماری بر او مسلط می کند که نامش الاقرع (در هم کوبنده) است.

   اما سه تای روز قیامت:

  خدا کسی به او مسلط می کند که با صورت اورا به جهنم می کشاند.

  خدا با نظر غضبناک به صورتش نگاه می کند تا اینکه گوشت صورتش بریزد.

  خدا حسابش را شدید می کند و او را به جهنم روانه می کند و بدترین قرار گاه برای کسی که نماز را ترک کند و هیچ نوری در صورتش باقی نمیماند .
   هرکس نمازصبح راترک کند نورایمان درچهره اش وجود ندارد .

   هرکس نماز ظهر را ترک کند در روزیش برکت وجود ندارد.

  هر کس نماز عصر را ترک کند در جسمش قوت وجود ندارد.
  هرکس نماز مغرب را ترک کند در اولادش ثمری وجود ندارد.

  هرکس نماز عشاء را ترک کند در خوابش راحتی وجود ندارد.

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 02:01:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

   

   

  رسول اكرم صلى الله عليه و آله و سلم میفرمایند:

  لَا تَنْظُرُوا إِلَى كَثْرَةِ صَلَاتِهِمْ وَ صَوْمِهِمْ وَ كَثْرَةِ الْحَجِّ وَ الْمَعْرُوفِ وَ طَنْطَنَتِهِمْ بِاللَّيْلِ وَ لَكِنِ انْظُرُوا إِلَى صِدْقِ الْحَدِيثِ وَ أَدَاءِ الْأَمَانَةِ

  به زيادى نماز و روزه و حج و نيكى و وِرد و ذكر شبانه مردم نگاه نكنيد، بلكه به راستگويى و امانتدارى آنان توجه نماييد.

  عيون اخبار الرضا عليه السلام ج 2 ، ص 51 ، ح 197

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 01:54:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  امام سجاد علیه السّلام میفرمایند:

  از شاد شدن هنگام گناه بپرهیز، که این شادی بزرگتر از انجام خود گناه است.
  بحارالأنوار، جلد ۷۸، صفحه ۱۵۹

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 01:52:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  امام صادق علیه السلام میفرمایند:

  صِلَةُ الْأَرْحَامِ تُحَسِّنُ الْخُلُقَ وَ تُسَمِّحُ الْكَفَّ وَ تُطَيِّبُ النَّفْسَ وَ تَزِيدُ فِي الرِّزْقِ وَ تُنْسِئُ فِي الْأَجَلِ.

  صله رحم، انسان را خوش اخلاق، با سخاوت و پاكيزه جان مى نمايد و روزى را زياد مى كند و مرگ را به تأخير مى اندازد.

  كافى(ط-الاسلامیه) ج 2، ص 151، ح 6َ

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

  [سه شنبه 1395-01-24] [ 02:04:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

  پيامبر صلي الله عليه و آله و سلم میفرمایند:
  هركس فرزندش به سنّ ازدواج برسد و بتواند برايش همسر برگزيند و چنين نكند ، هر حادثه اى پيش آيد ، گناهش بر عهده اوست .
  كنز العمّال : ج 16 ص 442 ح 45337 .

   

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 02:02:00 ب.ظ ]  



    معارف اهل بیت ...

   امیرالمومنین امام علے علیہ السلام میفرمایند:

  عَوِّدْ اُذُنـَكَ حُسْنَ الاِْسْتِماعِ وَ لا تُصغِ اِلى ما لا يَزيدُ فى صَلاحِكَ استِماعُهُ فَاِنَّ ذلِكَ يُصدِئُ الْقُلوبَ وَ يوجِبُ الْمَذامَّ؛

  گوش خود را بہ شنيدن خوبي ها عادت بده و بہ آنچہ كہ بہ صلاح و درستي تو نمى افزايد گوش مسپار؛ زيرا اين كار، دل ها را زنگار مي زند و موجب سرزنش مي شود!

  غرر الحكم، حدیث ۶۲۳۴

  موضوعات: اهل بیت  لینک ثابت

   [ 01:58:00 ب.ظ ]  



    راه ولایت ائمه علیهم السلام ...

   

  بسم الله الرحمن الرحیم

  می توان برنامه روزانه انس و ارتباط با امـام زمان(عج) داشت:

  سـلام روزانه بر امام زمان(ع) و ائـمه ی منتسب هر روز.

  خواندن دعـای فـرج در قنوت ها و خواندن آیت الکـرسے پس از نمازها جهت سلامتی امام زمان(ع).

  خـواندن دعاے عـهد جهت بیعت و ثبت نام روزانه در دفتر امام زمان(ع).

  دادن صـدقه جهت سلامتے ایشان.

  خواندن نمـاز اول وقت و دائم الوضو بودن.

  خواندن روزانه حداقل ده آیه از قـرآن کریم.

  خواندن زیارت آل یاسـین به منظور سلام و ارادت و شنیدن اعتقادات صحیح از زبان مبارڪ امام زمان(ع).

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1395-01-18] [ 12:35:00 ب.ظ ]  



    بیانات ولی امرمسلمین جهان (حفظه الله )دیدار بامداحان درسالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) ...

  رهبر فرزانه انقلاب اسلامی توجه به مسائل روز را در اشعار و مداحی ها، ضروری خواندند و خاطرنشان کردند: نظام استکباری، متکی بر «زورگویی سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و نظامی» از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی و ملت ایران فروگذار نمی کند و نباید این واقعیت را نادیده گرفت.
  رهبر انقلاب با اشاره به استفاده دشمنان انقلاب از همه ابزارهای قدیمی و پیشرفته برای خصومت با ایران تأکید کردند: آنها از «گفتگو، مبادلات اقتصادی، تحریم، تهدید نظامی و هر وسیله دیگر» برای پیشبرد اهداف خود استفاده می کنند و ما نیز باید در همه این زمینه ها، توان مقابله و دفاع داشته باشیم.
  ایشان، توان نظامی را بیشترین تکیه گاه مستکبران برای زورگویی به ملت ایران خواندند و با طرح یک سئوال اساسی افزودند: در این اوضاع جنگل وار جهانی، اگر جمهوری اسلامی صرفاً به دنبال مذاکره و مبادله اقتصادی و حتی علم و فناوری برود اما توان دفاعی نداشته باشد آیا حتی دولت های کوچک نیز به خود اجازه تهدید ملت ایران را نخواهند داد؟

  موضوعات: عیدغدیر, پندهای حکیمانه  لینک ثابت

   [ 11:17:00 ق.ظ ]  



    زنانی که با حضرت زهرا محشورمیشوند ...


  هيچ ترديدی نيست كه اولين خواسته زن حسن معاشرت شوهر با اوست، يعنی زبان خوش و رفتار خوب. اين حداقل خواسته ای است كه زنان در تعامل زناشويی و همسرداری سخت بدان نيازمند هستند و اسلام نيز بدان اهتمام داشته است. در کنار آن زن نسبت به شوهر خود نیز وظایفی دارد که باید ایفا نماید.

  خداوند بزرگ شناخت حقوق و وظایف زنان را به عرف و عادتی که میان مردم درباره معاشرت و رفتار آنها با یکدیگر وجود دارد محول کرده است، و شیوه عرف بین مردم تابع شرایع و عقاید و آداب و عاداتشان است. پس این جمله میزانی به مرد می‌دهد تا با آن رفتارش را با همسرش در تمام شئون و احوال زندگی بسنجد. بعد از انعقاد عقد نكاح و گره خوردن دو شخصيت زن و مرد با يكديگر و ساختن يك خانواده، تعامل و رفتار متقابل زوجين با يكديگر نقش منحصری در بقا و تكامل و تعالی خانواده ايفا می‌كند.

  هيچ ترديدی نيست كه اولين خواسته زن حسن معاشرت شوهر با اوست، يعنی زبان خوش و رفتار خوب. اين حداقل خواسته ای است كه زنان در تعامل زناشويی و همسرداری سخت بدان نيازمند هستند و اسلام نيز بدان اهتمام داشته است. در کنار آن زن نسبت به شوهر خود نیز وظایفی دارد که باید ایفا نماید. در ادامه به بررسی وظایف و حقوق زن نسبت به همسر خود می پردازیم:

  اسلام همچنانکه وظایف ومسئولیتهایی برعهده مردان قرارداده، حقوقی نیز برای آنان درنظر گرفته است وبه زنان تذکرداده که برای ادامه زندگی زناشویی ودست یافتن به ثمرات شیرین ازدواج این حقوق را رعایت کنند.

  ۱-بدون رضایت شوهر کسی را به خانه راه ندهد.

  اگر زن بدون رضایت شوهر به افرادی اجازه دهد وارد خانه او شوند، سوءتفاهم هایی پیش می آید ومنشا بروز اختلاف وازپاشیدن خانواده می گردد.

  ۲-درزندگی سعی کند که رضایت خاطر شوهر راجلب نمایید.

  یعنی معاشرتهای خود را مطابق میل شوهر انجام دهد ، بدون رضایت او به هرجایی نرود وهرکاری انجام ندهد وهرگز درصدد آن نباشد که خواسته های خود را برشوهر تحمیل کرده، اورامطیع خود سازد زیرا مرد به جهت دارا بودن نیری عقلانی وجسمانی بیشتر، غرورخاصی درخود احساس می کند وانتظار دارد همسرش او را به دیده احترام بنگرد، وخواسته ها اورا برخواسته های خویش مقدم دارد.

  ۳-مال وآبروی شوهر را درغیاب او محفوظ داشته، دراموال او خیانت ننماید وبدون اجاز ه ورضایت او تصرف نکند.

  ۴-درمشکلات وسختی های زندگی حتی المقدور بااوسازش ومساعدت کند.

  زندگی فرازونشیب فراوانی دارد؛ گاهی انسان درآغوش ناز ونعمت است، گاهی گرفتار مشکلات، گاهی دارا، گاهی فقیر؛ گاهی احساس خوشبختی می کند وگاهی بالعکس … همانطوری که مرد موظف است درتمام این حالات، نسبت به همسرش وفا دارباشد؛ زن نیز موظف است برپیمان خود استوار بوده با گرم وسرد زندگی شوهرسازگارباشد.

  ۵-هرگاه شوهر بخواهد رابطه جنسی برقرار سازد، اگر همسر او عذرموجهی نداشته باشد، باید تمکین نماید.

  یکی ازاهداف ازدواج وتشکیل خانواده، تامین نیازمندی جنسی واشباع این غریزه است، وبی گمان روابط زناشویی نقش موثری دردیگر روابط بین زن وشوهر ایفا می کند، واگر این نیاز طبیعی مرد به طرز صحیحی درخانه اشباع نگردد، ناچارمی شود درخارج ازبستر زناشویی درآغوش فساد بیفتد.

  در روایات آمده است شخصی از امام صادق (ع)پرسيد: “حق زن بر شوهر چيست؟”

  امام در پاسخ فرمود:"لباس و غذای او را تامين کند و با چهره خشن به او نگاه نکند”

  سه گروه از زنان هستند که خدا عذاب قبر را از آنها بر می دارد و با حضرت زهرا (س) محشور می شوند:

  ۱-دست اول زنانی هستند که با تنگدستی شوهرانشان بسازند.

  ۲-دسته دوم زنانی هستند که با بداخلاقی شوهران شان بسازند.

  ۳-دسته ی سوم زنانی که مهریه ی خودشان را می بخشند.

  (کتاب “وسائل الشیعه"، به نقل از “کتاب ورام")

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1394-11-07] [ 11:10:00 ب.ظ ]  



    حجاب ازدیدگاه حضرت فاطمه (س) ...

  ای زن به تو از فاطمه اینگونه خطاب است

  ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است

  حجاب, حضرت, زهراحجاب از دیدگاه حضرت زهرا (س): روزی مرد نابینایی با کسب اجازه به محضر حضرت زهرا(س) آمد. حضرت از او فاصله گرفت و خود را پوشانید، پیامبر اکرم(ص) که در آن جا حضور داشت از حضرت زهرا(س) پرسید:«با این که این مرد نابیناست و تو را نمی‏بیند، چرا خود را پوشاندی»؟ حضرت زهرا(س) در پاسخ فرمود:«اگر او مرا نمی‏بیند، من که او را می‏بینم، وانگهی او بو را استشمام می‏کند». حضرت زهرا(س) فرموده اند: برترین کار برای زنان این است که آنها مردان نامحرم را نبینند، و مردان نامحرم آنها را نبینند.
  چند روایت:

  1. رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم فرمود: «زنان در خانه به جایی که بر کوچه و بازار اشراف داشته باشند نروند، چرا که نگاه مردان به آن ها خیره می‌شود. به آنان سوره نور را بیاموزید چون در این سوره از تحریم و عقوبت زنا و نیز از اجتناب نگاه به نامحرم سخن به میان آمده است.

  2. امیرالمومنین علیه السلام در وصیت خود به امام حسن مجتبی علیه السلام فرمود:«با پوشش و حجابی که برای همسرانت قرار می‌دهی، چشم آنان را از هوس و حرام بازمی‌داری، چرا که حجاب برای آنها ثبات بیشتری به ارمغان می آورد. از خروج بی‌حساب و بی‌رویه زنان جلوگیری کن، زیرا مفاسدی دارد؛ و اگر می‌توانی، کاری کن که همسرانت غیر از تو را نشناسند و با مردان رفت و آمد نداشته باشند…»

  3. ام سلمه می گوید: روزی من و میمونه خدمت رسول خدا بودیم که ابن مکتوم نابینا آمد. پیامبر به ما دو نفر فرمود چادر به سر کنیم و خود را بپوشانیم. ما گفتیم:«یا رسول الله، ابن مکتوم که نابیناست و ما را نمی‌بیند.» پیامبر فرمود:«آیا شما هم کورید و او را نمی بینید؟!»

  4. امام رضا علیه السلام در نامه‌ای به یکی از یاران خود نوشت:«نگاه به موی زنان حرام است، چون موجب تحریک و فساد است.»

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 11:05:00 ب.ظ ]  



    واکنش رییس جمهورچین در دیدار با ولی امر مسلمین جهان ...

  آقای «شی جین پینگ» رئیس جمهوری خلق چین، سخنان رهبر انقلاب در دیدار امروز را حکیمانه و دوراندیشانه خواند و افزود: دولت و ملت چین نسبت به جنابعالی نگاه دوستانه و صمیمانه‌ای دارند و امیدواریم همچون گذشته به پیشرفت روابط دو کشور کمک کنید. ۱۳۹۴/۱۱/۰۳

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [یکشنبه 1394-11-04] [ 05:04:00 ب.ظ ]  



    بیانات ولی امرمسلمین جهان (حفظه الله )دردیداربا رییس جمهورچین ...

   

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای(حفظه الله) در دیدار رئیس جمهوری چین:
  ایران تنها کشور مستقل در منطقه است که در زمینه انرژی می تواند مورد اطمینان قرار گیرد/ برخلاف برخی کشورهای منطقه، سیاست انرژی ایران تحت تأثیر هیچ عامل غیرایرانی قرار نمی گیرد/سیاستهای سلطه گرانه برخی کشورها بویژه امریکا موجب شده است که کشورهای مستقل، به دنبال همکاریهای بیشتر با یکدیگر باشند/ توافق ایران و چین برای روابط استراتژیک 25 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار رئیس جمهوری چین:
  ایران تنها کشور مستقل در منطقه است که در زمینه انرژی می تواند مورد اطمینان قرار گیرد/ برخلاف برخی کشورهای منطقه، سیاست انرژی ایران تحت تأثیر هیچ عامل غیرایرانی قرار نمی گیرد/سیاستهای سلطه گرانه برخی کشورها بویژه امریکا موجب شده است که کشورهای مستقل، به دنبال همکاریهای بیشتر با یکدیگر باشند/ توافق ایران و چین برای روابط استراتژیک 25 ساله در همین چارچوب است. ۱۳۹۴/۱۱/۰۳ساله در همین چارچوب است. ۱۳۹۴/۱۱/۰۳

   

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 05:01:00 ب.ظ ]  



    بیانات ولی امرمسلمین جهان (حفظه الله )دردیداربا رییس جمهورچین ...

  رهبر انقلاب اسلامی، در دیدار آقای شی جین پینگ:
  غربی ها هیچگاه نتوانسته اند اعتماد ملت ایران را جلب کنند/سیاستهای خصمانه آمریکا موجب شده است که ملت ایران و مسئولان کشور، گسترش روابط با کشورهای مستقل را پیگیری کنند/موضوع «چین واحد» از سیاستهای اصولی و قطعی جمهوری اسلامی ایران است/متأسفانه منطقه ما به دلیل سیاستهای غلط غربی ها و همچنین برداشتی انحرافی و غلط از اسلام دچار ناامنی شده است. ۱۳۹۴/۱۱/۰۳

  موضوعات: عیدغدیر, پندهای حکیمانه  لینک ثابت

   [ 04:59:00 ب.ظ ]  



    فتنه و غبار آلود کردن جامعه توسط خواص بی بصیرت بسیار بر امیرالمؤمنین علیه السلام فشار آورد ...

  حضرت آیت الله مصباح یزدی:

  ⏪فتنه و غبار آلود کردن جامعه توسط خواص بی بصیرت بسیار بر امیرالمؤمنین علیه السلام فشار آورد.

  حضرت در تعبیری فرمودند: من شب از بس درباره جنگ با شما فکر کردم خوابم نبرد؛ آخر اين‌ها طلحه و زبير هستند که يکي پسر عمه امیرمؤمنان و دیگری از اصحاب بزرگ پيامبر است. اين‌ها اصحاب شورايي بودند که براي تعیین خليفه تشکيل داده بودند. عايشه همسر پيغمبرصلی‌الله‌علیه‌واله با آن‌هاست. مسئله کوچکی نيست. اتفاقاً برخي از اهالی بصره آمدند و همين را گفتند. گفتند: آقا ما قبول داريم که شما پسر عموي پيغمبريد و پيغمبر هم به شما علاقه داشت، اما شما يک نفريد در مقابل آن‌هايي که اصحاب پيغمبر و همسر پيغمبرند. از کجا بفهميم سخن شما درست است يا آن‌ها؟ اگر به تعداد هم باشد، آن‌ها مقدم هستند؛ آن‌ها سه برابر شما هستند. ببيند حضرت براي قانع کردن اصحاب خودش در چه تنگنايي بوده است. مي‌فرمايد خيال نکنيد من همين طوري تصميمی گرفتم. شب تا صبح فکر کردم، خوابم نبرد، به این نتیجه رسيدم که يا بايد به دين پيغمبر اسلام کافر شوم يا با اين‌ها بجنگم. ببينيد علي چه قدر مظلوم بود!

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 04:56:00 ب.ظ ]  



    حرفای یه دختر چادری تو شبکه مجازی که بیشترین لایک گرفت ...

  حرفای یه دختر چادری تو شبکه مجازی که بیشترین لایک گرفت
  .
  .
  .
  شما ﺧﺎﻧﻢ ﺧﻮﺵ ﺗﯿﭙﯽﮐﻪ ﺗﻮ خیابون ﻣﻨﻮ ﭼﭗ ﭼﭗ ﻧﮕﺎﻩ ﻣﯿﮑﻨﯽ!ﺑﺒﯿﻦ ﻋﺰﯾﺰﻡ …
  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﻣﻦ ﮐﻪ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮَﻣﻪ ﻋﻘﻠﻢ ﻧﻤﯿﺮﺳﻪ ﮐﻪ ﺁﺩﻡ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﺭﺍﺣﺖ ﺗﺮ ﻭ ﺁﺯﺍﺩ ﺗﺮِ!
  ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻦ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﮐﻮﻟﺮ ﮔﺎﺯﯼ ﺭﻭﺷﻦ ِ…
  ﺧﯿﻠﯽ ﻫﻢ ﮔﺮﻣﻪ! ﺍﺻﻦ ﺩﺍﻏﻪ ! ﻻﮎ ِﻗﺮﻣﺰ ﻧﻤﯿﺰﻧﻢ ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﺳﺮ ﺩﺭ ﻧﻤﯿﺎﺭﻡ ﻻﮎ ﭼﯽ ﭼﯿﻪ ﻫﺎ!
  ﺑﯿﺎ ﺧﻮﻧﻤﻮﻥ ﺑﺒﯿﻦ ﻫﺮ ﺭﻧﮕﯽ ﻻﮎ ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺩﺍﺭﻡ ! ﺧﻮﺑﻢ، ﺑﻠﺪﻡ ﺑﺰﻧﻢ
  ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﮐﺮﺩﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺳﺨﺘﻪ، ﻓﮑﺮ ﻧﮑﻨﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﺳﺮ ﻣﯿﮑﻨﻢ ﭼﻮﻥ ﻣﺎﻧﺘﻮﯾﯽ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﺗَﻨَﻤﻪ ﺯﺷﺘﻪ، ﻧﭻ! ﮐﻠﯽ ﻫﻢ ﭘﻮﻝ ﻣﺎﻧﺘﻮﻣﻮ ﺩﺍﺩﻡ! ﺍﻣﺎ ﺗﻮ ﻧﻤﯿﺑﯿﻨﯿﺶﺣﺎﻻ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻫﯿﭽﯽ..ﻣﯿﺪﻭﻧﯽ ﭼﺎﺩﺭ ﻣﺸﮑﯽ ﭼﻘﺪﺭ ﮔﺮﻭﻥ ﺷﺪﻩ؟؟
  ﺑﺨﻮﺍﯼ ﺣﺴﺎﺏ ﮐﺘﺎﺏ ﮐﻨﯽ ﺳﺮ ﻧﮑﺮﺩﻧﺶ ﺑﻪ ﺻﺮﻓﻪ ﺗﺮﻩ
  ﺍﮔﻪ ﺷﻤﺎ ﺷﺎﻝ ﻣﯿﺨﺮﯼ ۵ ﺗﻮﻣﻦ٬ﻣﻦ ﺑﺎﯾﺪ ﺷﺎﻝ ﺑﺨﺮﻡn ﺗﻮﻣﻦ ﮐﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ ﻭﺣﺮﺍﺭﺕ ﺗﺎﺑﺴﺘﻮﻥ ﭼﺮﻭﮎ ﻧﺸﻪ!
  ﮐﻪ ﺑﺎﻓﺘﺶ ﺟﻮﺭﯼ ﺑﺎﺷﻪ ﮐﻪ ﻟﺒﻪ ﺍﺵ ﺩﺭﺳﺖ ﻭﺍﯾﺴﻪ
  ﺑﺒﯿﻦ ﻣﻨﻢ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻭﺳﺖ ﺩﺍﺭﻡ ﺭﻭﺳﺮﯼ ﻭ ﮐﯿﻒ ﻭ ﮐﻔﺶ ﻗﺮﻣﺰﻡُ ﺑﺎ ﻣﺎﻧﺘﻮ ﻭﺷﻠﻮﺍﺭ ﺳﻔﯿﺪ ﺳﺖ ﮐﻨﻢ ﻭ ﺑﺎ ﻏﺭﻭﺭِ ﺗﻤﺎﻡ ﺗﻮ ﺧﯿﺎﺑﻮﻥ ﻗﺪﻡ ﺑﺮﺩﺍﺭﻡﻭ …
  ﺍﻣﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻣﻦ ﺭﻭﯼ ﺩﻟﻢ ﭘﺎ ﺑﺬﺍﺭﻡ ﻭ ﯾﻪ ” ﺧﺎﻧﻢ ﭼﺎﺩﺭﯼ” ﺑﺎﺷﻢ …
  ﺧﯿﻠﯽ ﭼﯿﺰﺍ ﻫﺴﺖ ﮐﻪ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻪ ﻋﺎﺷﻖ ﭼﺎﺩﺭﻡ ﺑﺎﺷﻢ
  چون بهم ثابت شده ک هرچی تنگتر بپوشم بالاتر نیستم…بلکه کالاترم….چون یادگرفتم که

  (( جنس ارزون مشتری های زیادی داره )
  ⛔️هر روز شالهایتان عقب ‌تر

  ⛔️مانتوهایتان چسبان ‌تر

  ⛔️ ساپورتتان تنگ‌ تر

  ⛔️رژ لبتان پررنگ‌تر میشود

  ❓بنده‌ی کدام خداییید؟

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 04:51:00 ب.ظ ]  



    استاد شهید مرتضی مطهری: ...

  استاد شهید مرتضی مطهری:


  هرگز نمی بینیم سلمان فارسی یا ابوذر غِفاری عمار یاسر و یا مالک اشتر نخعی بگویند ما که علی داریم، علی را هم که دوست داریم، دیگر بس است؛ دیگران بروند عمل کنند.

  برخلاف آن کس که شراب می خورد و می گوید من علی دارم چه غم دارم، قمار می کند می گوید من علی دارم چه غم دارم، زنا می کند می گوید من علی دارم چه غم دارم؛ مثل اینکه علی آمده برای این که فسّاق و فجّار را بیمه کند!

   گریز از ایمان و گریز از عمل، ص 165

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 11:49:00 ق.ظ ]  



    یادمان باشدکه: "حق الناس " همیشه پول نیست! ...

  یادمان باشدکه: “حق الناس ” همیشه پول نیست!
  گاهی “دل” است
  دلی که:
  باید بدست می آوردیم ونیاوردیم!
  دلی که:
  شکستیم و رهاکردیم!
  دلهای غمگینی که…
  بی تفاوت از کنارشان گذشتیم!
  خدا…ازهرچه بگذرد
  ازحق الناس نمی گذرد!!! حواسمان باشد…
  ﺑﺎ “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﻣﺴﺨﺮﻩ ﮐﺮﺩ!
  ﺑﺎ “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺭﻭﺣﯿﻪ ﺩﺍﺩ!
  ﺑﺎ “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺍﯾﺮﺍﺩﮔﺮﻓﺖ
  با “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺗﻌﺮﯾﻒ ﮐﺮﺩ!
  با “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺩﻝ ﺷﮑﺴﺖ!
  با “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺩﻟﺪﺍﺭﯼ ﺩﺍﺩ!
  با “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺑﺮﺩ!
  ﺑﺎ “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود ﺁﺑﺮﻭ ﺧﺮﯾﺪ!
  ﺑﺎ “ﺯباﻥ” ﻣﯿﺸود جدایی انداخت!
  با “زبان” میشود آتش زد!
  با “زبان” میشود آتش راخاموش کرد!
  حواسمان به دلهایمان باشد: “آلوده اش نکنیم”

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [شنبه 1394-11-03] [ 11:02:00 ب.ظ ]  



    امام علی (ع):شگفت ترین عضوبدن................ ...

  امام على عليه السلام :

  شگفت ترين عضو انسان قلب اوست و قلب مايه هايى از حكمت و ضد حكمت دارد. اگر آرزو به آن دست دهد، طمع خوارش مى گرداند و اگر طمع در آن سر بركشد، حرص نابودش مى كند و اگر نااميدى بر آن مسلّط شود، اندوه، او را مى كُشد… هر كوتاهى برايش زيانبار است و هر زياده روى برايش تباهى آفرين.

  اَعجَبُ ما فِى النسانِ قَلبُهُ وَ لَهُ مَوارِدُ مِنَ الحِكمَةِ وَ اَضدادٌ مِن خِلافِها فَاِن سَنَحَ لَهُ الرَّجاءُ اَذَ لَّهُ الطَّمَعُ وَ اِن هاجَ بِهِ الطَّمَعُ اَهلَكَهُ الحِرصُ وَ اِن مَلَكَهُ اليَأسُ قَتَلَهُ السَفُ… فَكُلُّ تَقصيرٍ بِهِ مُضِرٌّ وَ كُلُّ اِفراطٍ بِهِ مُفسِدٌ

  (علل الشرايع، ص 109، ح 7)

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 11:33:00 ق.ظ ]  



    کریمه اهل بیت:مرا به شهرقم ببرید زیرا از پدرم شنیده ام........................ ...

  نام شريف آن بزرگوار فاطمه و مشهورترين لقب آن حضرت، «معصومه» است. پدر بزرگوارش امام هفتم شيعيان حضرت موسى بن جعفر (ع) و مادر مكرمه اش حضرت نجمه خاتون (س) است . آن بانو مادر امام هشتم نيز هست . لذا حضرت معصومه (س) با حضرت رضا (ع) از يك مادر هستند.
  ولادت آن حضرت در روز اول ذيقعده سال ١٧٣ هجرى قمرى در مدينه منوره واقع شده است. ديرى نپاييد كه در همان سنين كودكى مواجه با مصيبت شهادت پدر گرامى خود در حبس هارون در شهر بغداد شد. لذا از آن پس تحت مراقبت و تربيت برادر بزرگوارش حضرت على بن موسى الرضا (ع) قرارگرفت.
  در سال ٢٠٠ هجرى قمرى در پى اصرار و تهديد مأمون عباسى سفر تبعيد گونه حضرت رضا (ع) به مرو انجام شد و آن حضرت بدون اين كه كسى از بستگان و اهل بيت خود را همراه ببرند راهى خراسان شدند.
  يك سال بعد از هجرت برادر، حضرت معصومه (س) به شوق ديدار برادر و اداي رسالت زينبي و پيام ولايت به همراه عده اى از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حركت كرد و در هر شهر و محلى مورد استقبال مردم واقع مى شد. اين جا بود كه آن حضرت نيز همچون عمه بزرگوارشان حضرت زينب(س) پيام مظلوميت و غربت برادر گراميشان را به مردم مؤمن و مسلمان مى رساندند و مخالفت خود و اهلبيت (ع) را با حكومت حيله گر بنى عباس اظهار مى كرد. بدين جهت تا كاروان حضرت به شهر ساوه رسيد عده اى از مخالفان اهلبيت كه از پشتيبانى مأموران حكومت برخوردار بودند،سر راه را گرفتند و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتيجه تقريباً همه مردان كاروان به شهادت رسيدند، حتى بنابر نقلى حضرت(س) معصومه را نيز مسموم كردند.
  به هر حال ، يا بر اثر اندوه و غم زياد از اين ماتم و يا بر اثر مسموميت از زهر جفا، حضرت فاطمه معصومه (س)بيمار شدند و چون ديگر امكان ادامه راه به طرف خراسان نبود قصد شهر قم را نمود. پرسيد: از اين شهر«ساوه» تا «قم» چند فرسنگ است؟ آن چه بود جواب دادند، فرمود: مرا به شهر قم ببريد، زيرا از پدرم شنيدم كه مى فرمود: شهر قم مركز شيعيان ما است. بزرگان شهر قم وقتى از اين خبر مسرت بخش مطلع شدند به استقبال آن حضرت شتافتند; و در حالى كه «موسى بن خزرج» بزرگ خاندان «اشعرى» زمام ناقه آن حضرت را به دوش مى كشيد و عده فراوانى از مردم پياده و سواره گرداگرد كجاوه حضرت در حركت بودند، حدوداً در روز ٢٣ ربيع الاول سال ٢٠١ هجرى قمرى حضرت وارد شهر مقدس قم شدند. سپس در محلى كه امروز «ميدان مير» ناميده مى شود شتر آن حضرت در جلو در منزل «موسى بن خزرج» زانو زد و افتخار ميزبانى حضرت نصيب او شد.
  آن بزرگوار به مدت ١٧ روز در اين شهر زندگى كرد و در اين مدت مشغول عبادت و راز و نياز با پروردگار متعال بود.
  محل عبادت آن حضرت در مدرسه ستيه به نام «بيت النور» هم اكنون محل زيارت ارادتمندان آن حضرت است.
  سرانجام در روز دهم ربيع الثانى و «بنا بر قولى دوازدهم ربع الثانى» سال ٢٠١ هجرى پيش از آن كه ديدگان مباركش به ديدار برادر روشن شود، در ديار غربت و با اندوه فراوان ديده از جهان فروبست و شيعيان را در ماتم خود به سوگ نشاند .مردم قم با تجليل فراوان پيكر پاكش را به سوى محل فعلى كه در آن روز بيرون شهر و به نام «باغ بابلان» معروف بود تشييع نمودند. همين كه قبر مهيا شد دراين كه چه كسى بدن مطهر آن حضرت را داخل قبر قرار دهد دچار مشكل شدند، كه ناگاه دو تن سواره كه نقاب به صورت داشتند از جانب قبله پيدا شدند و به سرعت نزديك آمدند و پس از خواندن نماز يكى از آن دو وارد قبر شد و ديگرى جسد پاك و مطهر آن حضرت را برداشت و به دست او داد تا در دل خاك نهان سازد.
  آن دو نفر پس از پايان مراسم بدون آن كه با كسى سخن بگويند بر اسب هاى خود سوار و از محل دور شدند.
  بنا به گفته بعضي از علما به نظر مى رسد كه آن دو بزرگوار، دو حجت پروردگار: حضرت رضا (ع) و امام جواد (ع) باشند چرا كه معمولاً مراسم دفن بزرگان دين با حضور اوليا الهي انجام شده است.
  پس از دفن حضرت معصومه(س) موسى بن خزرج سايبانى از بوريا بر فراز قبر شريفش قرار داد تا اين كه حضرت زينب فرزند امام جواد(ع) به سال ٢٥٦ هجرى قمرى اولين گنبد را بر فراز قبر شريف عمه بزرگوارش بنا كرد و بدين سان تربت پاك آن بانوى بزرگوار اسلام قبله گاه قلوب ارادتمندان به اهلبيت (ع). و دارالشفاي دلسوختگان عاشق ولايت وامامت شد.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1394-10-30] [ 06:58:00 ب.ظ ]  




    راه ولایت ائمه علیهم السلام ...

  راه ولایت ائمه علیهم السلام

  امام صادق علیه السلام

  ﻭﻟﺎﻳﺖ ﻣﺎ ﻧﺼﻴﺐ ﺷﻤﺎ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻣﮕﺮ ﺑﺎ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﻭﺭﻉ، ﻭ ﺗﻠﺎﺵ ﻭ ﻛﻮﺷﺶ، ﻭﺭﺍﺳﺘﮕﻮﺋﻰ ﻭ ﺍﻣﺎﻧﺖ ﺩﺍﺭﻯ، ﻭ ﺧﻮﺏ ﻫﻤﺴﺎﻳﻪ ﺩﺍﺭﻯ ﻛﺮﺩﻥ، ﻭ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺍﺧﻠﺎﻕ ﻧﻴﻜﻮ، ﻭﻭﻓﺎﺀ ﻛﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﻋﻬﺪ ﻭ ﭘﻴﻤﺎﻥ، ﻭ ﺧﻮﺑﻰ ﻛﺮﺩﻥ ﺑﻪ ﺍﻗﻮﺍﻡ ﻭ ﺧﻮﻳﺸﺎﻥ، ﻭ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻃﻮﻟﺎﻧﻰ ﻛﺮﺩﻥ ﺳﺠﺪﻩ ﻫﺎﻯ ﺧﻮﺩ ﻳﺎﺭﻯ ﺩﻫﻴﺪ،

  ﺟﻠﺪ 1، ﺻﻔﺤﻪ 48-ترجمه کتاب نفیس (القطره

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [دوشنبه 1394-10-28] [ 09:10:00 ب.ظ ]  



    تا دهان بسته نشد ، دل باز نمی شود ...

  حضرت علّامه حسن زاده آملی :

   تا دهان بسته نشد ، دل باز نمی شود.

  از سید کائنات صلی الله علیه و آله روایت است که چون فرزندان و نبیره های آدم بسیار شدند در نزد وی سخن می گفتند و وی ساکت بود.

   گفتند ای پدر چه شد
  شما را که سخن نمی گویی؟

   گفت: ای فرزندان من چون خداوند جل جلاله مرا از جوارش بیرون فرستاد با من عهد کرد و گفت : گفتارت را کم کن تا به جوار من برگردی.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 09:08:00 ب.ظ ]  



    میلادامام حسن عسکری مبارک باد ...

  و آمدی و کوچه های مدینه را باران شکوفه پوشاند؛ آمدی و آینه ها، به

  پابوسی ات، آب های جهان را

  به انعکاس برخاستند. آمدی، تو یازدهمین چراغ پرفروغ ولایت باشی.

  ولادت امام حسن عسکری(ع) مبارک باد.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [یکشنبه 1394-10-27] [ 08:55:00 ق.ظ ]  



    مواظب باشیم ...

  امام صادق(ع) می فرماید: «خداوند به پیامبری از پیامبران وحی فرمودند: به قومت بگو که لباس دشمنان مرا نپوشند و غذای دشمنان مرا نخورند و راه و روش دشمنان مرا نپویند که در این صورت آنها نیز ـ همانند کفار ـ دشمنان من خواهند شد. » (وسایل الشیعه ج15 ص641)

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 08:50:00 ق.ظ ]  



    دعا نویسی علامه امینی و کمک امام علی(ع) ...

  دعا نویسی علامه امینی و کمک امام علی(ع)

  مرحوم علامه امینى مى‏‌گوید: وارد جلسه‌‏اى در شهر بغداد شدم که دانشمندان بزرگ اهل سنت‏ شرکت داشتند. وقتى وارد شدم هیچ کس به من اعتنا نکرد و من نزدیک در و کنار کفش‌کن نشستم. پسرى وارد شد تا به من رسید گفت: «هذا هو» این همان است. نگران شدم نکند توطئه‌‏اى باشد. پرسیدم قصه چیست؟. گفتند: نگران نباشید!. مادر این بچه مبتلا به بیمارى حمله و غش بوده، عالمى برایش دعا نوشته و خوب شده است؛ حالا دعا گم شده و مادر دوباره به حال بیمارى برگشته است، پسربچه تا شما را دید فکر کرد شما همان عالم دعانویس هستید؛ چون عمّامه شما شکل عمّامه اوست. حالا ممکن است شما دعایى بنویسید. علامه مى‌فرماید: من در تفسیر و تاریخ و … وارد بودم، امّا در عمرم دعا ننوشته بودم. کاغذ خواستم و آیه‌اى از قرآن را در آن نوشتم، همین که دعا را بردند، عبایم را جلوى چشمانم انداختم و از همان مجلس بغداد، به نجف سلامى دادم: «السلام علیک یا اباالحسن یا امیرالمؤمنین» و بعد گفتم: آقا! یک حواله دادم آبروى ما را حفظ کن. لحظاتى بعد پسربچه به وسط سالن پرید و گفت: مادرم خوب شد! مادرم خوب شد! قصه که به اینجا رسید مرا با سلام و احترام در بالاى مجلس نشاندند.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [چهارشنبه 1394-10-23] [ 12:42:00 ب.ظ ]  



    حفظ آبرو ...

  حفظ آبرو

  مرجع تقلید شیعه حضرت آیت‌اللَّه سید ابوالحسن اصفهانى(ره) نماینده‌‏اى را به یکى از شهرها اعزام کرد. پس از مدّتى مرتّب شکایاتى از او مى‌‏رسید. عدّه‌‏اى از مردم خدمت آقا رسیده و از عملکرد بد نماینده سخن گفتند. آقا فرمود: مىدانم. گفتند: اگر مى‌دانید پس چرا او را عوض نمى‌کنید؟. فرمود: این آقا قبل از اینکه نماینده من بشود یک کیلو آبرو داشت، پس از حکم من آبرویش ده کیلو شد، حالا باید من بگونه‌‏اى او را عوض کنم که آبروى خودش حفظ شود.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:41:00 ب.ظ ]  



    چرا از همسایه‏‌ات خبر نداشتی! ...

  چرا از همسایه‏‌ات خبر نداشتی!

  سید بحرالعلوم(ره) یکى از مراجع نجف، شبى خادم خود را به منزل آیت‌اللَّه سید جواد عاملى فرستاد که زود تشریف بیاورید. بلافاصله سید جواد عاملی خودش را به خانه سید رساند. سیّد بحرالعلوم فرمود: هیچ مى‌دانید که همسایه شما هفت روز است، چیزى ندارد بخورد و از کاسب محل نسیه مى‌گیرد. امشب بقّال به او خرماى نسیه نداده و او با دست خالى و روى شرمسار به خانه برگشته است؟. آیت‌اللَّه عاملی گفت: خبر نداشتم! سید فرمود: اگر خبر داشتى و بى‌‏اعتنا بودى که مىگفتم کافر شده‌اى، من ناراحتم که چرا خبر نداشتى؛ بعد فرمود: این غذا را خادم من مى‌‏آورد تا پشت درب منزل آن فقیر، آنگاه شما غذا را به خانه او ببر و بگو مى‏‌خواهیم امشب با هم شام بخوریم.

  مرد فقیر پس از دریافت غذا گفت: احدى از ماجراى من خبر نداشت شما چطور خبردار شدید که ما چیزى براى خوردن نداریم.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:39:00 ب.ظ ]  



    نماز در بیابان و مسلمان شدن پروفسور فرانسوی ...

  نماز در بیابان و مسلمان شدن پروفسور فرانسوی

  آیت‌اللَّه مصباح یزدى مى‌گفتند: در فرانسه از پروفسور مسلمانى پرسیدم: شما چطور مسلمان شدید؟ گفت: در یکى از جاده‌هاى الجزایر در حال سفر بودم، کنار جاده، مردى را دیدم که خم و راست مى‌شود. ماشین را نگه داشتم و از او پرسیدم چه‏ مى‏‌کنى؟ گفت: من مسلمانم و این مراسم دینى من است. گفتم: آخر در بیابان آن هم تنها. گفت: خدا همه جا هست. همین ماجرا جرقّه‌‏اى شد تا من دربارۀ اسلام تحقیق کنم و خداوند لطف کرد و مسلمان شدم.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:38:00 ب.ظ ]  



    همان سیدی که برای شما بلند نشد! ...

  همان سیدی که برای شما بلند نشد!

  پس از قیام پانزده خرداد، شاه به اسداللَّه عَلَم، وزیر دربار گفت: این خمینى کیست که آشوب به راه انداخته است؟ عَلَم گفت: یادتان هست وقتى شما به منزل آیت‌‏اللَّه العظمى بروجردى(ره) در قم وارد شدید همه علما بلند شدند، امّا یک سیدى بلند نشد؟. شاه گفت: بله، عَلَم گفت: این همان است!

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:36:00 ب.ظ ]  



    علامه امینی و اثبات خواندن هزار رکعت نماز در شب ...

  علامه امینی و اثبات خواندن هزار رکعت نماز در شب

  یکى از فضائل امیرالمؤمنین(ع) این است که شبى هزار رکعت نماز مى‌خواند. افراد زیادى مى‏‌گویند: مگر مى‌شود در یک شب هزار رکعت نماز خواند؟!.

  علامّه امینى (ره) صاحب کتاب شریف «الغدیر»، ماه رمضانى به مشهد مشرّف شد و هر شب هزار رکعت نماز در حرم مطهر خواند تا امکان این امر را اثبات کند.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:35:00 ب.ظ ]  



    شیوه ای که طلبۀ نجفی را به درجۀ اجتهاد رساند!‏ ...

  شیوه ای که طلبۀ نجفی را به درجۀ اجتهاد رساند!‏

  از یکى از مجتهدین نجف که هزاران طلبه نزد او درس خوانده‌‏اند، پرسیدم: شما چگونه مجتهد شدید؟. گفت: در محلۀ ما آقایى بود که شب‌ها براى دو سه نفر طلبه، درس شبانه داشت. من هم روزها کار مى‌کردم و شب ها نزد وی مى‌‏رفتم. این عالم بزرگوار ابتدا براى ما یک قصه مى‏‌گفت و سپس درس را شروع مى‌کرد. این گونه ما عاشق حوزه و دروس دینى شدیم.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 12:33:00 ب.ظ ]  



    شهادت هنر مردان خداست ...


  انا لله و انا الیه راجعون

  خبر شهادت عالم مبارز آیت الله نمر پرچم دار مظلومیت شیعیان عربستان ،دلهای بیدار آزادگان جهان را مالامال از غم کرد ، غمی که در کنار غم فقدان شیخ زکزاکی در زاریا و دیگر جنایاتی که شیطان بزرگ ، ناگزیر از شکستها و عقب نشینیها مرتکب میشود در امتداد غم عاشورا ، حرارتی را در دل مومنین ایجاد کرده است که مگر با ظهور منتقم کربلا آرام نخواهد گرفت

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [شنبه 1394-10-12] [ 11:22:00 ب.ظ ]  



    نامه شهید شیخ نمرباقرالنمربه مادرش ...

   سایت رسمی آیت الله شیخ نمر باقر النمر صبح امروز 12 دی ماه با انتشار نامه ای پرده از آنچه که شیخ به مادر خود گفته بود برداشت .

  این سایت با بیان اینکه شیخ بعد از شنیدن این خبر نه تنها ناراحت نشد بلکه با بیان جمله « خداوند بشارت خیر به شما دهد» ابراز خوشحالی نیز کرده است.

  ترجمه کامل این نامه به روایت ابنا شرح زیر است :

  “برای مادر صبورم «أم جعفر» ؛

  مادرم! همواره خدا را شاکر باش و آنچه تقدیر می نویسد را نیز بپذیر چرا که تقدیر خدا از تقدیر بشر بسیار نیکوتر است و آنچه برای ما می گزیند از آنچه ما برای خود می خواهیم خردمندانه تر است؛ درست است که ما باید دعا کنیم و از او چیزی بخواهیم اما صلاح مارا او بهتر از ما می داند .

  حمد و ستایش سزاوار خداوند است که هم امر می کند بشر را و هم بشر در سایه فرمانروایی او قرار دارد ، هیچ کس قادر به جابه جایی هیچ چیزی نیست مگر اینکه خدواند مشیت را آنگونه قرار داده باشد، مادرم! بدان که خداوند بیناست ، و آگاه باش که حتی کوچکترین کارهای انسان را می نگرد و از اراده او خارج نیست ؛ همین ما را بس است تا بدانیم که اگر اتفاقی می افتد تنها بر اساس مشیت الهی است و نه چیز دیگر.

  در پایان شما و تمام مردم را به خدا می سپارم که خداوند بهترین حافظ و نگهبان است .

  عزیز شما شیخ نمر باقر النمر “.

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

   [ 11:17:00 ب.ظ ]  



    عدالت ولطف خدا ...


  زنى به حضور حضرت داوود (ع) آمد و گفت : اى پیامبر خدا پروردگار تو ظالم است یا عادل ؟

  داوود (ع) فرمود : خداوند عادلى است كه هرگز ظلم نمى كند.

  سپس فرمود: مگر چه حادثه اى براى تو رخ داده است كه این سؤال را مى كنى ؟

  زن گفت : من بیوه زن هستم و سه دختر دارم ، با دستم ریسندگى مى كنم ، دیروز شال بافته خود را در میان پارچه اى گذاشته بودم و به طرف بازار مى بردم تا بفروشم و با پول آن غذاى كودكانم را تهیه سازم ، ناگهان پرنده اى آمد و آن پارچه را از دستم ربود و برد و تهیدست و محزون ماندم و چیزى ندارم كه معاش كودكانم را تأمین نمایم .

  هنوز سخن زن تمام نشده بود که در خانه داوود (ع) را زدند ، حضرت اجازه وارد شدن به خانه را داد ، ناگهان ده نفر تاجر به حضور داوود (ع) آمدند و هر كدام صد دینار (جمعاً هزار دینار) نزد آن حضرت گذاردند و عرض كردند: این پولها را به مستحقش بدهید. حضرت داوود (ع) از آن ها پرسید : علت این كه شما دسته جمعى این مبلغ را به اینجا آورده اید چیست ؟ عرض كردند: ما سوار كشتى بودیم ، طوفانى برخاست ، كشتى آسیب دید و نزدیك بود غرق گردد و همه ما به هلاكت برسیم ، ناگهان پرنده اى دیدیم ، پارچه سرخ بسته اى به سوى ما انداخت ، آن را گشودیم ، در آن شال بافته دیدیم ، به وسیله آن مورد آسیب دیده كشتى را محكم بستیم و كشتى بى خطر گردید و سپس طوفان آرام شد و به ساحل رسیدیم و ما هنگام خطر نذر كردیم كه اگر نجات یابیم هر كدام صد دینار، بپردازیم و اكنون……….!!!

  موضوعات: عیدغدیر  لینک ثابت

  [پنجشنبه 1394-08-21] [ 11:47:00 ق.ظ ]  





    دعای امام رضــــا(ع) برای ظهور امام زمان(عج) ...

  دعای امام رضــــا(ع) برای ظهور امام زمان(عج)
  امام علیّ‌بن موسی الرضا(ع)، در یکی از بهترین لحظات نیایش خود، یعنی قنوت نماز ظهر جمعه، سرود بی‌قراری و انتظار سر می‌دهند و برای فرج و ظهور آن بزرگوار این‌گونه دعا می‌کنند:
  اَللّهُمَّ اَصْلِحْ عَبْدَکَ وَ خَلیفَتَکَ، بِما اَصْلَحْتَ بِهِ اَنْبِیائَکَ وَ رُسُلَکَ، وَ حُفَّهُ بِمَلائِکَتِکَ، وَ اَیِّدْهُ بِرُوحِ الْقُدُسِ مِنْ عِنْدِکَ، وَ اسْلُکْهُ مِنْ بَیْنِ یَدَیْهِ وَ مِنْ خَلْفِهِ رَصَداً، یَحْفَظُونَهُ مِنْ کُلِّ سُوءٍ،وَ اَبْدِلْهُ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِ اَمْناً، یَعْبُدُکَ لا یُشْرِکُ بِکَ شَیْئاً، وَ لاتَجْعَلْ لِاَحَدٍ مِنْ خَلْقِکَ عَلی وَ لِیِّکَ سُلْطاناً، وَ ائْذَنْ لَهُ فی جِهادِ عَدُوّ ِکَ وَعَدُوِّه، وَ اجْعَلْنی مِن اَنْصارِهِ، اِنَّکَ عَلی کُلِّ شیْ ءٍ قَدیر. (مصاح المتهجد، ص 367)
  بارالها! کار ظهور بنده شایسته و خلیفه راستینت (امام مهدی(عج)) را اصلاح فرما؛ همان‌گونه که کار پیامبر و فرستادگانت را اصلاح نمودی و از فرشتگانت، نگاهبانانی بر او بگمار و از سوی خویش، با روح القدس او را یاری و پشتیبانی فرما. دیده‌بانانی از پیش‌رو و پشت سر همراه وی گردان تا از هر بدی، نگاهش دارند. ترس و هراس او را به امن و امان دگرگون ساز، که او تو را می‌پرستد و هیچ چیز را همتا و همانند تو نمی‌داند، پس برای هیچ‌یک از آفریدگانت، برتری و چیرگی نسبت به ولیّ خودت قرار مده و او را در جهاد با دشمنت و دشمنش اجازت فرما و مرا از یاران او به شمار آور! که همانا تو بر هر کاری توانایی.

  موضوعات: عیدغدیر, امام رئوف1, امام رئوف 6  لینک ثابت

  [سه شنبه 1394-06-03] [ 07:18:00 ب.ظ ]  



    احترام امام رضا (ع)هنگام شنیدن ذکر قائم ...


  گاهی سوال می شود که چرا شیعیان به هنگام شنیدن نام حضرت ولی عصر(عج) دست ها را بر روی سر گذارده یا قیام می نمایند. این رفتار شیعیان آیا مستند به روایتی یا سنتی از جانب اهل بیت(ع) می باشد یا خیر؟
  اگر چه در این زمینه مستنداََ روایتی از حضرات معصومین(ع) وارد نشده است؛ اما از آنجا که علاوه بر قول و تقریر معصوم، فعل او نیز حجیت دارد لذا می توان به روایتی اشاره کرد که علامۀ مامقانی رضوان الله تعالی علیه در تنقیح المقال در ترجمۀ دعبل خزاعی از مشکواة الأنوار، شیخ محمد بن عبد الجبار نقل می‌کند و آن روایت این است:
  “لما قرأ دعبل قصیدته المعروفة التی أولها (مدارس آیات) على الرضا(ع) و ذکره(عج) وضع الرضا(ع) یده على رأسه وتواضع قائما ودعا له بالفرج” (تنقیح المقال ، ج1 ،‌ ص418)
  “زمانی که دعبل قصیدۀ معروفش را که اولش (مدارس آیات) بود بر امام رضا(ع) خواند و در آن نامی از حضرت مهدی(عج) برده شد، امام رضا(ع) دست بر سر نهاد و متواضعانه ایستاد و برای تعجیل در فرج آن حضرت دعا کرد".

  شیخ عباس قمی، نیز چنین می نویسند:
  امام رضا(ع) چون نام قائم را شنید، برخاست و سر خود را به سوی زمین خم کرد، پس از آن کف دست راست خود را بر سر گذاشت و فرمود: “اللهم عجل فرجه و مخرجه و انصرنا به نصراً عزیزاً". (منتهی الامال، ج 2، ص 488 – 489)
  شاید از دلایلی که می توان برای این عمل ذکر کرد این باشد که، ایستادن هنگام شنیدن صفت قائم برای امام زمان، به معنای آماده بودن برای قیام امام زمان(عج) است و دست بر سرگذاشتن یعنی تسلیم امر و فرمان امام زمان بودن است.
  البته درباره فلسفه برخاستن و دست در سر گذاشتن، روایتی ذکر شده است که علت آن را هم بیان می کند، (البته خود این روایت دلیل و منبع برای اصل این کار هم می تواند باشد): از امام صادق(ع) سؤال شد که چرا به هنگام شنیدن نام “قائم” لازم است برخیزیم؟ فرمود: براى آن حضرت غیبت طولانى است و این لقب یادآور دولت حقه آن حضرت و ابراز تأسف بر غربت او است. لذا آن حضرت از شدّت محبت و مرحمتى که به دوستانش دارد، به هر کسى که حضرتش را با این لقب یاد کند، نگاه محبت‏آمیز مى‏کند. از تجلیل و تعظیم آن حضرت است که هر بنده خاضعى در مقابل صاحب (عصر) خود، هنگامى که مولاى بزرگوارش به سوى او بنگرد از جاى برخیزد، پس باید برخیزد و تعجیل در امر فرج مولایش را از خداوند منان مسئلت بنماید.

  موضوعات: عیدغدیر, امام رئوف2, امام رئوف 5  لینک ثابت

   [ 07:16:00 ب.ظ ]  



    حدیث سلسلۀ الذهب، هدیه امام هشتم به اهل سنت ایران ...


  اسحاق بن راهویه می‌گوید: وقتی امام رضا(ع) در سفر به خراسان به نیشابور رسید، پس از آنکه اراده کرد به سوی مأمون کوچ کند، مُحدِّثان جمع شدند، و عرض کردند: ‌ای پسر پیغمبر صلّی اللَّه علیه و آله و سلّم از شهر ما تشریف می‌‏برید و برای استفاده ما حدیثی بیان نمی‌فرمایید؟ امام (علیه السلام) دستور توقف مرکب را دادند و دیدگان مردم به مشاهده طلعت مبارک امام روشن گردید. آن حضرت دو گیسوى بافته شده، همانند دو گیسوى مبارک رسول اللَّه (صلی الله علیه و آله) داشت که بر شانه‏ مبارکش افکنده بود. مردم، از هر طبقه‏اى ایستاده بودند و به آن حضرت مى‏نگریستند. گروهى فریاد مى‏کردند و دسته‏اى مى‏گریستند و عده‏اى در خاک غلطان و گروهى نعل استرش را مى‏بوسیدند. صداى ضجه و فریاد بالا گرفته بود. این وضعیت تا ظهر به طول انجامید. ولوله عظیمی در شهر طنین افکنده بود، در این موقع بزرگان و قضات شهر فریاد کشیدند: مردم گوش کنید و حفظ نمایید، فرزند پیامبر را نیازارید، ساکت باشید. در حالی که بیست و چهار هزار مرکب‌دان، به جز دوات، در آن روز شمارش شد، امام (علیه السلام) این‌چنین شروع به املای حدیث فرمود:
  و قالَ: سَمِعتُ أبی موسَی بنَ جَعفَرٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی جَعفَرَ ابنَ مُحَمَّدٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی مُحَمَّدَ بنَ عَلِی یقولُ: سَمِعتُ أبی عَلِی بنَ الحُسَینِ یقولُ: سَمِعتُ أبِی الحُسَینَ بنَ عَلِی بنِ أبی طالِبٍ یقولُ: سَمِعتُ أبی أمیرَ المُؤمِنینَ عَلِی بنَ أبی طالِبٍ یقولُ: سَمِعتُ رَسولَ اللّهِ(ص) یقولُ: سَمِعتُ جَبرَئیلَ یقولُ: سَمِعتُ اللّهَ جَلَّ جَلالُهُ یقولُ: لا إلهَ إلَّا اللّهُ حِصنی، فَمَن دَخَلَ حِصنی أمِنَ مِن عَذابی قالَ: فَلَمّا مَرَّتِ الرّاحِلَةُ نادانا: بِشُروطِها، و أنَا مِن شُروطِها. (بحارالأنوار، ج ‏۴۹، ص 126)
  شنیدم از پدرم موسی بن جعفر(ع) که فرمود شنیدم از پدرم جعفر بن محمّد(ع) که فرمود شنیدم از پدرم محمّد بن علی(ع) که فرمود شنیدم از پدرم علی بن الحسین علیهما السّلام که فرمود شنیدم از پدرم حسین بن علی(ع) فرمود شنیدم از پدرم امیرالمؤمنین علی بن أبی طالب(ع) که فرمود شنیدم از رسول خدا(ص) که فرمود شنیدم از جبرئیل که گفت شنیدم از پروردگار عزّ و جلّ فرمود: «کلمه‏ «لا إِلهَ إِلَّا اللَّهُ‏» دژ و حصار من است. پس هر کس داخل دژ و حصار من شود، از عذاب من ایمن خواهد بود.» پس هنگامی که مَرکب حضرت حرکت کرد با آواز بلند فرمود با شروط آن و من خود یکی از آن شروط می‌باشم.

  موضوعات: عیدغدیر, امام رئوف4, امام رئوف3  لینک ثابت

   [ 07:10:00 ب.ظ ]  



  1 2